» » » Свято від податківців

Свято від податківців

1 червня 2009 року в приміщенні «Конгрес-холу» Державної податкової адміністрації України відбувся святковий концерт для вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. На свято приїхали майже 400 дітей зі шкіл-інтернатів та дитячих будинків Житомирської, Київської, Чернігівської областей, делегації інших областей України та міста Києва. Серед них і двадцять малюків із Бучанської школи-інтернату. Нашу команду юних податківців очолила завідуюча сектором масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ Ірина Саєнко.


Потрібно сказати, що подібні заходи для ДПА України не є «разовими», іміджевими. Для податкової служби виховання економічної культури підростаючого покоління становить одне із найважливіших завдань у роботі. Навчання дітей податковій грамоті – не лише виховання майбутніх платників податків, а й джерело життєво необхідних знань в умовах ринкової економіки. Саме для цього органами Державної податкової служби у школах України відкрито 117 так званих «Податкових класів». Вже сьогодні дванадцять тисяч юнаків та дівчат навчаються в провідному вузі країни – Національному університеті державної податкової служби України, який розташовано в Ірпені.


Ще з 2001 року в рамках просвітницької діяльності Державної податкової інспекції розпочався Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей». І якщо у перших творчих змаганнях взяло участь близько двох тисяч юних аматорів, то сьогодні їхнє число нараховує вже тридцять тисяч. Минулого року 250 дітей стали учасникам фінального етапу конкурсу. Його переможці отримали подарунки та відпочили у дитячому санаторно-оздоровчому центрі „Маяк” у Євпаторії. А загалом, практично кожен орган державної податкової служби взяв під свою опіку школу-інтернат чи дитячий будинок.

Перед дітьми у вщент заповненому «Конгрес-холі» з короткою промовою виступив Голова ДПА України Сергій Буряк. «Всі ми родом із дитинства, - зазначив Сергій Васильович. - Це - час відкриття, пізнання, пора перших досягнень та перших випробувань. А ми, дорослі, намагаємось допомогти зробити ваше життя більш яскравим та радісним. Я впевнений, що кожен день року має бути днем захисту прав дітей».


А потім перед дітьми виступили знані артисти, яких до них привів добре відомий у Бучі народний артист України Мар’ян Гаденко. Після прекрасного концерту, у якому брали участь відомі артисти, різноманітні гурти та лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, діти отримали подарунки від організаторів свята і вирушили на екскурсію по Києву та по Дніпру.

БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю

Сергій ЛЕКАРЬ,
заступник Голови Державної податкової адміністрації України:
«Державна податкова адміністрація приділяє надзвичайно велику увагу підростаючому поколінню. Саме завдяки наказу Голови Державної податкової адміністрації Сергія Васильовича Буряка було розпочато конкурс «Податки очима дітей». Інших відповідних заходів для дітей. При цьому, по-перше, ми маємо можливість зустрітися з податківцями, які приїздять з усіх регіонів України. По-друге, вони можуть обмінятися досвідом спілкування з дітьми. Основна наша ідеологія – це виховання нового покоління. Ми привносимо в дитячу свідомість розуміння того, як формується економіка держави, бюджет держави. Адже саме формування бюджету дає можливість функціонування соціальної сфери. Це якраз саме фінансування дитячих будинків, інтернатів, будинків малюків. Це і пенсії, і освіта, і культура, і наша медицина тощо. Тому саме усвідомлення необхідності сплати податків і є нашим завданням».

Віктор КОСАРЧУК,
директор Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень
громадян, державний радник податкової служби ІІІ рангу:
«Вже десять років як в Україні силами ДПІ, проводиться святкування до Дня захисту дітей. Це показник соціальної спрямованості держави. І якщо сьогодні по всій Україні до дітей поїхали високопосадовці ДПІ, це говорить про те, що податківці намагаються зробити світ трохи добрішим. Для нас є важливим дати дітям якусь перспективу. Хочеться, щоб діти відчули те, що вони не десь на краю життя, а те, що ними держава опікується. Важливо, щоб діти відчули: у фіскальному відомстві працюють добрі, чуйні, уважні люди. І, можливо, колись хтось із цих дітей стане працювати в ДПІ. Вступить до коледжу ДПІ, до Національного університету ДПІ. Це для нас важливо як один із заходів профорієнтації. І сьогодні за розпорядженням Голови Державної податкової адміністрації Сергія Буряка в кожній обласній, районній міській ДПІ проводиться своєрідний «день відкритих дверей».
Багато років ми проводимо конкурс «Податки очима дітей». Це конкурс, в основному, для дітей-сиріт. Конкурс проводиться в багатьох номінаціях: ліпка, вірші, наукові роботи з питань історії оподаткування. У нас є серйозне журі, до якого входяь Богдан Бенюк, Іван Малкович, багато відомих політиків, діячів культури. Фактично йде робота по формуванню ідеології майбутніх платників податків. Ідеології добровільної сплати податків. Щоб було зрозуміло: податки - це плата за цивілізацію».

Мар’ян ГАДЕНКО,
заслужений артист України:
«Я не вперше разом із ДПІ проводжу такі заходи. На Святого Миколая я був разом із керівництвом ДПА у Львівській області. Я бачив щирі дитячі очі, радісні очі, які тішилися подарунками. Сьогодні це був би гріх не взяти своїх друзів – Івана Красовського, Теятну Танич, Ірину Макеєву, Тетяну Кисляк та інших – і не приїхати сюди. І не подарувати дітям подай півтори години насолоди українською піснею».

Ірина САЄНКО,
завідуюча сектором масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Ірпінської ОДПІ:
«Сьогодні ми зібралися в залі «Конгрес-хола». Сьогодні у нас свято. Дітей Бучанської школи-інтернату привезли на концерт. Потім ми будемо кататися на теплоході. Дивитися краєвиди Києва, відпочивати. Саме завдяки Голові ДПА України Сергію Буряку та начальнику Ірпінської ДПІ Борису Візирову ми сьогодні тут. Кожного року ми приїздимо сюди на свято. І наші бучанці завжди тут. У нас у Бучі є переможці конкурсу «Податки очима дітей». А вже найближчими днями ми поїдемо до обласної налогової з чотирма дітками з Бучі, яких там теж будуть вітати.
газета: №22 "Бучанські новини" від 5 червня 2009р.
Сергій Куліда
  0
Коментарів: 0
Додати коментар