» » » Юридична консультація: Подача заяви про прийняття спадщини

Юридична консультація: Подача заяви про прийняття спадщини

Свого часу, за 5 днів до спливу строку для прийняття спадщини, я направила заяву про прийняття спадщини нотаріусу поштою. Нещодавно мені прийшло повідомлення, що нотаріус отримав мій лист із заявою про прийняття спадщини через 3 тижні після його відправки. Чи можна вважати, що я прийняла спадщину вчасно, оскільки лист із заявою було відправлено до спливу шестимісячного строку?

- Якщо особа на момент відкриття спадщини постійно не проживала із спадкодавцем, відповідно до ч. 1 ст. 1269 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) вона має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до п. 207 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 № 20/5 письмова заява про прийняття спадщини та відмову від неї подається спадкоємцем особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або прибути особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою.
Не допускається прийняття заяв про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяв про їх відкликання, складених від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей.

Неповнолітня особа має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.
Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, за відсутності заяви від їх імені про відмову від спадщини.

Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини або про відмову від неї, може відкликати її протягом строку, установленого для прийняття спадщини.
Таким чином, законодавство містить два шляхи подачі заяви про прийняття спадщини — особисто нотаріусу чи поштою. При цьому законодавством не встановлені інші терміни подання заяви про прийняття спадщини поштою, ніж ті, що передбачені ст. 1270 ЦК. Таким чином,
здійснивши направлення заяви про прийняття спадщини поштою у шестимісячний термін, спадкоємець є таким, що прийняв спадщину.
газета: «Юридичний Вісник України» №28 від 11 липня 200р.
юрконсультація
  0
 QR-код адреса статьи
Коментарів: 0
Додати коментар