» » Ірпінь приєднався до всесвітньої мережі свякування Дня Землі

Ірпінь приєднався до всесвітньої мережі свякування Дня Землі

Традиція святкування Дня Землі 22 квітня сягає 40-х років XIX сторіччя, коли Дж. Стерлінг Мортон, секретар території штату Небраска (США) запропонував призначити день, який всі мешканці штату присвячували б озелененню. Задум отримав підтримку і вже в 1872 році було висаджено біля мільйона дерев. Традицію проведення Дня Землі було продовжено молоддю США та підтримано дітьми інших країн. На сьогоднішній день всесвітня мережа «День Землі» охоплює 167 країн світу.

Тому вже традиційним стало і в Приірпінні святкування Дня Землі. Під керівництвом еколого-технічного центру школярів та молоді Ірпінського відділу освіти 22 квітня в приміщенні міської ради пройшло свято під гаслом «Моє місто - чисте місто!».

На свято завітали міський голова, Олег Васильович Бондар, заступник міського голови Ігор Михайлович Михайлишин, начальник відділу освіти м. Ірпеня Туташинський Василь Іванович. Вони привітали присутніх в залі педагогів та дітей, закликали берегти землю, рідний край, дбайливо ставитись до всього оточуючого.Програму розпочала пісня «Україна, благословенна Богом земля», яка надихнула замислитись всіх присутніх про цінність землі, лісів, полів та важливості дбайливого ставлення до них. Пісні, танці, театралізовані виступи дітей – все свідчило про те, що людина – невід’ємна частина природи.
Дійсно, з давніх-давен природа була основою життя людини. Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Вона завжди чарувала й чарує, хвилювала й хвилює людину. Шепіт голубої води, зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок, запах і розмаїття квітів – усе це дорога серцю, ні з чим незрівнянна природа рідного краю.

Проте… природа небезмежна у своїй щедрості, і не залишається байдужою до проявів споживацького, егоїстичного ставлення до неї людей. Екологічні катастрофи, шкідливі викиди в повітря, сміття – все це чинить безповоротній негативний вплив на природу. Не треба далеко ходити, погляньте навколо, і в нашому місті ви знайдете приклади споживацького ставлення людей до природи: сміття в лісі, прибиті дощечки з рекламою на деревах..

Шановні жителі Приірпіння, від імені педагогів та юнатів ЕТЦ закликаємо Вас до дбайливого ставлення до всього, що Вас оточує. Давайте берегти чудові ліси навколо нас, річку, галявини, вулиці міста в чистоті. Адже, чисто там, де не смітять, і чистота нашого рідного міста починається з кожного з нас !

Еколого-технічний центр школярів та молоді м. Ірпеня
Алєксєєва Євгенія 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар