» » » Ірпінська ОДПІ провела прес-конференцію

Ірпінська ОДПІ провела прес-конференцію

26.06.09.

З нагоди професійного свята – Дня працівника Державної податкової службиУкраїни Ірпінська ОДПІ провела прес-конференцію на тему „Становлення та розвиток податкової служби України. Модернізація ДПС. Результати роботи Ірпінської ОДПІ за 5 місяців 2009р. Виведення економіки з тіні-пріоритетний напрям у роботі ДПС України. Деякі аспекти покращення адміністрування ПДВ.” за участю начальника Ірпінської ОДПІ Візірова Б.Й. та представників ЗМІ Ірпінського регіону: головного редактора „Ірпінського вісника” - Закревського В.Т., головного редактора „Бучанські новини” - Куліда С.В., зав.міського радіомовлення - Ємець Р.А.


Розпочинаючи свій виступ, начальник Ірпінської ОДПІ Візіров Б.Й. зазначив, що ще зовсім недавно вийшла постанова про створення державної податкової служби України, а от вже й 19 річниця. Історія податкової служби України веде свій відлік з 1990 року. Вона формувалася та утверджувалася в суспільстві як відповідальний та професійний орган виконавчої влади водночас із становленням незалежності та розвитку державності країни. Ці роки були позначені напруженою організаційною роботою зі створення та зміцнення податкової служби. Прагненням було - побудувати потужну, ефективно діючу структуру, здатну забезпечити стабільні бюджетні надходження. В даний час податкова служба перейшла на новий етап взаємовідносин з платниками податків, основною метою якого стало створення партнерських відносин між платниками податків та податківцями.

Завдяки напруженій та цілеспрямованій роботі значно зросла результативність діяльності податкових органів. Сьогодні приємно констатувати, що за ці роки податкова служба стала більш відкритою і прозорою. За період з 1990 року по сьогоднішній день з’явились нові напрямки в роботі служби. Вагомим кроком в економії часу як податківців так і платників є подання звітності в електронному вигляді, яка дасть змогу оперативно проводити перевірки достовірності задекларованих сум податків, причому без візиту податкових інспекторів, своєчасно відшкодовувати податок на додану вартість, а головне, без виходу із свого офісу подавати податкову звітність. Саме розбудова прозорої, зрозумілої та справедливої податкової системи має стати рушійною силою підвищення економічної активності суб'єктів підприємництва. А це сприятиме добровільній сплаті податків, своєчасному наповненню бюджету, а отже - зміцненню соціальної стабільності суспільства, економіки держави, налагодженню партнерських стосунків з платниками податків.

У своєму виступі перед представниками ЗМІ Візіров Б.Й. розповів, що економічна ситуація, що склалася в Ірпінському регіоні, не могла не позначитись на формуванні бази оподаткування січня-травня поточного року. Втрачено динаміку в надходженнях, до Зведеного бюджету України мобілізовано 88,2 млн.грн. податків,в т.ч.-74,8 млн.грн. від платників Ірпінсьського регіону(або 84,7%) та 13,5 млн.грн. від платників м.Буча (або 15,3%) Але до місцевих бюджетів надійшло-54,7 млн.грн., ,що на 3,9 млн.грн. більше завдання,та на 2,0 млн.грн більше надходжень відповідного періоду минулого року. А це забезпечення всіх соціальних виплат, фінансування бюджетної сфери Регіону і інші виплати, що мають цільовий характер.

Досягти такого результату роботи нам неможливо без широкої підтримки громадськості, свідомого розуміння платників податків конституційного обов'язку щодо сплати податків.
У ході проведення прес-конференції начальник Ірпінської ОДПІ Візіров Б.Й наголосив що контроль податкового законодавства завжди був в центрі уваги податківців, тому сьогодні Ірпінська ОДПІ використовує усі резерви для забезпечення наповнення Державного Бюджету, зокрема, це стосується й покращення адміністрування податку на додану вартість. Незважаючи на те, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року(5 місяців) спостерігається зменшення обсягу реалізації продукції в цілому по Ірпінському регіону на 30%(в лютому на 36%, в березні на 40,0%,в квітні на 30,4%) надходження ПДВ складає 26,8 млн.грн., коефіцієнт ефективності адміністрування ПДВ залишився на рівні 2008р.і склав 1,18.

Особлива увага податківцями приділяється вишуканню додаткових резервів наповнення бюджету. Одним із основних резервів забезпечення бюджетних призначень - декриміналізація ПДВ,викриття схем ухилення від сплати ПДВ. Найбільш поширені схеми ухилення від сплати податку:- використання „старих" податкових накладних (суб'єкти господарювання намагаються мінімізувати податкові зобов'язання шляхом включення до податкового кредиту податкових накладних, які виписані до 01.03.08);- маніпулювання рядком 26 податкової декларації (наявність значного залишку сум некомпенсованого податкового кредиту дозволяє платникам зменшувати податкові зобов'язання);- подання уточнюючих розрахунків або декларацій з ПДВ. Слід зазначити,що з початку року Ірпінською ОДПІ упереджено відшкодування ПДВ майже на 1,5 млн.грн. Зменшено значення рядка 26 податкової декларації з ПДВ в сумі 5,1 млн.грн., а це не дасть змогу маніпулювати залишком сум некомпенсованого податкового кредиту. З початку року Ірпінська ОДПІ виявила 25 СГД у яких сформовано податковий кредит з ПДВ за рахунок податкових накладних виписаних контрагентами до березня 2008року. З них по 10 підприємствах здійсненні перевірки за результати яких зменшено суму податкового кредиту близько 1 млн. грн.,що забезпечило додаткове надходження ПДВ.

Таким чином, на сьогоднішній день основними напрямками роботи перед податківцями м. Ірпеня є виконання поставлених завдань: наповнення бюджетів усіх рівнів, проведення масово-роз’яснювальної роботи з платниками стосовно добровільної і в повному обсязі сплати податків, удосконалення системи адміністрування податків, поліпшення правової роботи в системі державної податкової служби та супровід справ у судах, зведення до «нуля» такого явища, як «тіньова економіка», недопущення виникнення «податкових ям», максимальне спрощення взаємовідносин з платниками, що базуються на принципах рівності, взаємоповаги, партнерства, прозорості, чесності, законності.

Тому кожна річниця державної податкової служби – це не просто день відзнаки професійного свята, але й аналіз прожитого і здійсненого, врахування допущених недоліків, визначення напрямків роботи, плани на майбутнє. Сьогодні «податківець» не просто престижна робота але і велика відповідальність, довіра громадян, уміння знайти спільну мову з платниками, адже саме завдяки цій структурі наповнюються бюджети всіх рівнів та забезпечується виконання соціальних гарантій громадян.

Сектор масово-роз`яснювальної роботи
та звернень громадян Ірпінської ОДПІ
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.