» » Четверте місце на конкурсі правознавства

Четверте місце на конкурсі правознавства

З 28 по 30 жовтня 2009 року в місті Переяславі-Хмельницькому (на базі дитячого оздоровчого комплексу «Славутич») проходив обласний фінальний тур гри брейн-ринг «Підліток і право». У змаганнях брали участь діти з Бучі – учні загальноосвітніх шкіл. Наше місто представляла команда у складі 6 юних правознавців.

Наполегливі заняття з досвідченими фахівцями – спеціалістами Бучанського відділу юстиції і педагогами, всебічна підтримка служби у справах дітей – дали відчутні результати. Наші учні посіли четверте місце на обласному конкурсі правознавства «Підліток і право».

Тож, з цієї нагоди, 16 грудня у приміщенні служби у справах дітей Бучанської міської ради відбулося урочисте нагородження учасників брейн-рингу. Заступник Бучанського міського голови Лариса Матюшенко, начальник служби у справах дітей Світлана Архипенко, начальник Бучанського відділу юстиції Олена Можарівська щиро привітали наших правознавців за добуте почесне ІV місце, за високий рівень виявлених знань та побажали їм міцного здоров’я та подальших успіхів.

Також підлітки отримали подарунки – інформаційні довідники, календарі, а приватний підприємець А. Архипенко виступив у ролі спонсора і подарував кожному по флешці.
Підсумки та обговорення обласного брейн-рингу команда провела за солодким столом.
Про свої враження від гри розповів капітан бучанської команди, учень 10 класу Бучанської спеціалізованої ЗОШ-інтернат – Кирило Кухельний.

- Кириле, розкажи, будь ласка, про участь вашої команди в обласних змаганнях із правознавства?
- До складу нашої команди входило 6 учасників. Враження від заходу у нас залишилися дуже приємні, бо все було належним чином організовано та прораховано, що не могло не сподобатися. Стосовно самого конкурсу, то наше завдання складалося із багатьох запитань, які переважно стосувалися Конвенцій з прав дітей, людини та основним положенням правознавства.

- Завдання були тяжкі?
- По-різному. Були такі питання, на які відразу знали відповідь, а траплялися досить складні, що вимагали всебічного аналізу та деталізації. Але в будь-якому разі, ці завдання суттєво відрізнялися від шкільного курсу правознавства. Нелегко було ще й тому, що в школі право читається лише один урок на тиждень.

- Не було страху, що можете не впоратися?
- Ні, після того, як ми виграли відбірковий зональний тур – страху вже не було. Та приїхавши на фінал, зрозуміли, що буде непросто, адже там зібралися кращі з кращих. Проте вважаємо, що четверте місце – це також добре, особливо якщо врахувати той факт, що ми відставали від третього місця лише на два бали.

- Мабуть, перед тим, як брати участь у конкурсі, ви готувалися, займалися. Хто вам у цьому допомагав?
- Звичайно, місяць ми напружено вивчали всілякі закони. Допомагали нам у цьому дуже гарні і добрі вчителі, які і чай давали пити, коли було холодно, і перевіряли, як ми засвоїли знання. Це – начальник Бучанського управління юстиції Олена Можарівська, спеціаліст управління юстиції Тетяна Кузьменко, вчитель ЗОШ №1 Ольга Мохненко.

- Кириле, а ти плануєш в майбутньому обрати професію юридичного профілю?
- Швидше за все юридичний фах буде моєю другою вищою освітою. Я вважаю, що кожна людина повинна бути обізнаною зі своїми правами та обов’язками, бо правова освіта – розширю кругозір. Проте поки що я планую займатися інформаційними технологіями.

- Як ти вважаєш, такі змагання, як брейн-ринг, потрібні сучасній молоді?
- Потрібні, і не тільки з правознавства. Вважаю, що в такому напрямку потрібно рухатися вперед, продовжувати розпочате. Такі конкурси зацікавлюють підлітків тією чи іншою справою, дають можливість вибору. І, крім того, подібні заходи роблять молоде покоління більш освіченим, розумним та небайдужим.

Інформація
Обласна гра брейн-ринг «Підліток і право» проходить вже декілька років поспіль. Мета проведення гри – формування в учнівської молоді правової культури, засвоєння Конвенції ООН про права дитини.
У цьому році в фінальному турі гри взяли участь учнівські команди Баришівського, Бориспільського, Києво-Святошинського, Іванківського, Ставищенського, Рокитнянського районів, міст Березані, Бучі, Білої Церкви, Переяслав-Хмельницького Київської області.
Переможцями обласного фінального туру гри Брейн-ринг «Підліток і право» стала команда Києво-Святошинського району, ІІ місце посіла команда «Віче» гімназії м. Білої Церкви, ІІІ – команда Ставищенського району.
газета: "Бучанські новини" №51-52 від 25 грудня 2009 року
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар