Пенсійне забезпечення бучанців

Нещодавно у нашому місті було відкрито нове управління Пенсійного фонду України (ПФУ). Безумовно, це ще на один крок наблизило громадян до забезпечення повним спектром послуг, які можна отримати на місцях. Слід зауважити, що появі ПФУ у Бучі потрібно завдячувати Бучанському міському голові Анатолію Федоруку, який значною мірою посприяв цьому.

Про необхідність відкриття у Бучі пенсійного управління багато говорити не потрібно. Варто лише згадати, що людям доводилося їхати до сусіднього міста навіть за банальною консультацією. Тепер такі «пріоритети» у минулому. Більше того, управління ПФУ у Бучі працює за новими технологіями та застосовує принципово новий підхід у спілкуванні з користувачами послуг.
Про це та про деякі нюанси пенсійного забезпечення розповідає начальник управління ПФУ у місті Бучі Сергій Скрипник.

ДОВІДКА

Сергій Федорович Скрипник, навчався в Національному університеті Державної податкової служби. За фахом – юрист. З 1998 року постійно працює в органах Пенсійного фонду. Спочатку прийшов на посаду юрисконсульта в управлінні Пенсійного фонду України в місті Ірпені. З 2000 року – начальник управління Пенсійного фонду м. Ірпеня. З 2010 року – начальник управління Пенсійного фонду України у місті Бучі.


- Сергію Федоровичу, з яким настроєм Ви приступили до виконання своїх обов’язків у Бучі?
- З великим бажанням працювати на перспективу. Труднощів не боємося, тому ми разом із колективом впевнено будемо йти вперед. Оскільки управління нове, то його потрібно розвивати, облаштовувати, зробити все, аби ця установа вважалася зразковою. Переконаний, що таким воно і буде, а люди зможуть отримати необхідні їм послуги на місці.

- Які саме послуги бучанці зможуть отримати в управлінні ПФУ у місті Бучі?
- Наше управління покликано обслуговувати жителів міста за новими технологіями – принципом «єдиного вікна». Тобто, можна отримати відповідні послуги звернувшись до спеціалістів, які знаходяться в залі обслуговування громадян. Зокрема, здати звітність чи документи на перерахунок пенсії, отримати консультації тощо. Там же розташований інформаційний кіоск. Власне, зроблено все для зручності та комфортності наших відвідувачів.

- Як підбирали і формували колектив? Чи не доведеться жителям міста скаржитися на неввічливість працівників управління?
- Свого часу бучанці обслуговувалися в управлінні ПФУ у місті Ірпені. Із створенням нового управління у Бучі, відповідна пропорційна кількість працівників (яка територіально обслуговувала жителів Бучі) перейшла до бучанської установи. Тож, наш колектив має значний досвід. Це – фахівці, які добре знають свою справу, що допоможе працювати на більш якісному рівні. Сподіваюся, що бучанці будуть цілком задоволені нашою роботою. Адже управлінню надано велике приміщення, з перспективою розвитку.

- Ваша думка стосовно недержавного пенсійного забезпечення? Які переваги й недоліки цієї системи?
- Дійсно, одним із видів пенсійного страхування є недержавне пенсійне забезпечення. Воно передбачає, що паралельно з загальнообов’язковим державним пенсійним страхуванням (є основним в пенсійному забезпечені), людина, за бажанням, може самостійно робити певні внески на свій рахунок. При цьому, є можливість самому визначати розмір цих внесків та період виплати. Певна сума накопичується на особистому рахунку, і коли громадянин досягає пенсійного віку, то може отримати свої кошти.

- Де гарантія, що ці кошти нікуди не зникнуть, адже вони повинні роками накопичуватися на рахунку?
- Недержавні пенсійні фонди все одно залишаються підконтрольними – держава здійснює за ними нагляд. Крім того, буде проводитися досить жорсткий відбір по створенню таких фондів. Зараз на великих підприємствах вже навіть створюються корпоративні пенсійні фонди, як один із видів недержавного пенсійного страхування. І працюють вони досить дієво. Але все нове повинно пройти певні випробування, щоб можна було побачити, як насправді спрацьовує той чи інший підхід.

- Чи не планується на державному рівні збільшити вік, з якого громадяни зможуть йти на пенсію?
- Навколо цього питання точиться дуже багато розмов та існує чимало різних думок. Наскільки це доцільно? Мабуть, для людей збільшення пенсійного віку є небажаним, бо вони звикли до того стану речей, який вже є.
Сьогодні не можна сказати напевно, що такі зміни (за умови, що вони колись відбудуться) якось покращать чи навпаки – погіршать ситуацію.
Розмови є, але це питання повинно бути врегульовано на законодавчому рівні. Поки що ніяких відповідних законів не було прийнято.

- Який нині підхід до нарахування пенсій, зокрема наскільки ефективно вдається застосувати принцип скасування «зрівнялівки»?
- З 2004 року, коли вступив у дію Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», почався новий етап пенсійного реформування. Він покликаний відійти від принципу «зрівнялівки». Тож, сьогодні розмір пенсії напряму залежить від заробітку та заробленого страхового стажу.

Якщо раніше пенсія нараховувалася відповідно до декількох останніх років трудового стажу людини (розмір заробітної плати тощо), то зараз береться будь-яких 60 місяців трудового стажу (до 1.07.2000 року), протягом яких людина отримувала зарплатню. А також після введення в дію персоніфікованого обліку (після 2000 року) - береться до уваги кожен місяць відпрацьованого стажу, але за які сплачені внески. Тож, чим більша у людина зарплата і стаж роботи – тим більша пенсія.

- Якою є мінімальна пенсія у 2010 році та чи планується її подальше підвищення?
- Говорити про мінімальний розмір пенсії в поточному році – я не можу, бо в Україні до цих пір не прийнятий закон про держбюджет 2010 року. Скажу лише, що він залежить від багатьох обставин.
Зазначу, що зараз у місті Буча середній розмір пенсії становить 1103 грн.

- Яку кількість громадян сьогодні обслуговуєте у Бучі?
- Наше управління обслуговує більше 8,5 тисяч пенсіонерів. Також у нас на обліку перебувають 2960 платників, з них 630 чоловік – юридичні особи, решта – фізичні особи-підприємці.
Проте, якщо в тому виникне потреба, ми зможемо надавати послуги й більшій кількості громадян.
Принаймні, наш колектив переконливо налаштований надавати дійсно якісні послуги громадянам у зручній для них формі. Тож, зробимо все, аби виправдати надії, які на нас покладені жителями Бучі.

Людмила Гладська
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
lin

OFFline

  • lin (2)
  • Місцевий
  • 19 лютого 2010 19:04
Если бы еще дали адрес электронный по которому можно задавать вопросы к пенсионному фонду, былобы ещё лучше!!

0