» » ДЗ «Ірпінська міськСЕС» звертається до жителів Ірпінського регіону

ДЗ «Ірпінська міськСЕС» звертається до жителів Ірпінського регіону

"Будьте людьми"

Ось, нарешті, і дочекались літа. Стовпчик термометра стрімко досягає відмітки 25С і не зупиняється. Незабаром розпочнеться сезон купання. Та чи готові пляжі водойм прийняти наплив відпочиваючих ?

На території Ірпінського регіону протікає три річки: Ірпінь, Бучанка, Рокач та розташовано 10 водойм. Річки Ірпінь, Бучанка, Рокач та 2 штучні водойми в межах населених пунктів м.Ірпінь, м.Буча та смт.Ворзель використовуються для відпочинку населення та рибної ловлі. Водойми м.Ірпінь та м.Буча знаходяться на балансі міських рад, озеро в смт.Ворзель знаходиться на балансі селищної ради та згідно Рішення виконкому Ворзельської селищної ради закріплене за ТОВ «У озера».

Нажаль, організовані санкціоновані паспортизовані пляжі на території Ірпінського регіону відсутні.

Згідно СанПіН 42-128-4690-88 "Санитарные правила содержания территорий населенных мест" на території пляжу повинні бути обладнані відкриті та закриті роздягальні, павільйони для перевдягання. На відстані не більше 200 м один від одного повинні розташовуватись фонтанчики з підведенням питної води. Урни для збору побутових відходів встановлюються з розрахунку не менше однієї урни на 1600 м2 території пляжу. Відстань між встановленими урнами не повинна перевищувати 40 м. Також повинні бути туалети громадського користування, з розрахунку 1 місце на 75 відпочиваючих. Щорічно на пляж необхідно підсипати чистий пісок або гальку. Також пляж має бути забезпечений технічним персоналом, що здійснюватиме щоденне прибирання території.

Жодне місце відпочинку населення на водоймах Ірпінського регіону, нажаль, не відповідає даним вимогам.

На виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 11 березня 2010 року №196 “Про проведення в Київській області двомісячника благоустрою населених пунктів”, на лист головного державного санітарного лікаря Київської області №1614 від 23.03.2010р. проведені заходи з благоустрою прибережних смуг та рекреаційних зон. Протягом квітня 2010р. фахівцями СЕС спільно з представниками міських та селищних рад моніторинг санітарного стану прибережних зон поверхневих водойм проводився двічі: 23.04.2010р. та 30.04.2010р.: проведена підготовка до оздоровчого сезону, зокрема очищені водні дзеркала та прибережні смуги від сміття, проведений обкіс берегової лінії.

Питання щодо санітарного стану водойм та виконання заходів з профілактики захворювань на малярію в квітні 2010р. заслухані на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ірпінського та Бучанського міськвиконкомів.

В регіоні обслуговування є 3 постійні створи на річці Ірпінь. Протягом квітня - травня 2010р. фахівцями ДЗ «Ірпінська міськСЕС» МОЗ відібрано та проведене лабораторне дослідження 12 проб води з річок Ірпінь та поверхневих водойм на відповідність вимогам СанПіН 4630-88 «Охрана поверхностных вод от загрязнения». Всі проби відповідали вимогам СанПіН 4630-88. З травня 2010р. лабораторією ДЗ «Ірпінська міськСЕС» МОЗ проводиться щотижневий моніторинг якості води з поверхневих водойм за бактеріологічними показниками.

Але вкотре хочу зауважити, що не тільки якість води впливає на відпочинок на водоймах. Будьте людьми - не смітіть там де відпочиваєте. Адже прибирати нікому.
В.В. Куц, завідувачка відділенням, лікар з комунальної гігієни 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.