» » Буча: Екологічна катастрофа?

Буча: Екологічна катастрофа?

До редакції газети «Позиція Старт» надійшов тривожний сигнал з мікрорайону Склозаводська. Забігаючи наперед відразу пояснимо, йдеться про шкідливі викиди з заводу скловиробів.
Ще кілька років тому, цей завод згадувався у місцевих засобах масової інформації, як один з найбільших платників податків нашого міста. Там працювало більше тисячі працівників. Це був лідер серед місцевих підприємств.

Минув час і стало відомо про нового, іноземного власника підприємства. Про запровадження нових технологій. Будівництво нових печей. Були повідомлення й про деякі інвестиційні зобов’язання.

Наразі нам не відомо, чи йшлося про створення робочих місць з приходом нового власника, але по факту нещодавно на заводі пройшло масове скорочення. І як кажуть колишні працівники, світова економічна криза тут ні до чого. Причина - автоматизація та комп’ютеризація виробництва, а також те, що більшість робочих місць займають іноземці, яких на роботу привозять автобусами.
Місцеві мешканці мікрорайону давно «проковтнули образу» через скорочення. Більшість з них віддали заводу по кілька років, а дехто вважав підприємство рідним, бо все життя пропрацював на ньому. Майже всі вони сусіди по дому чи по вулиці та колеги по роботі. Звісно кожен влаштував своє життя, як міг, знайшовши нові засоби до існування, проте колишній рідний завод підкидує нових проблем.

Розповідає місцевий житель, колишній працівник склозаводу та, власне, автор відкритого листа з проханням про допомогу до міської партійної організації ВО «Батьківщина» від мешканців мікрорайону Скозаводська - Олексій Гарбуз:
- Наше обурення викликають заводські труби. Нинішні господарі абсолютно не займаються цим питанням, тобто не встановлюють необхідні очисні споруди. Пил та содові осади на вікнах та підвіконнях в наших помешканнях наглядно демонструють вищесказане. Як колишній працівник, я знаю, що очисне обладнання застаріле і його давно ніхто не міняв. Якщо від’їхати від нашого масиву на деяку відстань, то надвечір над Склозаводською можна побачити білу хмару. Це, шановні, сода! Поставлений увечері на стоянці автомобіль, на ранок вкривається білим шаром пилу.

Ми, мешканці мікрорайону Склозаводська, вимагаємо від відповідних контролюючих державних органів провести екологічну перевірку, провести докладне розслідування щодо впливу викидів на здоровся людей, в першу чергу нас цікавить здоров’я наших дітей. Встановити та оприлюднити кількість шкідливих викидів, змусити заводське керівництво вжити необхідних заходів.

Міську владу просимо посприяти позитивному вирішенню життєво важливого питання для великої кількості бучанців.

Наразі громадськими активістами збираються підписи мешканців із забрудненої території під зверненням до міської партійної організації ВО «Батьківщина» з проханням посприяти екологічній перевірці підприємства ТОВ «Бучанський завод склотари», який розташований в межах вказаного мікрорайону. Жителі «Склозаводської сподіваються на розуміння та підтримку не лише ВО «Батьківщина», а й міської влади та відповідних державних органів.


газета: газета «Позиція Старт» №4, липень 2009р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
grey

OFFline

  • grey (43)
  • Користувачі
  • 25 липня 2009 11:07
Ха-ха, Леша хочет депутатом стать. ))

0