» » » Консультація нотаріуса: Нотаріальне посвідчення довіреностей

Консультація нотаріуса: Нотаріальне посвідчення довіреностей

Шановні мешканці міста Бучі, оскільки посвідчення довіреності є однією з найбільш поширених нотаріальних дій, яку вчиняють нотаріуси, доцільно роз’яснити Вам вимоги цивільного законодавства по даному питанню.

Довіреність є письмовим документом, що видається однією особою (довірителем) іншій (представнику) для представництва інтересів перед третіми особами. Необхідно дуже виважено підходити до надання довіреності, а також до повноваженнь, які ви бажаєте надати представникові, оскільки вчинений останнім правочин створює, змінює і припиняє цивільні права та обов’язки особи, яку він представляє.

Довіреності посвідчуються будь-якими державними та приватними нотаріусами на всій території України, незалежно від місця проживання або реєстрації довірителя або представника. Нотаріуси посвідчують довіреності, складені від імені фізичної або юридичної особи, на ім’я однієї або кількох осіб з чітко визначеними юридичними діями, які належить учинити представникові. Посвідчені нотаріусами довіреності, а також довіреності, видані в порядку передоручення, припинення їх дії, підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей.

У тексті довіреності, складеної від імені фізичної особи повинно бути зазначено місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові, місце проживання представника і особи, яку представляють, а в необхідних випадках і посаду, яку вони займають. Для посвідчення такої довіреності нотаріусу подаються паспорт та ідентифікаційний номер фізичної особи.

Для посвідчення довіреності в порядку передоручення, нотаріусу обов’язково подається основна довіреність, у якій застережене право на передоручення, або подаються докази того, що представник за основною довіреністю примушений до цього обставинами для охорони інтересів особи, яка видала довіреність. Строк дії довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку дії основної довіреності, на підставі якої вона видана.

Представництво за довіреністю припиняється у разі: закінчення строку довіреності; скасування довіреності особою, яка її видала; відмови представника від вчинення дій, що були визначені довіреністю; смерті особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності, смерті особи, якій видана довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності тощо. З припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність і передоручення.
Сподіваюсь, що вищезазначене допоможе Вам реалізувати свої права та захистити Ваші інтереси.


З повагою,
приватний нотаріус Ірпінського міського нотаріального округу
Наталья Матвієць

м.Буча, вул.Комсомольська, 15
Телефон робочий 48-6-93, моб. 068 120-79-98
законодавство юрконсультація
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.