» » У місті пройшов обласний семінар

У місті пройшов обласний семінар

15 грудня у місті Буча, на базі загальноосвітньої школи №4, проходив виїзний науково-практичний семінар для методистів та керівників методкабінетів вчителів зарубіжної літератури Київщини. Називався він – «Формування життєвих компетенцій учнів у процесі вивчення зарубіжної літератури».

До нашого міста приїхали професор кафедри методики викладання російської мови і світової літератури Національного університету ім. М. Драгоманова Жанна Клименко, доцент цієї ж кафедри Юлія Холодна, методисти, вчителі.
Відкрила семінар начальник Бучанського відділу освіти Лариса Федорук. Звертаючись до присутніх у залі педагогів, вона зазначила: «Хочеться побажати, щоб досвід, отриманий на семінарі, ви б могли перейняти і донести своїм колегам. Ту іскорку, яка горить в душі кожного з педагогів, бажання творити і працювати – обов’язково відчують наші діти, а отже – стануть розумнішими, добрішими, більш освіченими».

Теоретичну частину зустрічі розпочала директор школи №4 Алла Літкевич. Вона презентувала зміст навчально-виховної діяльності педагогічних працівників школи, познайомила присутніх із навчальним закладом та зуміла переконати, що секрет успіху криється у постійному творчому пошуку. Бажання постійно пізнавати нове, використовувати сучасні методики вилилося в те, що педагоги працюють за експериментальною програмою «Росток». У результаті, чимало учнів ЗОШ №4 є переможцями та призерами міських, обласних та всеукраїнських конкурсів і олімпіад.


Після цього, слово взяли запрошені гості-науковці й семінар плавно перейшов у більш ділове спілкування. Так, професор Жанна Клименко розповіла про формування етнокультурної компетенції учнів засобами зарубіжної літератури. Тобто, деякі особливості викладання предмету зарубіжної літератури, що потребують насамперед від педагога знання тієї чи іншої культури, філологічні аспекти, врахування національних еталонів і стереотипів сприйняття. Адже якщо педагог зуміє створити належні умови сприйняття різних культур – це стане значним поштовхом до розуміння дитиною уроку, сприятиме кращому засвоєнню нових знань.

А от доцент кафедри методики викладання російської мови і світової літератури університету ім. П. Драгоманова Юлія Холодна ще й переконана, що вагому роль у навчальному процесі відіграє особистість оратора. «Увага учнів часто розсіюється через те, що вони не вміють слухати», – каже Юлія Миколаївна. Якщо зуміти привернути увагу школяра, психологічно налаштувати його на сприйняття матеріалу – то це вже половина успіху у вивченні зарубіжної літератури.
Практична робота семінару була підготовлена вчителем зарубіжної літератури ЗОШ №4, переможцем обласного конкурсу «Учитель року – 2008» - Інною Ковалик. Вона провела майстер-клас зі своїми учнями та презентувала авторську систему роботи – навички критичного мислення. Крім того, присутні переглянули виступ шкільного театру «Овації», що є візитною карткою навчального закладу.

Логічним завершення науково-практичного семінару став круглий стіл і підведення підсумків отриманої інформації.
газета: "Бучанські новини" №50 від 18 грудня 2009 року
Людмила Гладська
  0
Коментарів: 0
Додати коментар