» » » Найдорожчий дар – батьківство

Найдорожчий дар – батьківство

Зародження життя це велике таїнство, яке дається з благословення Божого. Деякі подружжя заздалегідь готуються та планують поповнення у сім’ї, тому новину про батьківство сприймають з радістю і вдячністю Богові за його милість. Та на превеликий жаль є і жінки, які з легкістю позбуваються дитини в утробі, або, народивши, залишають її напризволяще. Ця глибока драма залишає відбиток, і, по суті, змінює подальше життя не лише дитини і матері, але і суспільства… З цього приводу виникає багато запитань, на які не завжди вдається знайти відповідь, яка б не суперечила би християнському вченню. Чи може замінити постійна гонитва за матеріальними цінностями сімейне тепло, затишок, любов та повагу, дитячий сміх, здорову та люблячу атмосферу в родині? Чому відповідальні і чесні сім’ї постають перед проблемою зачаття, та як зрозуміти те, що бажана дитина народжується хворою, а іноді і не спроможною для самостійного життя? Лише відповідь „на все воля Божа” пом’якшує серце і дає силу вірити і жити.Молоде подружжя Євгена та Олени Захарчишинів у липні 2003 року очікували на народження сина. Але в омріяне щастя батьківства закрався біль і відчай. Пологи почалися завчасно і Олена відчула, що лише молитва до Бога допоможе їй зберегти дитину. Прохала тільки одного — життя новонародженому, а з усім іншим вона впорається, здолає всі труднощі, бо ця дитина є для неї найдорожчим даром. Лікарі врятували хлопчика, а з лікарні виписали із діагнозом ДЦП (дитячий церебральний параліч).

Сім’я проживає у військовому містечку міста Гостомель. Перевернули би гори аби син Іван зміг самостійно стояти на ніжках і ходити. Безкінечні походи по лікарях не змінили стану дитини, бо, як виявилося, недостатньо знати організм і всі його функції. Для повноцінної життєдіяльності в усіх її барвах, необхідно лікувати дитину комплексно, враховуючи як фізичний так і духовний, психоемоційний та моральний стан. Поки наша медицина вийде на такий новий, вдосконалений рівень лікування причин, а не наслідків, на допомогу людям приходить флора і фауна.

Замислимось тільки, що було би, якби на землі жили тільки homo sapiens — ні дерева, ні квіточки, ні тваринки, ані пташечки. Зелений світ — основа життя, джерело кисню, природно-неповторна барвиста окраса. Тварини — менші брати, живуть за своїми законами і, нерідко, більш гуманними, ніж у людей. Все довкола створено Господом настільки мудро, що при правильному розумінні і підході повинно приносити людству лише користь.

По вірі вашій воздасться вам
Непереборна сила волі і бажання вилікувати свою дитину, допомагає Олені потрапити в Одеський дельфінарій. Там її син Іван має можливість пройти курс лікування, в якому дельфіни відіграють головну роль лікарів.

Усім відомо, що дельфін істота, яка живе у двох стихіях — морській та повітряній. Він є царем риб, символом морської сили, безпеки й швидкості, волі, шляхетності, любові, а також рятівником людей на морі. Кому доводилось бачити дельфінів на морському горизонті, пропливаючи на кораблі чи яхті, спостерігали, як ці дивні і красиві істоти демонструють неймовірний потік радості. Здається, вони навмисне вишукують мореплавців, аби поділитися і зарядити їх своєю доброю енергією.
Міфи багатьох народів говорять про дельфінів, що вони існують поза межами простору і часу, володіючи даром пророцтва, здатні одним стрибком вилетіти з води й досягти неба, мріючи зайняти своє місце серед сузір’їв…

В спілкуванні з людиною дельфін проявляє інтерес, привертає до себе увагу, демонструє дружелюбність, щирість намірів. Вчені дослідили, що дельфін наділений особливим неповторним голосовим апаратом, звук якого позитивно впливає на людину, здатний лікувати.

Дельфінотерапія є перспективним і ефективним методом оздоровлення дітей з різноманітними вадами. Існує два види впливу дельфінотерапії на людину — фізіологічний і психологічний. До фізіологічного виду відносять ультразвуковий, гідроакустичний та гідромасажний. Відомо, що ультразвук використовується в медицині з лікувальною метою, адже має здатність розганяти застояну рідину, сприяє більш ефективному і швидкому дренажу тканин, тому, ультразвуковій дії дельфінів науковці надають великого значення. Сонар дельфіна має здатність випромінювати ультразвук з інтенсивністю 8,3 вт/см2, що є в чотири рази більшим за сучасний надпотужний ультразвуковий лікувальний апарат. Під час сеансу з дельфінами, було зафіксовано, що вони випромінюють ехолокаційні хвилі, частотою 10-20 кГц.

Ще одним ефектом дельфінотерапії є гідромасаж внутрішніх органів та шкіри, який здійснюється завдяки рухів дельфіна хвостовим плавником. Торкаючись до біологічно активних точок на руках і ногах дитини, дельфін стимулює рефлекторні зони нервової системи. Імпульси, що виникають, передаються у відповідні нервові центри, а нервова система, у свою чергу, посилає до ураженого органу імпульси, активізуючи системи самовідновлення.

Основними аспектами психологічного механізму дельфінотерапії є спілкування та гра. Дельфін зі своєю природною „усмішкою” і дружелюбністю сприяє позитивним емоціям та відновленню психічного, мовного і фізичного розвитку дитини, що в результаті дає величезний заряд емоцій радості, щастя та гармонії.
Висока ефективність дельфінотерапії пояснюється просто. У хворих дітей починає активно працювати кора головного мозку. Якщо, приміром, порівняти енцифолограми (дослідження кори головного мозку) хворих дітей до і після дельфінотерапії, то психологи та педіатри запевняють, що такого ефекту можна було досягнути лише після трьох-чотирьох місяців серйозного неврологічного лікування у клініці.

По поверненню Івасика з Одеського дельфінарію додому не можливо не помітити ту неймовірну, кардинальну зміну у його фізичному та емоційному стані, сьогодні йому під силу зробити те, чого протягом чотирьох з половиною років не вдавалося. Іван з кожним днем оживає, закликаючи всіх звернути увагу на те, як він вправно стоїть і вже поступово самостійно ходить.

Спокійніше на душі і у Євгена та Олени Захарчишинів, коли вони помічають зміни на краще, зміни у здоров’ї їхньої дитини. Вони безмежно вдячні людям, які не словом, а ділом допомогли у оздоровленні їхнього сина, зокрема благодійникам із будівельної компанії ЗАТ «Планета-Буд» та всім небайдужим.


Мороз Богдана
православний духовний центр


=======================================

продивитись результати пошуку в Google зі словом: дельфинарий в Киеве>>
www.agnec.in.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.