» » » ПФУ у м.Бучі інформує: Переваги персоніфікації

ПФУ у м.Бучі інформує: Переваги персоніфікації

Персоніфікований облік відомостей про застрахованих осіб – це облік та зберігання в Пенсійному фонді переданої йому інформації від роботодавців про трудовий стаж, заробіток і пенсійні внески працівників. Запровадження персоніфікованого обліку відомостей дає можливість вдосконалити умови призначення пенсії та порядок обчислення її розміру. По суті персоніфікація – це один із способів точного обліку відомостей, необхідних для реалізації права на пенсію та здійснення розрахунку її розміру в залежності від трудового внеску особи.

Завдяки персоніфікації пенсійної звітності та обліку пенсійних даних виграють усі – і підприємства, і працівники, і держава загалом.

Персоніфікація вигідна підприємствам і громадянам, оскільки:
• дозволить запровадити справедливий порядок нарахування пенсій. Завдяки персоніфікованому обліку відомостей Пенсійний фонд матиме у своєму розпорядженні достовірні дані про тривалість трудового стажу працівників, їхні заробітки та суми внесків, які сплатили до Пенсійного фонду роботодавці. А це в свою чергу, дозволить відновити нарахування розміру пенсій залежно від тривалості стажу та величини сплачених внесків за рахунок ефективнішого обліку даних про трудовий стаж і заробіток протягом усієї діяльності застрахованої особи;
• полегшить визначення права громадян на пенсію. Автоматизований облік пенсійних даних суттєво знизить ймовірність помилок і запобігатиме зловживанням під час оформлення документів для призначення пенсій. Водночас це дозволить звільнити громадян від необхідності подання документів про стаж роботи, заробіток, потрібних для призначення пенсій;
• скоротить час роботодавців на подання відомостей про осіб, які в них працюють, і перерахування коштів до Пенсійного фонду.
Персоніфікація відомостей покращила діяльність Пенсійного фонду, оскільки сприяє поліпшенню платіжної дисципліни платників внесків – підприємств і громадян. Тому, що кожний працівник має можливість контролювати вчасність та повноту перерахування внесків до Пенсійного фонду з боку роботодавця. Персоніфікований облік усуває можливість “заробляти” право на пенсію для громадян, що працюють у тіньовому секторі економіки. Вся потрібна для призначення пенсії інформація зберігається у персоніфікованій базі даних і регулярно оновлюється на підставі звітності роботодавців.

Персоніфікація вигідна не лише Пенсійному фонду, а й іншим соціальним фондам, оскільки стимулює краще функціонування програм соціальної допомоги. Органи соціального захисту населення матимуть можливість використовувати дані про зайнятість і заробітки громадян для визначення права окремих категорій людей на додаткову матеріальну допомогу. В перспективі дані з бази персоніфікованого обліку відомостей Пенсійного фонду можна буде використовувати і іншими програмами соціального страхування, такими як допомога по безробіттю, допомога через тимчасову непрацездатність, нещасний випадок на виробництві.
ПФУ міста Буча
  0
Коментарів: 0
Додати коментар