» » Нові здобутки - у новому році

Нові здобутки - у новому році

Ось і минає 2009 рік. У ньому було багато щасливих та приємних миттєвостей, траплялися і негаразди. У житті міста кожен прожитий проміжок часу має своє особливе значення, адже все що творимо сьогодні, вже завтра стає історією. А головне, яким би не був рік, що минає, – він вже цінний, бо приніс територіальній громаді незамінний досвід.

Тож, про те, чим жила Буча в 2009 році, які нові звершення планується здійснити в майбутньому – розповідає Бучанський міський голова Анатолій ФЕДОРУК.

- Анатолію Петровичу, яким був 2009 рік у житті територіальної громади міста: в економічному; соціальному; політичному та культурному розвитку?
- Підводячи підсумки будь-якої дії, а тим більше року, досить складно давати оцінку, тому що думки, бачення, враження від прожитого і зробленого не можуть бути однозначними. Якщо звести питання більш вузько та оцінювати рік з позиції Бучанського міського голови, то скажу, що враження – двоякі. Почну з негативного. Рік був складним тим, що ми, як і вся країна, потрапили в період економічної, а виходячи з того – і фінансової кризи.

Можна подивитися й з іншого боку та поставити собі питання: що ж реалізовано в цих економічно складних умовах? Як не парадоксально буде, але в цьому плані 2009 рік – один із найуспішніших років, адже в житті громади відбулися значні фундаментальні зміни. Ми вперше почали реалізовувати знакові проекти, пов’язані з соціально-економічним розвитком Бучі в статусі міста обласного значення. Цікаво було спостерігати, як відреагує «команда» Бучанської міської ради (співробітники, які сьогодні працюють в апараті Бучанського міськвиконкому), щодо реалізації наміченого. Адже ми пішли на тісну співпрацю щодо залучення коштів як з державного бюджету, так і інвестиційних. Звичайно, для цього потрібно було виконувати кропітку роботу, пов’язану з проектуванням, узгодженням, погодженням, а найголовніше – забезпечити стале й стабільне проходження тих чи інших проектів, які б дали можливість інвестору реалізуватися у нашому місті.

Також підводячи підсумки року, варто зупинитися на роботі трудових колективів нашого міста. Вони навіть у складних економічних умовах максимально намагаються втримати ситуацію під контролем, забезпечити колектив соцпакетом. Це є наслідком вмілого менеджменту, чітко поставлених завдань і цілей керівників підприємств, установ та організацій.

Аналізуючи ситуацію з надходження коштів до місцевого бюджету (це при тому, що майже в усіх галузях простежується спад виробництва), можна сказати, що вони є стабільними. До таких бюджетоутворюючих підприємств можна віднести ТОВ «Бучанський завод склотари», підприємства «Агробудпостач», «Транском», «Меліоратор», «Техпромсервіс», Прип’ятське монтажне управління ВАТ «Південтеплоенергомонтаж» та інші.

Також розвивається малий і середній бізнес. Криза – це не хвороба. Насамперед це той період, в який всі ми потрапили і, провівши певні реформи, повинні вийти з нього економічно сильнішими.
Тож, найприємніше у 2009 році те, що наша територіальна громада, в силу мудрості керівників місцевих підприємств, має потенціал, який дає змогу впевнено дивитися у майбутнє.

- Що можете віднести до головних здобутків міста за рік?
- Відповідаючи на дане запитання скажу, що складно, принаймні мені, зробити якийсь акцент на здобутках 2009 року. І цьому є свої пояснення. Як на мене, найбільшим надбанням у житті нашої територіальної громади в цьому році є те, що нам вдалося попри всі негативні прояви, які мали і мають місце бути (особливо якщо дивитися крізь призму негативної інформації, що подається ЗМІ або лунає з вуст посадовців нашої держави) знайти взаєморозуміння, зберегти толерантність. Вірю, все, що робить місцева рада, її виконавчий комітет – спрямовано на позитивний розвиток нашої громади. Головне не піддатися на спекулятивні заяви, а з розумінням віднестися до того, що робиться, як робиться і які наслідки може мати в майбутньому.

