» » » Дозвілля дітей: Заняття у недільній школі

Дозвілля дітей: Заняття у недільній школі

Часто перед батьками постає питання: як задіяти свою дитину у вихідні дні? Чим зацікавити, аби вона не вешталася по вулиці та була під наглядом дорослих? Для віруючих, хто хоч зрідка ходить до храму, відповіддю на це може стати відвідування недільної школи.

Комусь може здатися, що це такий собі заклад, де за партами сидять похмурі діти та несамовито вивчають церковні догми. Насправді, таке уявлення враз розвінчується, коли бачиш «процес» на власні очі. Сучасне життя вносить свої корективи. Сьогоднішня недільна школа – це, насамперед, організація дозвілля дитини, веселе спілкування з однолітками, духовний та фізичний розвиток. Безліч ігор, забав, проведення свят, цікаві екскурсії – далеко неповний перелік того, чим там займаються хлопчики та дівчатка.

Перш за все, переваги недільної школи – у її доступності. Заняття повністю безкоштовні та, на відміну від більшості гуртків і курсів, не потребують додаткових витрат на обладнання, одяг тощо. По друге, така форма організації вже передбачає, що до дітей будуть ставитися з любов’ю і повагою. По-третє, малеча дійсно стає добрішою, толерантнішою, більш відповідальною. Та найголовніше – там дітей нічого поганого не навчать.

Єдине, що може стати на заваді занять у такій школі – ваше власне віросповідання.
А для батьків, які вирішили в такий спосіб провести для сина (дочки) уїк-енд, можна порекомендувати побути на першому занятті зі своїм чадом. Це найвірніший спосіб бути спокійним за свою дитину і краще зрозуміти чим буде заповнене її дозвілля.

Одна з таких шкіл є і в Бучі. Вона діє при православній церкві Ікони Божої Матері «Почаївська» (священик – ієрей Михаіл Колочавін).
Заняття у недільній школі відбуваються щосуботи, початок – о 12.00 годині. Хоча вікова категорія необмежена, проте переважна більшість дітей, які відвідують заняття – від 7 до 10 років.

Нині у школі займаються близько 40 дітей: хтось ходить кожен тиждень, хтось – коли є така можливість. Головне, щоб було бажання і натхнення спілкуватися з однолітками. Проте, тут намагаються знайти індивідуальний підхід до кожного і навіть сором’язлива дитинка зовсім скоро вливається у колектив. Займаються у храмі, бо іншого приміщення не має.

Щодо релігійного виховання, то на уроках дітям розповідають про свята, життя святих, вчать, як потрібно сповідатися та причащатися, правильно хреститися та ін.
Перша година занять – це своєрідне опитування про вже пройдені моменти у навчанні. Якщо приходять нові дітки, то старших просять розповісти їм про те, чого самі навчилися.
Близько години йде подача нового матеріалу, розкривається певна тема, а решту часу – малюки граються, п’ють чай, влітку (храм знаходиться в гарній лісовій місцевості) – грають у волейбол, бамбінтон, футбол.

Крім того, малеча постійно щось малює, ліпить, вишиває, перед Великоднем – роблять писанки, до Різдва – готують концерти та вистави.
Усі необхідні матеріали(фарби, пластилін, фломастери та ін.) купуються за спеціально виділені на це храмові кошти.

«Школа – важлива складова для підростаючого покоління. Відвідуючи її, діти мають менше шансів стати злочинцями, наркоманами, туніядцями, адже з малих років вони психологічно та духовно загартовуються. Переконаний, що кожен із них знайде достойне місце в цьому житті. Дуже хочеться, щоб діти до чогось прагнули і ніколи не залишалися байдужими» - каже священик церкви Ікони Божої Матері «Почаївська» ієреї Михаїл.

Окрім ігор і занять, доволі часто проводять екскурсії, подорожі до святих місць. Протягом останніх місяців діти відвідали Флоровський, Веденський, Іонінський монастирі, Китаєву пустинь та ін. В організації подорожей суттєву проблему становить відсутність власного транспорту.

Крім того, зараз у школу потрібен вчитель музики, щоб дітки могли співати, повноцінно займатися художньою самодіяльністю. Адже молодий храм – і громада молода.

А загалом тут кажуть, що з радістю прийняли б допомогу будь-яких фахівці своєї справи, які б могли працювати з дітьми. Проте, швидше на добровільних засадах, бо матеріально, поки що ми не в змозі оплати їм роботу.

Попри це, оптимізму та працелюбності у священика церкви та його прихожан вистачає. Тому їхні зусилля спрямовані на виховання здорової, свідомої та відповідальної молоді Бучі.


Адреса недільної школи: м. Буча, вул. Вокзальна, 127-Б.
Від вокзалу можна доїхати автобусом №14 або №16 (храм знаходиться навпроти табору відпочинку «Променистий»).

Не важливо, де територіально ви поживаєте. Тут радо чекають на кожного!Людмила Гладська
спеціально для www.bucha.com.ua
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.