» » Правила благоустрою міста

Правила благоустрою міста

Шановні мешканці міста! Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами», який набрав чинності 16.02.2010 р. Цим законом внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині дотримання правил благоустрою території міста та поводження з відходами, а саме:

* Значно збільшені штрафи за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення або захоронення (ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

На сьогоднішній день за порушення вищевказаних статей передбачено штраф у розмірі:
- для громадян - від 340 грн. до 1360 грн.;
- для посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності - від 850 грн. до 1700 грн.

Для порівняння зазначу, що до прийняття цього закону найсуворішими адміністративними стягненнями по цих статтях були:
- для громадян - штраф 51 грн.;
- посадових осіб - штраф 119 грн.

* Крім цього, розширено коло осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні порушення за статтею про порушення правил благоустрою міста; якщо раніше цим правом наділялися лише посадові особи уповноважені на те виконавчими комітетами міських рад, то зараз складати протоколи за цією статтею мають право і посадові особи органів внутрішніх справ, і члени громадського формування з охорони громадського порядку.
На органи місцевого самоврядування покладено здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.

Ці правила, розроблені на підставі Закону України «Про благоустрій населених пунктів», регулюють права та обов’язки учасників правовідносин у галузі благоустрою території міста, спрямовуються на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Правила містять загальнообов’язкові на території міста норми, за порушення яких наступає відповідальність, згідно ст. 42 та ст. 19 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»; ст.152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» та Закону України «Про відходи».
Правила благоустрою включають впорядкування територій підприємств, установ, організацій, утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою загального користування, утримання будівель і споруд інженерного захисту, санітарне очищення території.


підготовлено для www.bucha.com.ua
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Vidguk

OFFline

  • Vidguk (54)
  • Місцевий
  • 6 березня 2010 13:16
Согласно правилам мусор(листья в том числе ) сжигать нельзя.Штраф. А хватит ли у местной власти машин, работников и т.п., чтоб весной всё это вывезти? Особенно из лесной зоны...

0