» » У Бучі будуватимуть новий дитсадок

У Бучі будуватимуть новий дитсадок

2 серпня у Бучі, по вул. Центральній, 39, проходили громадські слухання стосовно будівництва нового дитячого садочка, розрахованого на 140 місць.

В обговоренні даного проекту, разом із жителям мікрорайону, брали участь Бучанський міський голова Анатолій Федорук, архітектори, депутати, представники відділу освіти та будівельних організацій міста. Сьогодні складно оформити дитину до ДНЗ, бо кількість місць в них - обмежена.

Але в місті зявилася можливість побудувати садочок по вул. Центральній і тим самим полегшити життя і батькам, і дітям (малечу завжди водили до садочків, що на Склозаводській чи Тарасівській). Проте жителі сприйняли задум без особливого оптимізму. До речі, в обговоренні переважно брали участь люди літнього віку, а мам із дітками (що було б логічніше) майже не було.

Жителі аргументували свій настрій тим, що колись поблизу багатоповерхівки вони облаштували невеличкий скверик. У разі будівництва – дерева зрубають, а місце для відпочинку відберуть. Та найголовніше – під територію забудови підпадають самовільно побудовані гаражі та сарайчики, в яких тамтешні жителі зберігають своє добро.Чи відшкодують громадянам знесення споруд та чи нададуть ділянку для облаштування нових сарайчиків – ні ствердної, ні заперечної відповіді не було, але пообіцяли, що відділ архітектури міської ради проаналізує ситуацію, яка склалася, і винесе на розгляд пропозицію, яка б враховувала інтереси обох сторін.

На «поступки» (а швидше за все саме так можна назвати бажання налагодити нормальний діалог) люди йшли за умови, що їхні пропозиції та зауваження будуть сприйняті та належним чином враховані.
Насамперед, це:
- забезпечення багатоквартирних житлових будинків гарячою водою (бо її вже декілька років немає);
- знесення існуючої на території котельні (яка є комунальною власністю Ірпеня і бучанська сторона немає права цього роботи);
- облаштування біля будинків дитячих майданчиків (як запевнив міський голова, на території нового дитячого садочку буде вдосталь дитячих майданчиків з вільним доступом до них дітей з усього мікрорайону);
- водовідведення частини території по вул. Центральній (під час дощів створюється велика калюжа);
- забезпечення проходу на вулицю Водопровідну;
- збереження скверу (жителям пообіцяли, що максимально можлива кількість зелених насаджень буде збережена, впорядкуються і будуть висаджені нові дерева).

Будівництво нового соціального об’єкту передбачає й поступове облагородження прилеглої до садочка території, покращення благоустрою на вулицях і біля будинків. Крім того, шукається можливість транспортної розв’язки в даному мікрорайоні (наразі сполучення замикається на вул. Водопровідній).Планується, що будівельні роботи по садочку триватимуть 2 роки, а фінансування здійснюватиметься за рахунок місцевого та державного бюджетів.

Громадське обговорення завершилося значно спокійніше, ніж розпочалося. Принаймні, і з боку жителів, і з боку міської ради відчувалося бажання зрозуміти один одного та йти на компроміси.

Та все ж таки, трохи дивує сьогоднішнє наше сприйняття навіть позитивних речей: для наших дітей і онуків хочуть збудувати достойний дитсадочок та покращити територію цього району, а ми висуваємо низку вимог, аби дозволити це зробити…

Людмила Гладська

спеціально для сайту www.bucha.com.ua
Яблунька дитячий садочок
  2
Коментарів: 0
Додати коментар