» » Право на безкоштовне лікування охороняється законом

Право на безкоштовне лікування охороняється законом

Проблеми охорони здоров'я населення та діяльність, спрямована на збереження і зміцнення здоров’я, вимагають постійної уваги з боку держави. Охорона здоров’я визнається одним із пріоритетних напрямів державної політики та одним із основних факторів національної безпеки країни.

Держава формує політику у сфері охорони здоров’я та забезпечує її реалізацію.
Прокуратура м. Ірпеня є одним із органів державної влади, що забезпечує додержання прав громадян на достатнє та ефективне медичне обслуговування.

Крім того, захищати та забезпечувати доступність і безоплатність медичного обслуговування на відповідній території покладено і на виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
Прокуратурою м. Ірпеня систематично проводяться перевірки додержання вимог законодавства про охорону здоров’я.

Так, перевіркою встановлено, що виконавчим комітетом Ірпінської міської ради 10.09.2009 року прийнято рішення «Про оптимізацію чисельності та структури ліжкового фонду та приведення штатного розпису лікувально-профілактичних закладів відділу охорони здоров’я Ірпінської міської ради у відповідність до кількості населення м. Ірпінь, с.м.т. Ворзель, с.м.т. Гостомель, с.м.т. Коцюбинське».

Вказаним рішенням ліквідовується гінекологічне відділення та терапевтичне відділення №2 у м. Ірпені, реорганізовується терапевтичне відділення №1 та №2, а також Ірпінський пологовий будинок», що обмежує права мешканців Ірпінського регіону право на доступне стаціонарне лікування за місцем проживання.

Реагуючи на вказані порушення прокуратурою м. Ірпеня внесено протест з вимогою скасувати незаконне рішення.
Пам’ятайте, дбати про своє здоров’я – це обов’язок кожного, а обов’язок держави – забезпечити громадян належним рівнем медичного обслуговування.

І.Кучер,
помічник прокурора м.Ірпеня, юрист 3 класу
  0
Коментарів: 0
Додати коментар