» » Пам`ять про війну

Пам`ять про війну

Шістдесят п’ять років відділяє нас від перемоги у Великій Вітчизняній війні. У цій війні вирішувалася доля не лише народів Радянського Союзу, а і всього світу. Сьогоднішня молодь свято зберігає пам’ять про тих, хто не повернувся з війни, шанує ветеранів.

Протягом двох років у Бучанській загальноосвітній школі №3 працює гурток «Пам’ять» Бучанського Центру позашкільної роботи на базі шкільного Музею Бойової Слави. Експозиція музею включає розділи, які розповідають про початок Великої Вітчизняної війни, битву за Москву, облогу та звільнення Ленінграда, Сталінградську битву, битву за Дніпро, Курсько-Орловську битву, визвольну місію радянської армії та партизанський рух. Окремий розділ музею присвячений історії 74-ї стрілецької дивізії ордена Б. Хмельницького Києво-Дунайської дивізії.

Гурток охоплює учнів 6–8 класів, які ведуть пошукову роботу, опікуються ветеранами, проводять екскурсії для учнів школи, міста, студентів тощо. Учні 6-А класу Ольга Величко, Яна Мельник, Ілона Польгун, Максим Федченко, Дарія Черкасова, Максим Чураченко разом з учнями 8–А класу Вікторією Іщук, Олександром Ковтуном, Сергієм Лаговським, Анною Ковальовою, Єлізаветою Лівінською, Валерією Прудкою, Владиславом Резніченко, Оленою Федченко, Діаною Штундюк проводять активну пошукову роботу серед ветеранів Великої Вітчизняної війні, збирають матеріал, присвячений історії 74-ї стрілецької дивізії, яка з 6 на 7 листопада 1943 року звільнила селище Бучу від німецько-фашистських загарбників. У музеї зібрана переписка з воїнами дивізії, їхні мемуари, фотографії та речі часів війни. Кожен експонат музею має свою історію, кожна фотографія нагадує про війну.

20 квітня Оксана Букштейн, Олена Морозенко, Юля Печера, Діана Побігай, Дарина Романюк – екскурсоводи і краєзнавці шкільного музею – брали участь в Обласному зльоті юних краєзнавців, який проходив у рамках Всеукраїнської акції «Шляхом подвигу і слави» в Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни і був присвячений 65-й річниці Перемоги.


До зльоту учні підготували за допомогою учителів історії Т.В. Чистякової та інформатики С.П. Галаки аматорський фільм «Живий голос ветерана», у якому розповіли про шкільний Музей Бойової Слави, переписку з ветеранами та зустрічі з ними.
На зльоті перед учнями виступив заступник директора Українського державного центру туризму та краєзнавства Г.Д.Омельченко, який розповів про вагомий внесок українців у Велику Перемогу, адже у лавах радянських збройних сил під час війни воювало 6 мільйонів чоловік, і кожен п’ятий воїн був з України. Три мільйони з них загинули, кожен другий, що залишився живим, повернувся інвалідом. Із 12 тисяч Героїв Радянського Союзу кожний п’ятий є українцем, із 3-ох тричі Героїв Радянського Союзу, один – І.М. Кожедуб – українець. За мужність і відвагу в боях на фронтах Другої світової війни 2,5 мільйонів воїнів – жителів України – нагороджені орденами і медалями СРСР.

Учасники зльоту переглянули документальні кадри воєнної хроніки, прослухали звіти юних пошуковців, виступи ветеранів, хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих під час війни. Пошукова робота, яку проводять юні краєзнавці Бучанської ЗОШ №3, підтверджує, що пам’ять – це найцінніше, що є у нас, і молоде покоління є гідним спадкоємцем переможців.

Українській народ зробив значний внесок у цю перемогу, його подвиг надихає і надихатиме нинішнє і прийдешнє покоління.

Опубліковано в газеті "Бучанські новини" №18 від 7 травня 2010р.
Тетяна Чистякова, учитель історії ЗОШ №3, керівник гуртка «Пам’ять» Бучанського Центру позашкільної роботи 
Коментарів: 0
Додати коментар