» » 78-річний чоловік пройшов обряд хрещення в ополонці

78-річний чоловік пройшов обряд хрещення в ополонці

19 січня усі православні відзначають Водохреще, яке також називається святом Богоявлення. Адже на Водохреще Господа з`явилася світу Пресвята Трійця: "Бог Отець промовляв з небес про Сина, Син хрестився від святого Передвісника Господнього Іоанна, і Дух Святий зійшов на Сина у вигляді голуба".

Так, цього дня у бучанському храмі Ікони Божої Матері «Почаївська» після святкової літургії пройшло освячення води. За традицією, люди утвори навколо церкви коло – поставили перед собою ємності з рідиною, які освятив настоятель храму отець Михаїл. Вважається, що водохресна вода має особливу цілющу силу, тому нею потрібно умитися і окропити житло.

А після служби, на поймі річки Рокач свято Водохреще продовжили купанням в ополонці. Після того, як священик тричі опустив хрест у водойму – в крижану воду пірнув перший доброволець. Ним став бучанський спортсмен Володимир Мусійчук.

Також в ополонці - "йордани" пройшов обряд хрещення 78-річний Анатолій Огнєвой, якому після купелю одягнули хрестик. Лише в зрілому віці чоловік повернувся до Бога. Здавна вважається, що купання на Водохреще очищує від гріхів і позбавляє від хвороб.
Мабуть саме тому бажаючих пірнути в ополонку було не так вже й мало.


У народі кажуть, що у водохресну ніч можна загадувати будь-яке бажання, оскільки в цей час небо відкривається, перетворюючись на брами, що ведуть до Господа. Але в це потрібно вірити й бажати з чистою душею, тоді добра заповітна мрія неодмінно здійсниться.


коротенький фотозвіт з бучанського Водохреща в галереї>>


спеціально для www.bucha.com.ua
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.