» » » "Чорний день" українського ЖКГ

"Чорний день" українського ЖКГ

Заступник голови ради "Фронту змін" Андрій Пишний переконаний, що восени буде колапс житлово-комунальної системи. Про це він сказав в інтерв'ю журналістам, коментуючи постанову Національної комісії з регулювання електроенергетики про подорожчання газу для населення на 20% з 1 вересня 2009 року.

Пишний зауважив, що заяви уряду про стабілізацію економіки в Україні не мають нічого спільного з реальним станом справ. За його словами, "від самого початку було зрозуміло, що газові домовленості зразка 2009 року, незважаючи на запевнення прем'єра, обов'язково відіб'ються на тарифах на послуги ЖКГ для населення".

Також є питання щодо того, чому НАК "Нафтогаз України" втрачає внутрішній ринок платоспроможних промислових споживачів на користь комерційних посередників. Зазначив Пишний. За його словами, дивним є те, що Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко "відмовилася від контрактної бази у сфері постачання і транзиту 2001 року, адже, згідно із цими угодами, чинними до 2009 року включно, ми мали б отримувати газ по 50 доларів за тисячу кубометрів".

Крім того, виникає питання: чому блокується запропонована монополізація українського ринку НАКом. Між тим, на переконання Пишного, уже восени "на нас чекає колапс житлово-комунальної системи". За його словами, "підвищення цін на житлово-комунальні послуги для населення спричинить кризу неплатежів, і на місцеві бюджети впаде ще один фінансовий тягар, оскільки дотацій на це ніхто не передбачив". Пишний прогнозує, що після підвищення тарифів на газ для теплокомуненерго з 1 жовтня 2009 року вартість опалення і гарячої води зросте на 80%. "Це суттєво знизить доходи громадян, які вже почали економити на найнеобхіднішому", – додав він.

Однак у своє виправдання Валерій Кальченко заявляє, що НКРЕ не бачить необхідності підвищення цін, але змушена виконати доручення Президента, оскільки хоча і є незалежним органом, була створена згідно з указом Президента і підзвітна главі держави. Президент України Віктор Ющенко заявляє, що підвищення цін на газ є однією з умов отримання кредиту від МВФ.

Віталій ДУДІН

газета «Юридичний Вісник України» №32 від 8 серпня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.