» » » До уваги платників податків

До уваги платників податків

Ірпінська ОДПІ доводить до відома платників податків постанову КМ України від 12 травня 2010 року № 368 «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ».

Статтею 25 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» передбачено здійснення відшкодування податку на додану вартість платникам, у яких суми податку задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 року, підтверджені перевірками та не відшкодовані на дату набуття чинності цим Законом, шляхом оформлення облігаціями внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років.

Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п’ять років (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2010 року № 368 «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість» (далі – Постанова № 368).

Таким чином, відповідно до вищевказаних законодавчих актів, для відшкодування сум податку на додану вартість, що задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 року, будуть випущені облігації внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років (далі - облігації). При цьому, заявлені до відшкодування суми повинні бути підтверджені результатами перевірок та не відшкодовані на дату набрання чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік». Зазначені облігації є середньостроковими амортизаційними облігаціями внутрішньої державної позики. Номінальна вартість однієї облігації становитиме 1 тис. гривень.

Згідно Порядку, затвердженому Постановою №368, для відшкодування податку на додану вартість облігаціями платники податку повинні не пізніше 25 червня 2010 року надати заяву до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації.

Підставою для проведення розрахунків облігаціями будуть реєстри і висновки про відшкодування сум податку на додану вартість органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку, які подаватимуться до органів Державного казначейства.

У подальшому для оформлення відшкодування сум податку на додану вартість платники податку, повинні будуть відкривати у банках рахунки у цінних паперах для зарахування належної їм кількості облігацій.

Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики у 2010 році здійснюватиметься за їх номінальною вартістю, кратною 1000 гривень.

Погашення облігацій буде відбуватися шляхом проведення кожного півріччя виплат з основної суми боргу в розмірі 10 відсотків номінальної вартості облігації. Різниця між номінальною вартістю облігації та загальною сумою виплат з погашення основної суми боргу - це амортизаційна вартість облігації.
Встановлена законодавством ставка дохідності за облігаціями - 5,5 відсотка річних. При цьому, нарахування доходів за облігаціями внутрішньої державної позики здійснюватиметься кожного півріччя протягом строку обігу цінних паперів виходячи з їх амортизаційної вартості одночасно з проведенням виплати доходів.

У разі коли сума відшкодування ПДВ не кратна 1000 гривень, платник податку отримає максимально можливу кількість облігацій на суму, кратну їх номінальній вартості, а залишок підлягатиме відшкодуванню з державного бюджету в порядку, визначеному законодавством.

Слід відмітити, що погашення основної суми боргу та виплати доходів за облігаціями буде здійснюватися у безготівковій формі на дату, визначену згідно з умовами емісії. У разі коли дата припадає на вихідний день, погашення і виплата зазначеної суми переносяться на наступний робочий день.
Довідки за телефонами: 53-054, 56-656.(56-6-56, Саєнко)
І.А. Шавло, перший заступник начальника Ірпінської ОДПІ 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар