» » » Податківці зустрічаються з молоддю

Податківці зустрічаються з молоддю

Податкова служба вважає одним із головних напрямків своєї роботи виховання майбутніх платників податків, формування в них високої податкової культури, проводячи просвітницьку роботу з молоддю в школах, технікумах, ВУЗах та інших учбових закладах. Податківці розуміють, що дуже важливо на початковому етапі життя вивчення і розуміння підростаючим поколінням ролі, значення і місця податків у житті держави та суспільства. Тому, працівники Ірпінської об’єднаної ДПІ дедалі більше уваги приділяють виховній і роз’яснювальній роботі серед студентської молоді. Адже дуже важливо розпочати формувати у майбутніх платників податків знання з питань оподаткування, виховувати в них податкову культуру та правову свідомість.

Днями податківці м.Ірпеня відвідали студентів Ірпінського економічного коледжу. Майбутні бухгалтери зустрілися з заступником начальника Ірпінської ОДПІ – начальником управління оподаткування фізичних осіб Надією Гулящою та завідувачем сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Іриною Саєнко на тему «Декларування доходів громадян отриманих в 2009році».

На початку виступу Надія Гуляща розповіла наскільки важливо знати та дотримуватись норм податкового законодавства у житті взагалі. Вона зазначила: «Податки є невід’ємною частиною фінансового господарства держави. Це найважливіше джерело рішення економічних, соціальних, оборонних проблем, розвиток освіти, науки та культури. Тому повне і якісне декларування громадянами своїх доходів – гарант добробуту держави».

Під час виступу податківці провели практичне заняття щодо порядку заповнення декларації про доходи, розрахунку суми податку та переліку сум витрат. Студентам було доведено, які доходи, отримані протягом минулого року підлягають обов’язковому відображенню в річній податковій декларації, у тому числі при отриманні спадщини, при отриманні грошових переказів із-за кордону, тощо. Крім того, детально було розібрано питання щодо повернення податкового кредиту при умовах, що це стосується тільки резидентів України, які мають індивідуальний ідентифікаційний номер, а загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року, як заробітна плата.

Студентів зацікавило питання подання декларації з метою одержання податкового кредиту на навчання, Надія Гуляща доступно розповіла про перелік витрат та умови їх включення до податкового кредиту.

Наприкінці спілкування було підкреслено, що в останні роки робота з формування високої податкової культури у молоді набуває особливого значення та уваги з боку органів ДПС України, оскільки виховання сумлінного платника податків починається з дитинства. В результаті активного спілкування з представниками податкової інспекції студенти чітко усвідомили, що задекларувати свої доходи потрібно кожному, хто їх отримав протягом минулого року, так як це є конституційним обов’язком кожного громадянина держави.

Завершальною частиною зустрічі стало інформування студентів про роботу Інформаційно-довідкового департаменту ДПА України та про офіційне видання ДПА України – журнал «Вісник податкової служби України». На згадку про зустріч податківці подарували студентам кольорову власну друковану продукцію, плакати на тему: «Декларування доходів громадян у 2010 р.» та окремі пам’ятки стосовно умов декларування доходів громадян у 2010 році.І.Е.Саєнко,
завідувач сектору масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян.
Коментарів: 0
Додати коментар