» » » Ірпінська ОДПІ повідомляє: Електронна звітність на допомогу платникам!

Ірпінська ОДПІ повідомляє: Електронна звітність на допомогу платникам!

Переваги подання звітності до податкових органів в електронному вигляді !

Подання звітності в електронному вигляді – це пріоритетний напрямок у розвитку партнерських стосунків між органами державної податкової служби та платниками податків.

Переваги подання звітності в електронному вигляді для платників податків:
- економія робочого часу;
- економія коштів на придбання бланків;
- оперативне відстеження змін до форм звітності;
- арифметичний контроль за показниками декларацій;
- уникнення витрат часу на черги при поданні звітності.

Впровадження автоматизованої системи подання податкової звітності в електронному вигляді має наступні переваги перед існуючою системою:
- приведення до єдиних стандартів документообігу в органах ДПС і платників податків щодо ведення обліку податкових накладних, реєстру отриманих і виданих податкових накладних та податкової декларації з ПДВ при одночасному здійсненні оподатковуваних та неоподатковуваних ПДВ операцій;
- автоматизація та упорядкування документообігу при нарахуванні ПДВ по операціях з основними фондами (придбання, продаж, ліквідація);
- упорядкування податкового обліку по операціях з придбання товарів та послуг у нерезидентів;
- вилучення необґрунтованих виїзних перевірок;
- перехід від адміністративного до функціонального методу управління процесами оподаткування.

Ірпінська ОДПІ доводить до відома платників податків, що програмне забезпечення для формування та передачі до органів ДПС податкової звітності в електронному вигляді (на дискетах), розповсюджується безкоштовно. Програмне забезпечення постійно підтримується в актуальному стані відповідно до змін у чинному законодавстві. Отримати дане програмне забезпечення можливо як безпосередньо в Ірпінської ОДПІ, так і на офіційному сайті ДПА України.

Податкова звітність також може надаватись платниками в електронному вигляді за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, для подання такої звітності платник податків повинен мати:
- спеціалізоване програмне забезпечення;
- доступ до мережі Інтернет;
- чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації ключів.

З 26 червня 2009 року для надання звітності в електронному вигляді до податкових органів необхідно:
• платникам податків які використовують засоби ЕЦП від АЦСК ТОВ "Український сертифікаційний центр" необхідно використовувати сертифікат 19355711_04FC68.crt.

Платники податків повинні надсилати звітність на поштову адресу центру обробки електронних звітів, а саме [email protected] з використанням вищенаведених сертифікатів.
Центр обробки електронних звітів приймає податкову звітність платників податків з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів.

Після одержання від платника податків податкового документа в електронному вигляді органи ДПС його розшифровують, перевіряють ЕЦП і відповідність електронного документа затвердженому формату (стандарту). Платнику податків надсилаються квитанції.
Перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається не отриманим.

Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа, дата і час приймання, реєстраційний номер.

Якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція про неприйняття податкових документів із зазначенням причин.

Відповіді на всі ваші запитання можна отримати з наступних джерел інформації:
Телефони для довідок Ірпінської ОДПІ 55-455, 55-353.

З метою впровадження системи подання електронної звітності засобами телекомунікаційного зв`язку звертайтесь до Ірпінської ОДПІ за адресою: м.Ірпінь, вул Шевченко, 2-А кабінети 102, 402, 409.

Герасименко А.О.
Відділ інформатизації процесів оподаткування Ірпінської ОДПІ
  0
Коментарів: 0
Додати коментар