» » EURO-2012: Оприлюднення офіційної позиції УЄФА

EURO-2012: Оприлюднення офіційної позиції УЄФА

1. Оприлюднення офіційної позиції УЄФА

Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс під час прес-конференції в Будинку футболу у вівторок, 19 травня, оприлюднив документи УЄФА, які містять офіційну позицію цієї організації щодо логіки подальшого розвитку процесу підготовки до Євро-2012 у містах, визначених на засіданні Виконкому УЄФА у Бухаресті. При цьому він детальніше розповів про мотиви виключення Дніпропетровська й Одеси зі списку приймаючих міст.

Очільник українського футболу підкреслив, що він шокований заявами місцевих владних структур із цього приводу: «Своїми безвідповідальними заявами деякі представники Дніпропетровська й Одеси навмисно дезорієнтують громадськість і цим наносять удар по репутації країни в очах УЄФА. Насправді, згадані міста просто не виконали своїх зобов’язань, узятих перед Союзом європейських футбольних асоціацій, і тому й були позбавлені права прийняти матчі Євро-2012».


2. 400 мільйонів доларів на ремонт українських доріг

Світовий банк розпочав в Україні впровадження проекту з покращення автошляхів та безпеки руху. Його вартість складає 400 млн. доларів. Ці гроші планують використати на реконструкцію доріг до Євро-2012.
За рахунок виділених коштів Україна планує відремонтувати 120 км. автомагістралі «Київ-Харків-Должанський», а також підвищити безпеку руху на всій мережі українських автошляхів, розповідає голова «Укравтодору» Вадим Гуржос.

«Цей рік підготовчий. 2010 - 20 11 – будуть вестися безпосередньо ремонтні роботи- До Євро-2012 ми плануємо здати цю ділянку». Гуржос сподівається, що парламент ще до канікул ратифікує угоду зі Світовим банком.
Директор Світового банку у справах України, Білорусії та Молдови Мартін Райзер вважає, що реконструкція важливих українських магістралей допоможе країні зробити транспортну інфраструктуру конкурентоспроможною.

Міжнародний аудит
Аби українці не «закатали 400 млн. доларів в асфальт» Світовий банк передбачив міжнародний аудит, співпрацю незалежних європейських інженерів та жорсткий контроль за виділеними коштами. «Показником виконаних робіт буде покращення автошляхів. Це кожен зможе перевірити. Саме це продемонструє, чи ефективно були використані кошти»,- каже Марітн Райзер.

Небезпека корупції
Втім, побоювання у Світового банку щодо корупції в Україні є. Тому в двосторонній угоді чітко виписаний механізм контролю за ремонтом доріг недержавними організаціями, які можуть оскаржити якість реконструкції автошляхів. Натомість в «Украавтодорі» відразу попереджують, яке б якісне покриття не було, кожні три роки воно має лататися, а кожні 12 років автошляхи потрібно капітально ремонтувати.


3. Вимоги Євро-2012 до українських міст

Федерація футболу України отримала копії документів зі штаб-квартири УЄФА, у яких міститься офіційна позиція президента Європейського футбольного союзу Мішеля Платіні щодо логіки подальшого просування процесу підготовки до Євро-2012 у містах, визначених на засіданні Виконкому УЄФА 12-13 травня у Бухаресті.
У пакеті знаходяться:

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ УЄФА
У середу, 13 травня, в Бухаресті відбулося засідання Виконавчого комітету УЄФА, на якому було проаналізовано та обговорено стан підготовки інфраструктури України та Польщі до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, що пройде з 9 червня по 1 липня 2012 року.

Після ретельного розгляду відповідних звітів, підготовлених адміністрацією Європейського футбольного союзу, та консультацій з приймаючими асоціаціями Виконком прийняв наступні рішення стосовно приймаючих міст Євро-2012:

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.