» » » Ірпінська ОДПІ: Назустріч великим бюджетоутворюючим платникам податків регіону

Ірпінська ОДПІ: Назустріч великим бюджетоутворюючим платникам податків регіону

У сьогоднішній нелегкий для України час Податкова служба України спрямовує свої зусилля на підвищення темпу розвитку економіки та недопущення спаду функціонування системи державних фінансів. Основне завдання – розкрити потенціал резервів наповнення державного бюджету та найшвидше подолати кризові явища в економіці.

Вплив світової кризи поступово зменшується, економічний клімат в Україні загалом поліпшується, окремі галузі промисловості поступово повертаються до рівня оптимальних показників, завдяки плідній співпраці податківців з великими платниками зростає рівень добровільної сплати податків.

Негативні наслідки кризи не залишили поза увагою фінансовий стан великих платників податків. Основними причинами, які негативно впливали на стан розрахунків з бюджетом з податку на прибуток, є збільшення собівартості продукції промислових підприємств і зменшення їх прибутковості за рахунок курсових різниць та зміни ціни на імпортований природний газ, а також державне регулювання цін. Ці фактори значно вплинули на зменшення податкової віддачі платників, збільшення збиткових підприємств.

Для покращення ситуації податківці здійснюють масово-роз`яснювальну роботу, спрямовану на широку поінформованість суспільства щодо переваг статусу великого платника податків, поліпшення податкового супроводження, розвиток партнерських відносин на засадах прозорості, максимальне залучення великих платників Ірпінського регіону до сплати податків.
Статус таких підприємств мають:
АТ „ Ветропак Гостомельський склозавод”ДП „Кюне і Нагель”ТОВ „Бучанський завод склотари”

Валовий дохід великих платників податку Ірпінського регіону в загальному обсязі дохідної частини становить 566,0 млн грн, або 30%.
Сума сплачених податків становить 45,0 млн грн, або 25% від загальної суми податкових надходжень.

Ірпінська ОДПІ здійснює значну роботу з надання практичної допомоги платникам, які перебувають на обслуговуванні в інспекції, а саме: проведення тематичних семінарів, засідань „круглого столу”, консультацій, висвітлення в ЗМІ актуальних питань податкового законодавства та діяльності інспекції, розповсюдження власної друкованої продукції у вигляді листівок, пам`яток, брошур, буклетів, тощо.

Зокрема, за І квартал 2010 року проведено 11 семінарів, в тому числі 6 семінарів-практикумів, 23 засідання „круглого столу” з питань оподаткування. Все це підвищує рівень податкової культури, як наслідок, зростає добровільна сплата податків, що стновить 94,9%. Водночас є випадки, коли порушення виникає через незнання або неправильне застосування норм податкового законодавства.

І тут визначається основна функція масово-роз`яснювальної роботи: надання вичерпних і кваліфікованих відповідей, консультацій.
Всім платникам податків податківці хочуть побажати успіхів у подоланні кризи в Україні, щоб зростало виробництво, і, як наслідок міцніла економіка, підвищувалась заробітна плата, а отже, рівень сплати податків.

Все це разом дасть можливість фінансувати освіту, охорону здоров`я та інші соціальні програми, спрямовані на покращення життя тих самих платників податків.
І.А. Шавло, перший заступник начальника Ірпінської ОДПІ 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар