» » «Молодь обирає здоров'я!»

«Молодь обирає здоров'я!»

Популяризація здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед дітей і молоді – є актуальними питаннями та темами превентивного виховання в школах та позашкільних закладах освіти.

Однак ЗМІ, реклама на зовнішніх носіях, а головне, приклад дорослих – пропагують нашим дітям зовсім протилежне. Ні для кого не секрет, що діти сьогодення починають палити та випивати ще з початкової школи. Маємо результати та сумну статистику – Україна займає перше місце в світі по дитячому алкоголізму, перше місце в Європі з тютюнопаління та СНІДу, щороку від наркотиків вмирає 10 000 людей молодого віку від 16 до 30 років. За роки незалежності населення країни зменшилось більше у порівнянні з втратами 2-ї світової війни. Що ж за невидима війна точиться навколо нас з вами? Ця війна, під назвою суєцид нації, іде мирним шляхом, війна, в якій гинуть від наркотиків, алкоголю, тютюну та СНІДу.

Що ж робити, як запобігти та вберегти дитину від негативних проявів в суспільстві?! Перш за все – це власний приклад нас, дорослих, батьків, вчителів, адже діти роблять не те, що ми їм кажемо, а те, що робимо самі. По друге – участь дітей у різноманітних за напрямками заходах та проектах превентивного виховання та популяризації здорового способу життя.

Так, вже другий рік поспіль серед школярів та молоді проводиться Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я», ініційований Міністерством освіти і науки України та Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту. Завданням фестивалю є активізація молодіжного руху за здоровий спосіб життя, набуття та засвоєння дітьми і молоддю нових знань про здоровий спосіб життя, підвищення рівня інформованості молоді з питань профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, захворювань, на ВІЛСНІД, впровадження нових «форм дозвілля» дітей і молоді.


В Ірпінському регіоні також, як і по всій Україні, в березні 2010 року відбувся районний, перший, етап ІІ- Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я!». В підтримку фестивалю в нашому регіоні виступили Відділ освіти та Відділ сім’ї та молоді міста Ірпеня.

В конкурсі літературно-музично-спортивної міні-композиції «Молодь обирає здоров’я!» прийняли участь агіт-бригади загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів освіти зі всього регіону.

Переможцями місцевого рівня стала агіт-бригада Ірпінського Еколого-технічного центру школярів та молоді, в яку увійшли діти ЗОШ №12 та №17. ВІТАЄМО! Переможці місцевого конкурсу будуть представляти регіон на обласному рівні.


Є гарний вислів «Для того, щоб зло перемогло, достатньо того, щоб хороші люди просто мовчали та бездіяли». Тож давайте не будемо мовчати та спостерігати, як гинуть навколо нас ті, хто мають право на життя. І не лише під час подібних заходів будемо популяризувати здоровий спосіб життя, а й своїм життям кожного дня будемо подавати приклад молодшим за нас, адже..
Здоров'я - це багатство,
І треба, щоб з дитинства
Його ти цінував.
Здоров'я не придбаєш
За гроші, пам'ятай.
Його від Бога маєш,
Про це не забувай.
Бережи здоров'я змалку,
Бо хазяїн тіла - ти.
Щоб життя прожити довге,
Здоров'я від шкідливих звичок
Треба берегти.


Алєксєєва Євгенія Володимирівна,
керівник гуртка «Школа майбутніх батьків» еколого-технічного центру школярів та молоді
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.