» » Правова громадська приймальня

Правова громадська приймальня

Важливою проблемою у розбудові громадянського суспільства, яка потребує постійної уваги та негайного вирішення є взаємодія суспільства з державою. Невміння громадян зорієнтуватись у чинному законодавстві, захистити свої права суттєво ускладнює починання держави, яка прагне бути правовою, адже це незнання законів затрудняє процес реального наповнення конкретним змістом конституційних положень і , зрештою, є серйозною перепоною на шляху до розбудови справді європейського суспільства.

Задекларувавши у Конституції України право кожного, у передбачених законом випадках, отримати безоплатну, правову допомогу, державі необхідно ще й забезпечити його реалізацію. Тим більш, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком саме держави.
З метою сприяння забезпечення правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів громадян, практичного втілення в життя Закону України
“Про звернення громадян” та на виконання Національної програми правової освіти населення, яка затверджена Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року, при Бучанському міському управлінні юстиції у Київській області створена правова громадська приймальня. Її завданням є надання безкоштовної правової допомоги малозахищеним верствам населення: пенсіонерам, інвалідам, учасникам війни, багатодітним сім’ям, молоді до 18 років, безробітним тощо.

Працівники правової громадської приймальні працюють наступним чином:
- надають безкоштовні консультації та роз’яснення з правових питань;
- допомагають при оформленні документів правового характеру;
- надають інформацію про повноваження органів та установ.

Працівники приймальні при зверненні до них громадян мають право визначення стану малозабезпеченості особи, яка звернулась по допомогу, зокрема з урахуванням віку, стану здоров'я, матеріального становища тощо.
Питання, з якими звертаються громадяни до приймальні вирішуються у день їх звернення. В залежності від ступеня важкості питань можливий варіант запису питання та розгляду його в письмовій формі протягом двох днів.
Працівники приймальні у своїй роботі чітко дотримуються вимог Конституції України та ін. нормативно-правових актів. Не допускають порушення прав і свобод громадян. Консультують особу про всі можливі шляхи врегулювання спору чи інший порядок розв’язання питання.

В разі надання неякісної допомоги або відмови в наданні допомоги особа, яка звернулася за юридичною допомогою, має право оскаржити дії працівника приймальні безпосередньо до начальника Бучанського міського управління юстиції у Київській області Можарівської Олени Феліксівни.

Працівники правової громадської приймальні працюють у вівторок та четвер з 10.00 год. до 16.00 год. (обідня перерва з 13.00. до 13.45 год.) за адресою: м.Буча, вул. Чкалова, 21, кабінет 112.
Бучанське міське управління юстиції 
Коментарів: 0
Додати коментар