» » » Життя Марії Єгипетської

Життя Марії Єгипетської

Незабаром п’ята, передостання неділя Великого посту, свята Церква пропонує нам в якості прикладу подивитися на життя однієї вродливої жінки.
Марії виповнилося лише 12 років, коли вона пішла зі свого дому в Александрії. Без нагляду батьків Марія захопилася порочним життям. Спокусників та спокус було багато, так 17 років Марія жила в гріхах, поки милостивий Господь не спрямував її до покаяння.

За збігом обставин Марія приєдналась до групи паломників, які пливли до Єрусалима на свято Воздвиження Святого Хреста. Потрапивши до міста, вона з паломниками попрямувала до храму Воскресіння Христового. Люди широкою юрбою заходили в храм, а Марія біля входу була зупинена невидимою рукою і ніякими зусиллями не могла зайти в нього. Тут зрозуміла вона, що Господь не допускає її в святе місце за нечистоту.

Марію охопив жах і відчуття глибокого покаяння, вона стала молити Бога простити гріхи, обіцяючи докорінно змінити своє життя. Побачивши біля входу в храм ікону Божої Матері, вона стала благати заступитися за неї перед Богом. Після цього вона відразу відчула в душі просвітлення і безперешкодно зайшла до храму. Проливши багато сліз у гроба Господнього, вона вийшла з храму зовсім іншою людиною.

Марія виконала свою обіцянку змінити своє життя. З Єрусалима вона подалася в сувору та безлюдну Йорданську пустелю і там майже півстоліття провела на самоті, в пості та молитві. Такими подвигами Марія Єгипетська викорінила в собі всі гріховні бажання і створила серце своє чистим храмом Духа Святого.

З повагою та любов’ю до Вас,
настоятель парафії ікони Божої Матері «Почаївська»
ієрей Михаїл Колочавін
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.