» » Перше підкорення Говерли

Перше підкорення Говерли

З 15 по 19 червня група учнів 8-А класу Бучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 у складі двадцяти осіб під керівництвом директора Бучанського Центру позашкільної роботи Андрія Куцевалова та класного керівника Тетяни Грабарчук здійснила туристську мандрівку в Карпати. Основною метою подорожі було підкорення Говерли. Гарна погода у Івано-Франківську і Яремче та дружний колектив давали змогу сподіватись на успіх даного заходу. Група стартувала на маршрут із турбази «Заросляк». Група була «неходжена», рюкзаки досить важкі, тому учасникам походу важко давалися перші сотні метрів підйому. Та це ще були квіточки. Через півгодини підйому небо затягнули хмари, здійнявся сильний вітер, пішов дощ. Але група не здалась і, одягнувши дощовики, рушила далі по схилу.


На Малій Говерлі чекав новий сюрприз – впав туман і вітер став майже штормовим, його пориви у декого позривали накидки з рюкзаків, кепки. І хоча в туман рятувальники не радять ходити в гори, але у туристів не було вибору. Крок за кроком борючись із вітром та втомою, окрикуючи один-одного в тумані група наближалась до вершини. Через три години від початку підйому перші учасники піднялись на найвищу гору України. І хоча видимість була 5–7 метрів, пориви вітру так і хотіли звалити з ніг, юних підкорювачів Говерли переповнювала гордість за самих себе та свій «подвиг». Спуск видався не набагато легшим від підйому. До місця ночівлі, на полонині Скопєска, група добралась о восьмій годині вечора. Поки ставили намети і готували вечерю, небо прояснилось і діти змогли побачити захоплююче видовище – веселку над Говерлою. Веселкова дуга була немовби нагородою за важкий день.


На другий день походу група мала пройти понад двадцять кілометрів. І хоч на маршруті не було важких підйомів та крутих спусків, вчорашня втома давалась взнаки. А зміни погоди – дощ із градом, сонце і вітер, додавали перешкод. Та група уже трохи «розходилась» і досить швидко рухалась серпантином у напрямку села Кваси. Тетяна Грабарчук проводила «відкритий» урок, пояснюючи своїм учням особливості природи Карпат: знайомлячи наочно із рідкісними рослинами, зміною ландшафтів, тваринним світом гір. Андрій Куцевалов, як досвідчений турист, ділився туристськими премудростями, розповідав про життя та побут місцевого населення, чабанів у горах. Остання стоянка у Квасах запам’яталась тим, що діти ділилися враженнями про похід та спогадами про цікаві, іноді складні та кумедні моменти подорожі.

В четвер, о шостій ранку - підйом, швидкі збори та вихід на ранковий дизель до Івано-Франківська. П’ятигодинна поїздка дала можливість полюбуватись краєвидами Карпат та відіспатись. Далі прогулянка містом, вечірній потяг, і зранку юні мандрівники уже були в Києві.


Подорож була коротка, але насичена пригодами і стала гарним випробуванням класного колективу. Хлопці і дівчата досягли поставленої цілі – підкорили Говерлу, і з гідністю витримали всі труднощі похідного життя, випробували свої сили. Юні мандрівники загорілися туристським азартом та вже складають плани наступних походів.

Інформація «БН»
газета: №24 "Бучанські новини" від 26 червня 2009р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.