» » Педіатрія в Бучі: Працюємо для маленьких

Педіатрія в Бучі: Працюємо для маленьких

Нове педіатричне відділення у Бучі: Наблизить максимум послуг до дітей

В січні 2009 року, в Бучі було відкрито нове педіатричне відділення поліклініки, побудоване не за типовим проектом. Як сьогодні розвивається цей заклад, які послуги надаються діткам, які кабінети функціонують та який стан здоров’я місцевої малечі, ми запитали у завідуючої відділенням Оксани Іванівни Джам.

Довідка
Оксана Іванівна Джам. У 2000 році закінчила Національний медичний університет ім. І. Богомольця. З 2000 року працювала дільничним лікарем-педіатром в Ірпінській дитячій поліклініці. З 2007 по 2009 рік – завідувач дитячим поліклінічним відділенням у місті Ірпені. З квітня цього року – зарахована на посаду завідувача педіатричним відділенням в Бучі. Принцип – в усьому завжди повинен бути порядок.


Оксано Іванівно, які медичні послуги сьогодні можуть отримати маленькі бучанці?
- У відділенні успішно функціонують кабінети: ультразвукової діагностики (сучасне обладнання), ЛФК, масажу, фізкабінет, маніпуляційний кабінет, два кабінети для щеплень, ізолятор.

Сьогодні на місці можна пройди майже весь комплекс обстежень і лише за спеціалізованою допомогою ми направляємо діток в обласні медичні заклади.
Щодо комфортності приміщення, то мами з малечею дуже задоволені атмосферою закладу, зручними зонами очікування, а медперсонал – умовами праці.

Педіатрія – лише відділення поліклініки. Така структурність якось впливає на вашу роботу?
- Є певна незручність, пов’язана з організаційною роботою, звітністю тощо. Тому механізм такої взаємодії потрібно буде відпрацювати. На жаль, консультативну допомогу вузьких спеціалістів – таких, як лор, ендокринолог, окуліст – діти також змушені отримувати в дорослій поліклініці.

Чи можливо, щоб усі ці лікарі працювали безпосередньо у відділенні?
- Дійсно, є думка, щоб педіатричне відділення запрацювало самостійно і діти змогли б отримувати послуги безпосередньо в закладі. Необхідна певна укомплектованість штатів.

Розкажіть про структуру роботи педіатричного відділення. Приміщення у вас поділене на дві «секції»?
- Так, є два крила. В одному з них ведеться прийом здорових діток (до одного року), працює два кабінети для щеплень, що також дуже важливо.

У другому крилі, що становить основну частину закладу, здійснюється прийом хворих діток. Лікарі працюють за графіком і всі потоки розмежовані.

У вас є платні медичні послуги?
- Уся медична допомога дітям надається безкоштовно.

Спеціалісти стверджують, що стан здоров’я діток з кожним роком погіршується. З чим це пов’язано?
- Справді, відсоток хворих дітей збільшується. Це пов’язано з багатьма факторами: наслідок Чорнобильської катастрофи, забруднене навколишнє середовище, якість харчування, гіподинамія, скупченість дітей в садочках та школах.

Які захворювання серед дітей нашого регіону – найпоширеніші?
- Захворювання органів дихання. Негативно впливають на здоров’я малюків переповнені групи в садочках та класи в школах, а часто – безвідповідальність батьків, коли вони хвору дитину ведуть до садочка чи школи, а та в свою чергу – інфікує інших.

Які "пільги" має дитина, яка стоїть на диспансерному обліку?
- Кожен рік проводяться профілактичні огляди у школах та дитячих садочках. Ті діти, які мають відхилення у стані здоров’я, беруться на диспансерний облік і додатково обстежуються, лікуються, оздоровлюються. Оздоровлення відбувається з різних джерел.

Від поліклініки діти отримують путівки в санаторії МОЗ України та до місцевого підпорядкування КОСК. Тобто, при бажанні, майже кожна дитина з диспансерної групи має можливість безкоштовно оздоровитися.

Що можете сказати на захист вакцинації, адже багато батьків нині відмовляються щеплювати своїх дітей?
- У ЗМІ почали з’являтися різні повідомлення про негативні наслідки вакцинації. Але досить складно сказати, чи вони пов’язані зі щепленням, чи то був збіг обставин. Завжди в усьому є винятки з правил. На жаль, не буває медицини без ускладнень. І поодинокі непередбачувані випадки, підсилені якимись факторами, можуть траплятися. Батькам важко прийняти правильне рішення, тому ми працюємо з кожним індивідуально, пояснюємо важливість проведення профілактичних щеплень. Це один із механізмів боротьби з неконтрольованими інфекціями (дифтерія, правець, поліомієліт, туберкульоз, краснуха, кір, паротит). Сьогодні зростає кількість не щеплених дітей, що призведе до зниження колективного імунітету і спалаху того чи іншого захворювання.

Але ж не всім підходить вакцинація…
- Є діти, яким вакцинація через деякі захворювання взагалі протипоказана. Немає такого підходу, щоб кожне дитя «схопити» і щепити. З кожним малюком працюємо індивідуально. Якщо потрібно, консультуємо дитину в імунолога та алерголога, які працюють в обласній лікарні.

Влітку традиційно розпочинається купальний сезон. Але такі водні процедури не завжди на користь малечі. Чи є якість профілактичні ліки, щеплення, щоб вберегти діток від інфекційних хвороб, бактерій, що «живуть» у воді?
- Велике прохання до батьків бути обережними і не ризикувати життям і здоров’ям власних дітей, купатися тільки в дозволених місцях. Профілактичних щеплень, лікування від бактерій, які «живуть» у воді немає. Вся відповідальність лягає на плечі батьків.

Чи відчувається увага до дитячого закладу з боку місцевої влади?
- Міський голова та Бучанська міська рада з розумінням ставляться до розв’язання тих чи інших питань.


Людмила Гладська
спеціально для www.bucha.com.ua
Оксана Джам поліклініка
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.