Якщо говорити про подію року, то це, звичайно, приїзд до Бучі Президента України Віктора Ющенка на свято 1 Вересня. Це – знакова подія. Особливо для тих діток, яких Президент відвів на перший у житті урок. Тож, молодому поколінню був даний поштовх, аби вони розвивалися та якомога багатогранніше реалізували себе вже в дорослому віці.

Рік, який минає, приніс багато доброго і хорошого кожному бучанцю, адже було здійснено чимало проектів, що стосувалися життєдіяльності громади (зокрема, комунальних і соціальних послуг). Протягом року відкривалися служби, будувалася інженерія. Те, що не було зроблено протягом попередніх десятиліть, – нарешті вдалося здійснити. Зокрема, це сталося і завдяки послідовному та логічному виконанню програми соціально-економічного розвитку Бучі.

- Яка робоча зустріч у цьому році була найвдалішою і принесла результат?
- Вважаю, що найвдалішими є зустрічі із громадянами нашого міста, коли проводжу особистий прийом громадян або спілкуюся з ними на виборчих округах.
Таким чиномможете дізнатися про проблеми, якими живуть бучанці, про їхні сподівання і, як наслідок, робити все можливе, щоб максимально задовольнити потреби громади.

Якщо говорити про робочі зустрічі, то і в 2009 році, і в попередні роки, і, сподіваюся, в майбутньому – їх буде багато. По-різному можна підходити до оцінки судження – наскільки та чи інша зустріч була вдалою.

- Які розпочаті роботи та проекти будуть перенесені на наступний рік?
- Ще раз зазначу, що 2009 рік є складним і неоднозначним. Набагато краще і спокійніше було б працювати в умовах цієї економічної кризи, політичної нестабільності, махнути на все рукою, нічого не робити і сказати: ви ж бачите, що там зверху робиться, і ви ще хочете, аби щось робилося на місцях? Але виходячи з високих запитів членів нашої територіальної громади щодо якості надання послуг, то ми і в цей складний рік намагалися максимально вирішити соціальноважливі питання. Зокрема, було розпочато будівництво нового дошкільного закладу по вул. Центральній, відбулося прокладання комунікацій, асфальтування доріг, будівництво міського парку площею 28 га та виконано інші важливі роботи. І все це сталося у рік фінансової, економічної, політичної, навіть сказав би, моральної кризи – ми наважилися зробити такий «зухвалий» крок. Наразі вже закінчилося зведення першого поверху дошкільного навчального закладу. Вірю, що в 2011 році об’єкт буде повністю зданий в експлуатацію. Для цього є всі підстави, а головне бажання зробити добру справу для жителів даного мікрорайону.

- Чи буде розпочато нове будівництво у місті в 2010 році? Якщо так, то які об’єкти з’являться?
- Низка об’єктів має своє продовження. Вони фінансуються як за рахунок місцевого, так і державного бюджетів. Щоб ні в кого не було ілюзій, що сам статус міста дає ті чи інші привілеї і нам хтось щось зобов’язаний, то скажу, що це зовсім не так – таких як ми є багато. Ми повинні щоденною наполегливою працею доводити, що роблячи якусь справу, - прагнемо досягти позитиву. Якщо так буде, то і державні програми задля цього обов’язково залучатимуться.

Тож, у наступному році ми також будемо вести комплексне будівництво, як житла, так і соціальних об’єктів. Новизною стануть об’єкти соціального призначення, адже проведення «Євро-2012» – не за горами, і ми маємо до нього готуватися. І не тому, що повинні прийняту одну із футбольних збірних. У цих об’єктах дійсно є потреба, а Чемпіонат з футболу – лише нагода їх швидше побудувати.

