» » Громадські слухання: Перспективи розбудови вулиці Депутатської

Громадські слухання: Перспективи розбудови вулиці Депутатської

12 вересня на розі вул. Горького та Депутатської відбулися громадські слухання. Приводом до них стало містобудівне обґрунтування розміщення багатоповерхових житлових будинків по вул. Депутатській. Як пояснив присутнім представник проектного інституту (що розробляв містобудівне обґрунтування), компанія ТОВ «Ейч Ес Бі Ес Київ» має намір найближчим часом побудувати у Бучі цілий житловий мікрорайон із відповідною інфраструктурою. У проекті зазначено будівництво житлових будинків, громадсько-торгівельних закладів, гостьових автостоянок, в’їздів до підземного паркінгу, дитячих спортивно-ігрових майданчиків.

Передбачається, що загальна площа будівництва становитиме – 1,1881 га.

Варто зазначити, що територія, на якій здійснюватиметься забудова, сьогодні є у приватній власності. Колись ці землі були розпайовані радгоспами «Рубежівський» та «Київський». Внаслідок продажу паїв, з’явилося декілька господарів. Одним із них є ТОВ «Ейч Ес Бі Ес Київ».

Зведення нового житлового масиву буде здійснюватися поетапно. Замовник готовий побудувати школу, дитсадок на 40-50 місць (як варіант – вбудований у багатоповерхівку). ДНЗ зможуть відвідувати як діти з нового мікрорайону, так і діти прилеглих вулиць.
У перспективі планують побудувати ще декілька дитсадків та школу, але коли це буде – самі власники не беруться стверджувати.

Будівництво першого будинку здійснюватиметься мінімум 2-3 роки.
Проте, під час обговорення стало зрозуміло, що багато задумів легше реалізувати на словах, ніж втілити у життя. Незважаючи на «радужні» перспективи, до замовника виникла ціла низка зауважень та запитань.

По-перше, забудова здійснюватиметься на території площею в 1 га. Навіть маючи погану просторову уяву, складно зрозуміти, де там можуть розміститися зазначені об’єкти. Висотність будинків – по 18 поверхів.

Оскільки замовник буде будувати дитячий садочок, то попросив, щоб Бучанська міська рада дозволила облаштувати автостоянку за межами території. На що головний архітектор міста Валентина Ткаченко зауважила, що цього не може бути, бо є містобудівні умови та обмеження, які забороняють робити парковки загального користування у межах червоних ліній. Крім того, вони повинні облаштовуватися лише на території забудовника.

Також Валентина Григорівна слушно нагадала про щільність даного мікрорайону, яка, у випадку реалізації задуманого, буде складати 600-800 осіб на 1 га землі. Відповідно до детального плану території, який розроблявся інститутом «Діпромісто», щільність населення даного мікрорайону повинна становити 180 осіб на 1 га. Тому забудовник в 4 рази перевищує встановлені норми.

І якщо садочок побудують навіть із розрахунку на 60 місць (що займе четверту частину всієї території забудови), то яка ймовірність того, що його можуть відвідувати діти, які мешкають на прилеглих до майбутніх новобудов вулиць?

Ще жителі поставили умову перед замовником облаштувати належним чином дорогу по вул. Горького (яка прилягає до вул. Депутатської). Зокрема, прокласти там асфальтне покриття, встановити «лежачі поліцейські» та облаштувати тротуари. Адже завузька вуличка призводить до ДТП, уже три пішоходи були збиті на смерть.

Люди мають рацію, коли вважають, що з будівництвом мікрорайону рух автотранспорту ще більше пожвавиться, тому нова дорога – просто необхідна. Щоправда, аби облаштувати тротуари потрібно вилучати площу шляхом перенесення межі парканів. На що більшість жителів – не погоджуються.

Хоча спочатку представники замовника почали стверджувати, що їхнє будівництво жодним чином не стосується жителів вул. Горького, проте під натиском людей, погодилися на їхні умови, зазначивши, що вони впорядкують відрізок вулиці Горького разом із тротуарами (пообіцяли зробити 100 метрів дороги) та встановлять на перехресті вулиць «поліцейські».

Але виникла ще одна досить суттєва проблема. Облаштування проходів забудовник визначив на території, яка не є землями запасу Бучанської міської ради (по території іншого власника, без його відома, а відповідно – й згоди).

Природньо, що у зв’язку з такою щільністю, буде проблематично й облаштувати паркову зону та місця для відпочинку. Знову ж таки, ТОВ «Ейч Ес Бі Ес Київ» передбачив це на території сусіда. А в цьому випадку, замовник повинен взяти дольову участь – починаючи від викупу земельної ділянки в іншого власника, до організації парку, стадіону, будівництва школи про яку йшла. Крім того, забудовник повинен виділити кошти і на будівництво лікарні, поліклініки, скверів, пожежного депо. Це не беручи до уваги 10 відсотків відрахувань, які забудовник повинен сплатити до місцевого бюджету на благоустрій міста.

Тож, під час громадських слухань виникло чимало проблемних запитань, на які відразу ніхто не зміг дати чіткої відповіді.

Проект, запропонований громаді, багато в чому був недосконалим. Всі зауваження та пропозиції жителів – занесені до протоколу слухань для подальшого вивчення.

Наступним логічним кроком на шляху до реалізації цього задуму може стати зустріч усіх забудовників (у власності яких є розпайована земля). Разом вони б могли вирішити спірні моменти та виробити гармонійну стратегію розбудови мікрорайону (хто будуватиме школу, хто парк, стадіон, хто інший соціально важливий об’єкт).
Хочеться сподіватися, що так воно й буде.Людмила Гладська
газета "Бучанські новини"
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.