» » Марія Крижова: «Депутатський корпус працював плідно»

Марія Крижова: «Депутатський корпус працював плідно»

Зовсім скоро ми перетнемо межу, за якою старий рік залишиться позаду. Традиційно, підбиваємо підсумки, аналізуємо свою роботу, складаємо плани на майбутнє.

Цього року активне соціально-політичне життя вирувало і в депутатському корпусі Бучанської міської ради: приймалися важливі рішення, виникали суперечки, разом із тим – проявлялося вміння йти на компроміси.
Тож, чи був 2009 рік вдалим та ефективним у роботі наших депутатів, ми запитали у секретаря Бучанської міської ради Марії Крижової.

- Маріє Петрівно, наскільки плідно спрацював депутатський корпус у цьому році? Мається на увазі, робота на засіданнях комісій, робота на сесіях.
- Як і в усі попередні роки, Бучанська міська рада працювала плідно. Напередодні кожної сесії відбувалися засідання постійних депутатських комісій, у яких брали участь більшість її членів – тобто, завжди була квота. На цих засіданнях розглядалися не тільки планові питання ради, але майже всі пункти, що вносилися до порядку денного сесії. Щоправда, розглядалися не всі земельні питання. Це було зумовлено невідповідністю у часі – засідання профільної комісії проходить на декілька днів раніше, ніж земельної. Але в будь-якому разі існує ще узгоджувальна рада, що працює на базі комісії з питань розбудови міської інфраструктури. Там ми розглядаємо та погоджуємо весь порядок денний сесії.

- Чи добре, коли депутати постійно відвідують засідання комісій, навіть якщо вони до них не входять?
- Згідно законодавства, постійні депутатські комісії повинні проводити свої засідання самостійно. Але за дозволом голови комісії, на ній може бути присутній будь-хто з депутатів, якщо він має таке бажання. Це – не забороняється.

- Чи виникали конфліктні ситуації? Якщо так, то як вдавалося їх подолати?
- Як у великій родині – не може завжди все бути добре. Непорозуміння виникали, але в робочому порядку спірні моменти вдавалося вирішувати. Ми збиралися разом, розглядали ситуацію, знаходили причину конфлікту та приймали компромісні рішення щодо вирішення проблеми.

- Чи на всіх виборчих округах депутати старанно виконували свої обов’язки?
- Не на всіх округах депутати працюють однаково. Дехто намагається зробити максимум для того, аби його округ процвітав і розвивався, інші – стараються менше.
Власне, люди обирали своїх представників у раді за мажоритарною системою. Тому, голосуючи за того чи іншого кандидата, повинні були врахувати усі його сильні і слабкі сторони.

Проте, більшість депутатів все ж таки виважено підходить до своїх обов’язків. Часто створюються вуличні комітети, аби разом займатися благоустроєм округу. Але до їхньої легалізації рідко доходить справа.

- Порівнюючи з попередніми роками, можна сказати, що в цьому році працювалося складніше? Якщо так, то чому?
- Працювати було не просто. На теперішній час депутатський корпус складається з 34 депутатів. Один колега середнього віку сказав, що серед нас є «вчорашні». Та без вчорашнього немає сьогодення і майбутнього.
Тож, 34 депутати, стільки ж думок і поглядів на ті чи інші питання. І в кожного своя правда. Та всі ми разом, з міським головою, виконавчим комітетом і службами виконкому працюємо на розбудову нашого міста, на його процвітання і добробут.

- Наскільки важливо бути у роботі дружньою командою?
- Це відіграє вагому роль у плідній роботі, прийнятті важливих рішень. Разом завжди легше, ніж наодинці.

- Чого чекаєте від Нового року? Чи будуть зміни у структурі роботи депутатів?
- Нових досягнень. Позитивних здобутків в економіці та соціальній сфері. Будемо працювати в інтересах територіальної громади. А далі – вибори покажуть, яким буде робочий процес, будуть скориговані організаційні моменти.
Та зазначу, що більшість наших депутатів уже зараз починають «працювати на вибори».

- Коли будуть проходити вибори до Бучанської міської ради та за яким принципом обиратимуться депутати?
- Вибори до Бучанської міської ради повинні відбутися 30 травня 2010 року за партійною системою. Але всі нинішні кандидати в Президенти України говорять, що в разі своєї перемоги – перше що зроблять, так це повернуть вибори до міських, селищних і сільських рад за мажоритарною системою. Тоді люди знатимуть свого депутата, зможуть з нього «спитати». Тож, будемо сподіватися, що до 30 травня щось зміниться.

- Чи буде депутатський корпус разом святкувати Новій рік?
- Обов’язково, адже такі зустрічі вже є доброю традицією. Як правило, святкування відбувається після останньої в поточному році сесії. Святкуємо разом із виконавчим комітетом, працівниками управлінь і відділів, комунальних підприємств.

- Наближаються новорічні свята. Щоб ви хотіли побажати своїм колегам і загалом жителям Бучі?
- Я від щирого серця вітаю усіх із наступаючим Новим роком! Зичу кожному здоров'я, творчого натхнення, здійснення професійних планів, особистих бажань, усіх мрій та сподівань.
Нехай Новий рік принесе тільки добробут, благополуччя, родинне тепло та злагоду, щирих друзів та партнерів, любові від рідних та близьких Вам людей, щасливих та яскравих подій. Усього Вам тільки найкращого, дорогі бучанці!
газета: "Бучанські новини" №50 від 18 грудня 2009 року
Людмила Гладська
Коментарів: 0
Додати коментар