- Чи будуть відкриватися нові служби, зокрема податкова в Бучі?
- Так, будуть. Нам вдалося досягнути позитивного результату у питанні адміністративно-територіальної реформи, яка рано чи пізно обов’язково настане. У майбутньому Буча не ввійде до складу якоїсь із територіальних громад. Навпаки, саме навколо нашого міста будуть утворюватися округи. Центром цього адміністративного утворення стане неповторна перлина Київщини – місто Буча. Якщо ми дивимося у майбутнє, то зобов’язані робити все для того, аби місто не здавало своїх твердих позицій, яке воно нині займає у Київській області. Тож, наступний рік не стане винятком і політика місцевої влади щодо відкриття нових служб у нашому місті буде продовжена.

В силу певних обставин, у цьому році державні центральні органи виконавчої влади, зокрема Пенсійний фонд, були не готові відкрити у Бучі свої управління. Але я вірю, що після нового року дане питання вирішиться на нашу користь.
Гостро стоїть питання і по податковій службі. Є певні нюанси, але переконаний, що в перспективі воно також вирішиться. Це стосується і повноцінного відділу міліції у Бучі.

- Як ви оцінюєте роботу ради, виконкому, депутатського корпусу у цьому році?
- Було б не правильно, якби я сказав, що протягом року все було гладко і без проблем. Звичайно, ми могли зробити більше. Могли і можемо, і в майбутньому робота буде спрямована на позитивне вирішення питань. Але скажу відверто, ми зробили максимум з того, що можна було «витиснути» із скрутної економічної ситуації, в яку потрапили. Попри це, ми – місто Буча, територіальна громада, змогли залучити з державного бюджету близько 26 млн грн, які пішли на реалізацію соціальних програм.

Розробляючи та реалізовуючи проекти, пропонуючи ті чи інші програми, аргументовано доводячи їхню пріоритетність, ми вийшли на якісно вищий рівень розвитку в реалізації соціально-економічних питань.
Взявши за основу і запровадивши європейську модель реалізації програм, нині маємо можливість бачити плоди цієї роботи. Знаковою подією у житті міста стала спільна угода між територіальними громадами міст Румунії, Угорщини, Словаччини, Польщі, України щодо втілення питань місцевого значення. Це, безумовно, лише на користь Бучі.

- Якою буде новорічна концертна програма для бучанців?
- Не стану деталізувати, які будуть артисти та заходи. Свято буде настільки, наскільки кожен сам для себе його відчуватиме. Тому я закликаю до того, аби ми були більш активнішими у цьому питанні. А новорічна ніч обов’язково стане чарівною, казковою і красивою, навіть без снігу і січневих морозів.

- Чого очікуєте в Новому році? Які бажання повинні здійснитися?
- У 2010 році я очікую, що члени нашої територіальної громади будуть дружні, злагоджені, толерантні та свідомі всього, що їх безпосередньо стосується.
Новий рік – дуже відповідальний. Він закладає фундаменти на далеку перспективу до 2020 року. Я вірю в те, що роки, які ми прожили, працювали та приймали активну участь у житті територіальної громади, і в майбутньому принесуть нам здобутки.

Я вірю, що і в наступні роки ми будемо настільки ж послідовними і зуміємо відкинути своє особисте сьогодні і поставити передусім успішне завтрашнє майбутнє на перше місце. Тому що при будь-яких соціальних та політичних проектах ніколи не було й не буде задоволено потреби абсолютно усіх громадян. І хто б не займався утопічними заявами, ми, як свідомі люди, повинні зрозуміти, що такого не буде. Тож, жителі Бучі мають знати, що для них місто живе, розвивається та процвітає.

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят, хочу щиро побажати усім родинам щастя, успіхів у здійсненні задумів та міцного здоров’я на довгі роки. Нехай ці веселі свята принесуть у ваш дім радість, затишок та добробут!
Зі святами вас, дорогі земляки!
газета: "Бучанські новини" №51-52 від 25 грудня 2009 року
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар