» » » Вхід Господній в Єрусалим

Вхід Господній в Єрусалим

Найближча неділя – урочиста й світла, що долає зосереджено-скорбний настрій Великого посту і передує радості Святого Великодня. В святі Входу Господнього в Єрусалим яскраво спалахує слава Христа як Всемогутнього Бога, і як Царя, сина Давида, Владики, Якого вітає обраний народ Божий. В цей день Церква згадує, що іудеї, які прийшли на свято Пасхи, зустрічали Ісуса як Месію, як пророка, як великого чудотворця, бо знали, що Він незадовго до цього воскресив чотирьохденного Лазаря.

Дорослі та діти співали та раділи, вигукуючи: «Осанна! Благословенний грядущий в Ім’я Господнє, Цар Ізраїльський!», підкладали під ноги віслюка, на якому Він їхав, свою одежу, зустрічали Його зеленими гілками і квітами. Від звичаю вживати в це свято вайї (гілки фінікової пальми) воно називається Неділею «ваїй». Ваїй у нас замінюються вербами, бо верба раніше за інші дерева дає бруньки. Народні назви - Вербна неділя (Квітна, Шуткова, Баськова, Пальмова неділя). Стояння з цим гіллям і запаленими свічками – це спомин урочистого Входу Царя Слави на вільні страждання. Християни зустрічають невидимо грядущого Господа і вітають Його, як переможця пекла і смерті.

У цей день усі богобоязні люди обов'язково повинні піти до церкви, щоб посвятити вербу. Того, хто проспить процедуру освячування верби, по поверненні з церкви легенько б'ють свяченими гілками: «Це не я б'ю, а верба б'є, за тиждень — Великдень!»

Вітаю зі святом!

З повагою та любов’ю до Вас, настоятель парафії
ікони Божої Матері «Почаївська»
ієрей Михаїл Колочавін
Коментарів: 0
Додати коментар