» » » Нотаріальне засвідчення справжності підпису фізичних осіб на документах

Нотаріальне засвідчення справжності підпису фізичних осіб на документах

Шановні громадяни, вважаю за доцільне роз’яснити Вам вимоги чинного законодавства щодо засвідчення справжності підпису фізичної особи на документах, що є однією з найбільш поширених нотаріальних дій.

Суть цієї нотаріальної дії полягає в наступному: нотаріус підтверджує, що підпис на певному документі зроблений саме тією особою, яка його підписала. Тому заяви та інші документи повинні підписуватись особами у присутності нотаріуса. Якщо документ, підпис на якому засвідчується нотаріально, підписаний за відсутності нотаріуса, громадянин повинен особисто підтвердити, що цей документ підписаний ним.

Звертаю Вашу увагу, що нотаріус, засвідчуючи справжність підпису, не посвідчує факти викладені в документі, а лише підтверджує, що підпис зроблений певною особою. За правдивість вказаних фактів відповідає особа, яка підписала цей документ.
Нотаріус засвідчує справжність підпису лише на тих документах, зміст яких не суперечить законові, які не мають характеру угод та які не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини.

Нотаріус не може засвідчувати справжність підпису фізичної особи на документі, у якому стверджуються обставини (час народження, реєстрація народження, смерті, шлюбу, наявність хвороби, право власності на майно тощо), право посвідчення яких належить відповідному державному органу. Ці факти встановлюються державними органами або судом.

Для засвідчення справжності підпису фізичної особи на документі, нотаріусу подається паспорт або інший документ, який унеможливлює будь-які сумніви щодо особи, яка звернулась за вчиненням цієї нотаріальної дії (зокрема, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, але не є громадянином України, національний паспорт іноземця або документ, що його замінює).

За вчиненням вказаної нотаріальної дії громадяни можуть звертатися до будь-якої державної нотаріальної контори чи будь-якого приватного нотаріуса на всій території України. У місцевостях, де немає державних і приватних нотаріусів, засвід¬чувати справжність підпису можуть посадові особи виконкомів відпо-відних місцевих рад народних депутатів, окрім документів, призначе¬них для дії за кордоном.

Сподіваюсь, що вищезазначене допоможе Вам реалізувати свої права та захистити Ваші інтереси.

З повагою,
приватний нотаріус Ірпінського міського нотаріального округу
Матвієць Наталія Петрівна.
м.Буча,вул.Комсомольська,15,
Тел. роб. 48693, моб. 068-1207998
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.