Буча новини міста, Буча сайт » міська юстиція » Про державні акти на право власності на земельну ділянку

Про державні акти на право власності на земельну ділянку

Згідно з Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, яка затверджена наказом Держкомзему від 22.06.2009 р. №325, що зареєстрований в Мін'юсті 06.08.2009 р. за № 735/16751, організацію робіт з видачі державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою (далі — державні акти) у разі виявлення землевласником (землекористувачем) у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок, втраті (пошкодженні) державного акта, у разі добровільної заміни державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку (державного акта на право постійного користування землею), здійснює відділ земельних ресурсів м. Буча Держкомзему України.

Землевласникам (землекористувачам), які бажають замінити державний акт, необхідно письмово звернутися до відділу.
У заяві (клопотанні) зазначається:
- у разі виявлення орфографічних або технічних помилок у державному акті — суть виявлених помилок;
- у разі втрати (пошкодження) — де, коли і за яких обставин втрачено (пошкоджено) державний акт;
- у разі заміни державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку (державного акта на право постійного користування землею) на державний акт на право власності на земельну ділянку (на право постійного користування земельною ділянкою) - причина такої заміни.

До заяви (клопотання) додаються:
- копія державного акта (стосується усіх випадків, крім втрати такого акта);
- копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання;
- копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
- копія документа, на підставі якого набуто право на землю (рішення органу місцевого самоврядування, виконавчої влади, суду, договір купівлі-продажу, дарування, міни, інші цивільно-правові
угоди).

Ніякі інші документи відділ земельних ресурсів Держкомзему вимагати не в праві.

При втраті державного акта землевласник (землекористувач) розміщує відповідне повідомлення в місцевих друкованих засобах масової інформації.
Якщо протягом місяця з дня публікації ніяких повідомлень щодо втраченого державного акта не надійшло, землевласнику (землекористувачу) видається новий державний акт.

Відділ Держкомзему приймає зазначені матеріали і враховуючи, що заповнення державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою покладається на державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» та його структурні підрозділи (пункт 2.9. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженої наказом Держкомзему від 04.05.1999 р. №43, який зареєстровано в Мін'юсті 04:06.1999 р. за № 354/3647), передають їх разом з комплектом бланка (бланків) державного акта, на заповнення до відповідного структурного підрозділу державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».

Відповідний структурний підрозділ державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» забезпечує заповнення бланків державних актів і передає їх до відділу земельних ресурсів Держкомзему для організації підписання.

Після підписання в установленому порядку, бланки державних актів повертаються до відповідного структурного підрозділу державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» для реєстрації та видачі землевласнику (землекористувачу), про що відділ земельних ресурсів Держкомзему інформує землевласника (землекористувача).

Землевласник (землекористувач) звертається до відповідного структурного підрозділу державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» і після оплати виконаних робіт отримує державний акт.

Відповідно до Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Держкомзему, Мінфіну та відповідно до Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Держкомзему, Мінфіну та Мінекономіки від 15.06.2001 р. № 97/298/124, який зареєстровано в Мін'юсті 10.07.2001 р. за № 579/5770, вартість таких робіт становить:
- при оформлені державного акта на право власності на земельну ділянку на підставі нотаріально посвідчених договорів купівлі-продажу земельної ділянки, дарування, успадкування тощо
- для фізичних осіб — 30 гривень, для юридичних осіб - 50 гривень;
- при втраті (пошкодженні) державного акта, у разі добровільної заміни державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку (державного акта направо постійного користування землею) вартість таких робіт для фізичних і юридичних осіб становить 17 гривень;
- при виявленні у виданому державному акті орфографічних
або технічних помилок виконання таких робіт здійснюється за рахунок органу, який здійснив реєстрацію відповідного державного
акта.

Крім того, необхідно врахувати вартість реєстрації державного акта, яка для фізичних осіб становить 5 гривень, для юридичних - 25 гривень відповідно.
При видачі нового державного акта попередній державний акт (крім випадків його втрати) повертається до відділу земельних ресурсів Держкомзему на зберігання.

У випадку припинення права власності (права користування) земельною ділянкою, добровільної заміни державного акта або поділу чи об'єднання земельної ділянки землевласник (землекористувач) повертає свій примірник державного акта до відділу земельних ресурсів Держкомзему.

У разі відсутності у землевласника (землекористувача) копій акта приймання-передавання межових знаків на зберігання та відсутності такого документа у відділі Держкомзему землевласнику (землекористувачу) для отримання державного акта необхідно замовити виготовлення нової документації із землеустрою.

Варто зазначити, що спори, які виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються судом.
Бучанське міське управління юстиції 
 Інші новини по темі:
Перелік документів, які посвідчують право власності на землю чи право користування нею

Перелік документів, які посвідчують право власності на землю чи право користування нею

законодавтство
Консультує нотаріус: Щодо права на земельну ділянку

Консультує нотаріус: Щодо права на земельну ділянку

законодавтство
Законодавство

Законодавство

статті
Власники земельних ділянок (до 2004 року) - ПЕРЕВІРТЕ себе на кадастровій карті

Власники земельних ділянок (до 2004 року) - ПЕРЕВІРТЕ себе на кадастровій карті

Буча та регіон
Тонкощі нарахування земельного податку

Тонкощі нарахування земельного податку

законодавтство
Прокуратура відсудила у забудовника земельну ділянку в м. Ірпені

Прокуратура відсудила у забудовника земельну ділянку в м. Ірпені

Прокуратура м. Ірпеня
Про оформлення земельних ділянок

Про оформлення земельних ділянок

Бучанські новини
Юридична консультація

Юридична консультація

законодавтство
Прокуратура: В Ірпені повернуть 15Га у державну власність

Прокуратура: В Ірпені повернуть 15Га у державну власність

Суспільство
Податкова: Як провести звірку по земельному податку?

Податкова: Як провести звірку по земельному податку?

Публікації
Нові можливості отримання Витягу з Державного земельного кадастру

Нові можливості отримання Витягу з Державного земельного кадастру

законодавтство
Щодо плати за землю фізичною особою

Щодо плати за землю фізичною особою

статті
Податкова: власники земельних ділянок, які здають в оренду - є платниками  земельного податку

Податкова: власники земельних ділянок, які здають в оренду - є платниками земельного податку

Публікації
При реєстрації будинку і землі подається одна заява

При реєстрації будинку і землі подається одна заява

законодавтство
Коцюбинське визнали територією Києва

Коцюбинське визнали територією Києва

Буча та регіон
Коментарів: 0
Додати коментар