» » » Ірпінська ОДПІ повідомляє

Ірпінська ОДПІ повідомляє

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Суб’єкти господарювання – юридичні та фізичні особи повинні дотримуватися чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків порушення норм законодавства щодо нарахування та виплати заробітної плати.

Одною із проблем, яку постійно доводиться вирішувати працівникам Ірпінської ОДПІ, є легалізація заробітної плати. Виплата працедавцями прихованої заробітної плати, так би мовити, "у конвертах", негативно позначається на соціальних гарантіях самих найманих працівників, не забезпечує надходження податків та зборів до бюджетів та фондів, гальмує реалізацію соціальних програм сьогодні, а також порушує право громадян на отримання гідної пенсії в майбутньому.

Фахівці державної податкової служби на постійній основі здійснюють масово – роз’яснювальні та контролюючі заходи із забезпечення повноти та своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб при нарахуванні та виплаті доходів фізичним особам. За результатами проведеної контрольно-перевірочної роботи в І кварталі 2010 року фахівцями Ірпінської ОДПІ встановлені порушення законодавства в частині правильності нарахування, утримання та сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб у 23 суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб при виплаті доходів фізичним особам. За результатами перевірок донараховано 85,4 тис.грн., в тому числі: 27,5 тис. грн. – податку з доходів фізичних осіб, 55.0 тис.грн. - штрафних санкцій та 2,9 тис. грн. – пені за несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб до бюджету. Протягом поточного року працівниками податкової інспекції виявлено 77 неоформлених відповідно до трудового законодавства України працівників.

Під постійним контролем податківців знаходиться ситуація із заборгованістю по заробітній платі, яка негативно впливає на наповнення доходної частини місцевих бюджетів. Особлива увага приділяється аналізу фінансових можливостей кожного боржника щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам. З посадовими особами підприємств - боржників розглядаються питання щодо складання графіків погашення заборгованості.

Постійно проводиться індивідуальна робота з порушниками трудового законодавства.

Ірпінська ОДПІ звертається до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців про недопустимість випадків виплати заробітної плати у “конвертах”, а також виплати заробітної плати в розмірах нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

Н. Гуляща,
заступник начальника Ірпінської ОДПІ,
начальник управління оподаткування фізичних осіб
Ірпінська ОДПІ 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар