Буча новини міста, Буча сайт » ВИКОНКОМ » "Я люблю свій мікрорайон"

"Я люблю свій мікрорайон"

Ми продовжуємо публікацію серії інтерв’ю з депутатами Бучанської міської ради.
І сьогодні гість редакції Алі ГЕЙДАРОВ (виборчий округ № 26; вул. Склозаводська №№ 5, 6, 7, 9, 10, 12).

- Алі Шабанович, чи виконали ви свою передвиборчу програму з якою йшли в депутати міськради? Що з того вдалося, а що – навпаки?..
- Я її фактично виконав… Єдине, що я поки не зміг зробити – побудувати бювет. Але ще є час... Окрім того, потрібно облаштувати доріжку від залізничної платформи до будинку № 12 по вулиці Склозаводській. А ще - відкрив нові торгівельні «точки», а це – додаткові робочі місця. Допомагаю малозабезпеченим сім’ям. Допомагав я і в налагоджені маршрутних перевезень жителів мікрорайону. З цим питанням звертався до директора АТП 12350 Олега Сотнікова. І він допоміг… Наймаю людей, які прибирають майже всю Склозаводську. Ці ж люди займаються і косінням трави… Я, взагалі, люблю свій мікрорайон і людей, які там мешкають…

- У вас на Склозаводській відкрита депутатська приймальня. Далеко не всі депутати практикують подібне…
- Так. Я приймаю людей кожного тижня за адресою Склозаводська, 10. У вівторок - з 9-ти ранку до 13 години, а у п’ятниця - з 13-ї до 18-ї години. Якщо мене немає на прийомі, то його веде мій помічник. Люди з цього задоволені…

- Що, на ваш погляд, потрібно зробити аби покращити інфраструктуру району Склозаводської?
- Хоча ми і знаходимося на чималій відстані від центру, становище з благоустроєм у нас краще, ніж в деяких інших мікрорайонах міста.

- Що мене трохи нервує на Склозаводській, то це стан залізничної платформи. Я розумію, що це не входить в компетенцію депутата…
- На жаль, саме це питання міська рада вирішити сама не може. Ми надсилали відповідні листи до керівництва Укрзалізниці. Ще минулого скликання це питання піднімалися. Але… Залізниця – це держава в державі... Та ми свого доб’ємося і платформа буде належно облаштована і відремонтована.

- Великою проблемою є також існуюче озеро, яке має зовсім непрезентабельний вигляд. Навкруги купи сміття…
- В 2007 році ресторанна мережа «Самбусак» вийшла з пропозицією до міської ради про облаштування цього озера. 25 жовтня того ж року було прийнято рішення міської ради про те, що «Самбусак» візьме озеро в оренду на п’ять років. Було нам обіцяно багато: облаштують пляжі, кафе, збудують набережну вздовж вулиці Кірова... Мова, здається, йшла про інвестиції у розмірі 5 млн. грн. На сьогоднішній день «нуль» поступлень. Ні одного пункту договору не виконано...

- Хто займався «просуванням» цього проекту?
- Лобіював це питання тодішній депутат міськради Василь Кравченко, який знайшов представників цієї ліванської фірми. Пан Кравченко сам займався підготовкою всієї необхідної документації. А ми, депутати, йому вірили. Та до цього часу там існують якісь проблеми з документами.

