» » » Ірпінська ОДПІ: Електронна звітність

Ірпінська ОДПІ: Електронна звітність

Електронна звітність - в інтересах платників податків.
Ірпінська ОДПІ радить всім суб’єктам господарювання подавати податкову звітність в електронному вигляді.


З часу набуття незалежності України податкова служба почала здійснювати широкий спектр економічних перетворень, які, зокрема, включають модернізацію державної податкової служби. Одним із перших її кроків є перехід на подання звітності платниками податків в електронному вигляді - на дискетах та засобами Інтернету.

Ірпінська ОДПІ запрошує Вас, шановні платники податків, до співпраці та пропонує скористатися можливістю подання податкової звітності в електронному вигляді.
Очевидними перевагами для платників податків є наступні: економія робочого часу та коштів на придбання бланків, гарантоване оперативне відстеження змін до форм звітності, і не тільки податкової, арифметичний контроль за показниками декларації, безпаперова технологія подання звітності, уникнення витрат часу на черги при поданні звітності, надходження підтвердження приймання звітності.
У 2009 році в Україні впроваджена централізована система подання податкової звітності до органів ДПС через центральний поштовий сервер ДПА України – [email protected], здійснено перехід до прийому електронної звітності платників податків засобами телекомунікаційного зв'язку через Оператора – на єдину електронну адресу – [email protected]

Програмне забезпечення для формування, подання та збереження податкової звітності, а також реєстру податкових накладних в електронному вигляді буде надано бажаючим перейти на систему подання звітності в електронному вигляді безоплатно. Отримати програмне забезпечення можна в будь-якій податковій інспекції за місцем реєстрації або завітавши на сайт ДПА України www.sta.gov.ua в розділі „Платникам податків про електронну звітність”--„Програмне забезпечення”.
Сподіваємося, що наша співпраця дасть можливість досягти головної мети - своєчасного наповнення Державного та місцевих бюджетів, економічного зростання України та становлення її як держави європейського рівня.

Впровадження автоматизованої системи подання платниками податків податкової звітності в електронному вигляді це не далеке майбутнє, не завтрашній день, а сьогодення, можливостями якої опановують платники Ірпінського регіону.

Для того, щоб подавати податкову звітність в електронному вигляді платнику необхідно мати підключення до мережі Інтернет, програмне забезпечення для формування податкової звітності, яке можна отримати в кімн. 402 у приміщенні Ірпінської ОДПІ за адресою:
м. Ірпінь, вул. Шевченко 2”А”, або на веб-сайті ДПА України.

Також, для того, щоб подати звітність в електронному вигляді до податкової інспекції потрібно отримати посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства. Для цього необхідно звернутися до представників акредитованих центрів сертифікації ключів. Кожний вівторок представництво Українського Сертифікаційного центру пропонує отримати сертифікат ЕЦП в Ірпінському Пенсійному фонді кім №11 за адресою м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4 тел 050-396-85-10 ТОВ "Український сертифікаційний центр" www.ukrcc.com. Звертаємо увагу на те що вартість отримання сертифікату ЕЦП для юридичної особи складає 150 грн на рік, для фізичної особи 62 грн на рік. Отримані сертифікати також можна використовувати для подачі звітності з накладанням ЕЦП в Пенсійний фонд та Держкомстат України.

Ось як виглядає послідовність дій для переходу подання звітності в електронному вигляді.
Ви:
1. Звертаєтесь до Ірпінської ОДПІ, де отримуєте 2 екземпляри договору.
2. Подаєте підписаний зі своєї сторони договір разом із сертифікатами ключів в електронному вигляді до Ірпінської ОДПІ ( на дискеті чи диску).
3. Формуєте в електронному вигляді звіт, підписуєте його і передаєте до Ірпінської ОДПІ по електронній пошті.
4. Отримуєте від податкової інспекції електронну квитанцію про те, що звіт прийнятий.

Отже, як наслідок - електронна звітність дозволяє заощаджувати час. А час є найціннішою категорією, адже на відміну від грошей, його неможливо повернути.
Крім того, платники Ірпінського регіону можуть отримати допомогу з питань податкової звітності в електронному вигляді за адресою: м. Ірпінь, вул.Шевченко 2”А”, кімн. 102 (тел.56-6-56) - з питань прийому податкової звітності та технічного забезпечення.
Відповіді на запитання, що виникатимуть в ході подання звітності до подакової можете отримати, зателефонувавши за номером 56-6-56 або звернувшись до Ірпінської ОДПІ у сектор масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян.

Саєнко 56-6-56,
сектор масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян.

Н.А.Гуляща,
заступник начальника – начальник управління оподаткування фізичних осіб
  0
Коментарів: 0
Додати коментар