» » Пенсійний фонд інформує

Пенсійний фонд інформує

Закінчився нелегкий 2009 рік і, як зазвичай, необхідно підвести підсумки минулого року та прозвітуватися про пророблену роботу перед всіма структурами та фондами і перед Пенсійним фондом, в тому числі, по сплаті внесків та по системі персоніфікованого обліку.
З 1 січня 2010 року страхувальники (роботодавці) всіх форм власності та приватні підприємці всіх форм оподаткування повинні надати звіти по персоніфікованому обліку за 2009 рік до територіального управління Пенсійного фонду.

Відповідно до “старого” Порядку звітність страхувальників до системи персоніфікованого обліку подаватиметься у такий порядок та строки:
- страхувальник згідно із затвердженим графіком територіальним органом ПФУ подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей на застрахованих осіб (працівників) за попередній рік про заробіток та страховий стаж.
- графіки подання первинної звітності до системи персоніфікованого обліку визначаються та надаються страхувальникам територіальними органами Пенсійного фонду. Для цього роботодавцю під підпис видається повідомлення, в якому вказана дата звітування за 2009 рік та дата щомісячного звітування у 2010 році.

Відомості до системи персоніфікованого обліку на електронних та паперових носіях скріплених печаткою та завірені підписами керівника і головного бухгалтера подають страхувальниками, у яких кількість найманих працівників більше п’яти осіб. Інші страхувальники можуть надавати звіт лише у паперовому вигляді.
Звіти сформовані з використанням електронного підпису (ЕЦП) подаються без використання паперових носіїв, що значно підвищить достовірність та недоторканість інформації та, головне, зекономить час.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду до страхувальника застосовуються штрафні санкції.

Особливу увагу звертаємо на те що з 1 січня 2010 року запроваджується новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, який затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 № 1136/17152.

Сьогодні суб'єктами господарювання та фізичними особами до органів Пенсійного фонду України подається два типу звітності. Перший тип звіту про розрахунки сум страхових внесків - додаток 23. Другий тип звіту містить індивідуальні відомості про застрахованих осіб до системи персоніфікованого обліку (СПОВ).

То вже починаючи з лютого 2010 року страхувальники будуть подавати єдиний звіт, який включає повну та актуальну інформацію про суми заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб до системи персоніфікованого обліку відомостей та суми нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. І так щомісячно до 20 числа за попередній місяць потрібно прозвітуватися. Для рівномірного навантаження кожному страхувальнику призначається дата звітування.

Правила формування та подання звіту, форми звіту відрізняються від діючого “старого” порядку звітування, оскільки порядком передбачено багато нововведень. Навчально-методичний центр Пенсійного фонду України проводить серію семінарів, де провідні фахівці органів Пенсійного фонду України навчать правильно та коректно заповнювати щомісячну звітність. Учасники семінару будуть забезпечені методичними матеріалами. Про інформацію щодо проведення семінару страхувальники можуть дізнатися у Навчально-методичному центрі ПФУ за тел. (044) 235-95-49. Для прийняття участі в семінарі потрібно зареєструватись через мережу Інтернет – заповнивши заявку на сайті: http://www.nmc.shov.com.ua та сайті: http://www.spov.com.ua, або безпосередньо через адміністратора учбового центру (044)280-03-43.

Державні установи, організації, так звані юридичні особи, звітуються до органів пенсійного фонду в установленому порядку і добре знають, що за порушення термінів або порядку будуть виставлені штрафні санкції. Трохи по іншому складаються відносини з представниками малого бізнесу, підприємцями. Підприємці, є найпоширенішою формою трудової діяльності українців. Тому тема просвіти підприємців-бізнесменів, а особливо початківців щодо їх зобов’язань перед державою залишається актуальною.

На жаль, підприємці не завжди вчасно одержують достовірну інформацію через власну пасивність. Часто вони ігнорують інформацію про важливість зарахування страхового стажу, а потім при оформленні пенсії довідуються що внески вони зовсім не платили або платили нерегулярно, зовсім не знають що потрібно було прозвітуватись до системі персоніфікованого обліку. А про доплату до мінімального внеску так взагалі чути нічого не хочуть, хоча це більш вигідно підприємцю, так як він себе забезпечує страховим стажем.

Тому наголошуємо, прозвітуватися до системи персоніфікованого обліку повинні абсолютно всі фізичні особи, які зареєстровані в органах Пенсійного фонду, в тому числі на спрощеній системі оподаткування. Для них терміни звітування не змінилися: до 1 квітня, щорічно.


Довідка за телефоном: 61-810, 57-386

О. Остринська,
заступник начальника управління
газета: "Бучанські новини" №2 від 15 січня 2010 р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.