- І що тепер? Це озеро так і буде занедбане?
- Якби «Самбусак» і сам пан Кравченко звернулися в міськраду з тим, що в них труднощі, ми б це питанням розглянули. Але якщо до нас не звертаються, то ніхто цим питанням і не опікується. З інвесторами просто ніхто не працює. Можливо, нам потрібно переглянути це рішення. Тим паче, що про цей «Самбусак» нам нічого не відомо. В Інтернеті про нього ніякої інформації немає. Відомо, повторюся, що це якась ресторанна мережа із Лівану. Цікаво, що пан Кравченко, коли мова йшла на нещодавніх слуханнях щодо будівництва учбового центра російською фірмою «Червона Русь,» був категорично проти: «Караул, росіяни йдуть!» А у самого ніякого питання не виникло щодо Лівану з його сумнівним режимом. То що: в його випадку гроші, як то кажуть, не пахнуть? Чому в цьому випадку не виникає «національне» питання? Якщо російська фірма теж не буде нічим себе проявляти, то ми тоді теж виступимо проти їхньої присутності в Бучі. В варіанті «Червоної Русі» ми нічим не ризикуємо. Ми ж землю виділяємо КП «Бучабудзамовник». На слуханнях ми розглядали питання про те, хто ж буде інвестором. А не кому буде належати земля. Земля залишається бучанською. А нам в місті потрібна і нова школа, і вищий учбовий заклад. Бо це, зрештою, престиж нашого міста…

- А чому не побудувати нову школу на її історичному місті, а решту споруд під учбовий заклад побудувати десь в полі? У «протестувальників» основним було – будуть різати ліс…
- Вони, тобто «Червона Русь», розглядали декілька варіантів розташування. В тому числі і Пуща Водиця, інші варіанти... Якби питання ставало про поле, то вони б давно його вирішили. За ними, як за інвесторами, «ганяються»... Стоїть питання саме про ліс. Вони кажуть, що якщо якесь дерево ляже під пляму забудови, то вони будуть висаджувати дерева. І вони зазначили, що якщо розгляд даного питання буде затягуватися, то ця фірма піде шукати інше місце. А Буча залишиться без нічого. Інвестори в цей тяжкий час так просто не прийдуть. Їх просто немає. За ними потрібно побігати. І якщо інвестор з’явився – гріх не скористатися таким шансом. Цей учбовий заклад – комплексний: дитина прийшла в школу, а вийшла – дипломованим спеціалістом з вищою освітою, маючи на руках три диплома – український, російський і диплом Оксфорда.

- Чому проти цього проекту виступають деякі депутати міськради?
- Питання стоїть про землю. Кому вона належатиме. А належить земля - КП «Бучабудзамовник». Якщо «Червона Русь» не виконає якісь вимоги, то ми ліквідуємо цей договір. Потрібно, щоб в інвестиційному договорі було цей пункт чітко прописано. І вони говорять, що по-дурному буде: вкласти гроші і щось не виконати. Ми бізнесмени і гроші рахувати вміємо. І не потрібно сюди вплутувати «національне» питання. Прем’єр-міністр закликає інвесторів в Україну, а ми сьогодні говоримо, що вони нам непотрібні. Нонсенс…

- А що реалізація цього проекту може принести Бучі?
- Статус… Ось, наприклад, Ірпінь знають завдяки тому, що там розміщується Національний університет податкової служби…

- А в матеріальному плані?..
- Робочі місця – викладачі, обслуговуючий персонал...

- А податки?
- Всі податки йдуть в місто. Сьогодні «Червона Русь» зареєстрована в Києві, але вона готова зробити перереєстрацію і прийти в Бучу. В місті вже є навчальні заклади – гуманітарний інститут та «Зелена Буча», -, але вони не такі «яскраві», як може бути майбутній учбовий заклад. В якому будуть викладати навіть європейські викладачі. Я – «за», навіть як батько, який знає що таке, коли дитина їде вчитися в інше місто, та, навіть, в Київ. Це завжди нерви, переживання… А ще, в разі побудови учбового центру, тут буде змінюватися інфраструктура, а значить будуть якісні дороги, сполучення тощо. Розгрузимо ми й центральні школи.
А наші колеги роблять на цьому піар. Всі розуміють що будуть вибори, і вони готують для себе грунт. В одній з газет було надруковано про те, що міський голова домовлявся про підтримку цього проекту з депутатами міськради від БЮТ. Заявляю категорично: це – брехня. Анатолій Федорук ніяких перемовин з нами не мав. То ж і ніякої домовленості з ним не було...

