Ситуація у місті Буча стосовно захворювання на ГРВІ і грип є стабільною та контрольованою. Проте, з кожним днем кількість захворівши збільшується, що зумовлено «сезонними» хворобами та зниженням температури повітря, переохолодженням організму.
Хочу заспокоїти громадян - смертельно небезпечного грипу А/H1N1у Бучі не виявлено, тому не потрібно створювати паніку.
Але бучанці повинні пам’ятати, що кращий спосіб вберегтися від захворювання – це своєчасна профілактика.
Єдиний препарат, який поки що є в Україні і захищає саме від вірусу грипу А/H1N1 Таміфлю. Коштує він недешево - близько 350 грн. В деяких місцевих аптеках Бучі він також був, але люди швидко розібрали. Буде очікуватися нове надходження.
Методи народної медицини
В якості ефективного засобу профілактики ГРВІ та грипу потрібно тримати в кімнатах на тарілці декілька розчавлених зубчиків часнику.
Слід дотримуватися і «масочного» режиму: обов’язкове носіння масок із заміною одноразових кожні 2 години, багаторазових – 3-4 години з подальшою термічною обробкою.
Нині виник значний ажіотаж із придбанням масок в аптеках. Проте, коштують вони не так вже й дешево, а використовуються лише раз. Тому раджу виготовити маску власноруч, адже по-перше, використовувати її можна не один раз, по-друге, вона більш ефективно і довше захищає дихальні шляхи від потрапляння інфекції. Виготовити її досить легко.
Ватно-марлева пов’язка
складається із звичайної медичної марлі, складеної в чотири шари. Між шарами марлі можна покласти вату. Кількість вати має бути такою, щоб пов’язка не сильно утруднювала дихання.
Стандартна маска має прямокутну форму і чотири зав’язки. Розміри повинні бути такими, щоб пов’язка закривала рот і ніс. Верхні кути марлевого прямокутника мають доходити майже до вух, а нижня частина пов’язки – закривати підборіддя. Дві верхні зав’язки повинні проходити над вухами і зав’язуватися на потилиці, а дві нижні зав’язки – під вухами і також зав’язуватися на потилиці. Таку маску потрібно прати та добре прасувати.
Необхідно вживати гаряче підкислене пиття – до 2 л на добу.
Вживати соки, особливо з вмістом соку лимонів. Ось рецепт легкого у приготуванні, проте дуже корисного вітамінізованого напою: сік двох лимонів на 1 літр кип’яченої води кімнатної температури. Випивати до 2 літрів на добу.
Потрібно полоскати горло содовим розчином, відварами трав, як для лікування, так і для профілактики.
Приймати вітамін С до 1 граму на добу.
Приймати вітамін Е по 1 капсулі два рази на день (особливо для профілактики каліфорнійського грипу).
Вживати столове червоне вино – в розумних кількостях по ? склянки два рази на добу.
Приймати препарати, які містять екстракт часнику: КАРІНАТ, АЛЛІКОР по 1 драже два рази на день. І, звичайно, вживати у їжу в сирому вигляді часник і цибулю.
Якщо вдома – хворий на ГРВІ
Якщо у домі є хворий на ГРВІ або грип, то потрібно ізолювати його в окремій кімнаті.
Регулярно провітрювати приміщення.
Хворому виділити предмети побутового вжитку для індивідуального користування з обов’язковим їх знезараженням після використання.
Противірусні препарати, які стимулюють вироблення інтерферону організмом:
АМІЗОН – 1-2 таблетки три рази в день (приймати 5-10 днів).
АРБІДОЛ – для лікування 2 таблетки три рази в день (приймати 5 днів). Для профілактики – 2 таблетки в день(вживати 2 рази в тиждень протягом трьох тижнів).
АМІКСИН ІС – для профілактики 1 таблетка 1 раз в тиждень.
Гомеопатичні противірусні засоби:
АФЛУБІН
Для профілактики: по 10 крапель два рази на день (приймати три тижні).
Для лікування: 10 крапель три-вісім разів на день (приймати 1-2 дні). Далі по 10 крапель три рази на день протягом 3-7 днів.
ГРИП-ХЕЛЬ
Для профілактики: 1 таблетка під язик до повного розсмоктування три рази на день за 20 хвилин до їжі, або через 1 годину після їжі.
Для лікування: по 1 таблетці кожні 15 хвилин протягом двох годин. Далі – по 1 таблетці три рази на день (приймати 10 днів).
ЕУФОРБІУМ – назальний спрей по 2 вприскування в кожний носовий хід три рази на добу протягом 10 діб.
Природні спреї для очищення та зволоження слизової оболонки порожнини носа та для профілактики ускладнень грипу та ГРВІ зі сторони придаточних пазух носа:
АКВА-МАРІС, САЛІН – по 2-3 вприскування в кожний носовий хід протягом двох тижнів.
Можна приймати і судинозвужуючі краплі в ніс, бажано з маслами для обволікання слизової оболонки носа, як вхідних воріт для інгаляції.
Жарознижуючі засоби
– бажано ті, до складу яких входять ФЕНІЛЕФРИН, який зменшує набряк слизової оболонки носа: КОЛДРЕКС-ХОТРЕМ, ФЕРВЕКС, КОЛДАКТ та інші.
Для підвищення захисних функцій організму можна використовувати ЕРБІСОЛ по 2,0 в/м один раз на добу протягом 20 діб. Дуже добре допомагає ехінацея, яку можна приймати в таблетках або краплях.
Якщо хвороба протікає з вираженими симптомами інтоксикації, до лікування можна добавити сорбенти: ЕНТЕРОСГЕЛЬ – по 1 ст. ложці три рази на день за 2 години до або через дві години після їжі протягом 10 днів.
І наостанок, якщо температура тримається протягом 5 днів (не залежно від того, висока вона чи ні) – негайно звертайтеся до лікаря. А краще це зробіть при перших ознаках нездужання!
Люди похилого віку та хворі на хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів (бронхіальна астма, хронічний обструктивний бронхіт та ін.), які захворіли на грип, з першого дня захворювання повинні приймати антибіотики. Починати треба з АУГМЕНТИНУ, АМОКСИКЛАВУ, ЛЕВОФЛОКСАЦИНУ.
Проте найкраща профілактика – це завчасне щеплення.
спеціально для www.bucha.com.ua