- У своїх інтерв’ю інші депутати говорили про те, що депутати працюють злагоджено. Зараз про це не скажеш…
- Питання бувають спірними. Але ми намагаємося шукати якісь компромісні рішення. Думаю, що і в цьому питанні ми знайдемо спільне позитивне рішення.

- Що потрібно для Бучі ще зробити, яких об’єктів у Бучі не вистачає?
- Мій колега Євген Шевчук хотів створити в Лісовій Бучі молодіжне кафе. З танцювальним майданчиком, з тематичними вечорами для різних вікових груп. Але коли це питання почали обговорювати, він не знайшов розуміння у депутатів. До цього цим питанням ніхто не хотів займатися. А тут від депутатів пішло відторгнення. Бачать в цьому щось погане. У бюджеті не так багато коштів. І якщо підприємець хоче побудувати бізнес, то дайте йому можливість. В Ірпені більше розважальних закладів. Якщо депутати бояться, що молодь нап’ється і буде битися, то взагалі потрібно закритися і сидіти вдома. Порядок потрібно наводити…

- Якщо ми вже торкнулися наведення порядку, то декілька слів про бучанську міліцію…
- У Верховній Раді не прийнятий закон про муніципальну міліцію. Якби така міліція була створена, якби вона була підзвітна місту, то вона б була більш дієва. А місто могло б надавати їй усіляку матеріально-технічну допомогу. Щодо «державної» міліції, то вона не така ефективна. Я не кажу, що там взагалі ніхто нічого не робить, але на вулицях міста я людини в погонах років три не бачив. Ще в свята тут буває спецпідрозділ «Беркут». А так… Одним словом, потрібно це питання теж якось вирішувати…

Вів розмову
Сергій Куліда
 Інші новини по темі:
Світлана Архипенко: «Я люблю Склозаводську»

Світлана Архипенко: «Я люблю Склозаводську»

ВИКОНКОМ
Перспектива розвитку Ястремщини – значна

Перспектива розвитку Ястремщини – значна

ВИКОНКОМ
Перспективи розвитку міського транспорту

Перспективи розвитку міського транспорту

Бучанські новини
Буча: Депутати прозвітують за рік роботи на округах

Буча: Депутати прозвітують за рік роботи на округах

Буча та регіон
11 листопада відбудуться звіти Бучанських депутатів

11 листопада відбудуться звіти Бучанських депутатів

Буча та регіон
"Потрібно взаємодіяти усім гілкам влади"

"Потрібно взаємодіяти усім гілкам влади"

Бучанські новини
«Склозаводська» після реконструкції відкрита для пасажирів

«Склозаводська» після реконструкції відкрита для пасажирів

Буча та регіон
Громадські слухання: Перспективи розбудови вулиці Депутатської

Громадські слухання: Перспективи розбудови вулиці Депутатської

Буча та регіон
Для вирішення проблем - потрібно працювати

Для вирішення проблем - потрібно працювати

ВИКОНКОМ
Буча : новий дошкільний заклад №5

Буча : новий дошкільний заклад №5

Бучанські новини
Депутати звітують

Депутати звітують

ВИКОНКОМ
'Потрібно більше уваги приділяти дітям'

'Потрібно більше уваги приділяти дітям'

ВИКОНКОМ
Про маршрути і нові маршрутки

Про маршрути і нові маршрутки

транспорт
Залізнична станція – це ворота Бучі

Залізнична станція – це ворота Бучі

Бучанські новини
На склозаводській буде своя котельня

На склозаводській буде своя котельня

Бучанські новини
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.
grey
  • grey (0)
  • Гостi
  • 25 червня 2009 20:22
Во-первых Алик по-украински не говорит. Во-вторых убирают только на словах. Кучу мусора из посадки 3 месяца вывести не могли. В третьих - не знаю чем там помог Сотников, но автобус №19 ходит когда хочет, когда не хочет - не ходит. В четвертых - лучше б закрыл свой кабак, молодежь перепивается и идет в посадку морды друг-другу бить, почти каждую ночь раздаются вопли "Помогите, убивают"! Вот...

0