» » Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Як МГО «Заклик» готувала борщ на Всеукраїнському фестивалі борщу!

16 травня цього року в санаторії "Пролісок" (смт. Козин Обухівського району) відбулася Всеукраїнська акція з нагоди Дня молодіжних та дитячих громадських організацій, яку відвідали також представники Молодіжної громадської організації «Заклик» з м.Ірпінь.

Організаторами акції виступили Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту спільно з управлінням у справах сім'ї та молоді Київської обласної державної адміністрації.


Представники понад 40 всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій зібралися разом, щоб вперше в історії України відсвяткувати своє професійне свято, поспілкуватися один з одним та з представниками влади. У заході, зокрема, взяли участь заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Ростислав Драпушко, представники департаменту сприяння соціальному становленню та розвитку молоді Міністерства на чолі із директором Костянтином Захаренко, а також заступник голови київської обласної державної адміністрації з питань соціальної, гуманітарної політики та зв’язків з громадськістю Валерій Кондрук та інші.

Акція стала неформальним та захоплюючим святом, яке об’єднало не тільки світогляди, але й серця людей. Всі учасники, без винятку, взяли участь у головній події заходу – "кулінарній толоці".

На відкритому майданчику, який було обладнано наметами, столами та іншим необхідним приладдям, шість команд, у складі представників Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, молодіжних і дитячих громадських організацій, готували головну національну страву - борщ.

"Сьогодні тут зібралися представники громадських організацій з усіх регіонів країни: Заходу, Сходу, центральної частини України. Всі вони мають різні погляди, але в тому й сенс цього заходу, щоб навчитися знаходити спільні шляхи для розвитку та об’єднатися навколо головного – рухатися уперед заради людей та заради процвітання країни. Символом такого єднання сьогодні, серед іншого, став конкурс приготування нашої головної національної страви – борщу", - сказав заступник міністра Ростислав Драпушко під час "кулінарної толоки".

Всі команди виявили свої найкращі якості – цілеспрямованість, вміння швидко знаходити спільну мову, доброзичливість. Та, мабуть, головним надбанням свята стали відкритість у спілкуванні та щира радість за успіхи товаришів. Як результат - страви вийшли неперевершеними і багато хто з присутніх знайшов нових друзів.


Довідково:
День молодіжних та дитячих громадських організацій проводиться щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 27.06.2008 р. № 599/2008 „Про День молодіжних та дитячих громадських організацій “.

На сьогоднішній день в Україні діють 186 всеукраїнських молодіжних громадських організацій та їх спілок, 18 всеукраїнських дитячих громадських організацій, та понад 8 тис. молодіжних і дитячих громадських організацій місцевого рівня.

Стратегія розвитку молодіжної політики в Україні вдосконалюється з кожним роком. Досвід минулих років беззаперечно доводить ефективність і позитивний вплив на українську молодь різнопланових молодіжних проектів.

З метою підвищення ролі молоді в розбудові демократичного громадянського суспільства Указом Президента України 2009 рік в Україні оголошено Роком молоді. Це сприятиме створенню належних умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку молодих громадян. Цей Указ передбачає реалізацію програм і заходів, у т.ч. молодіжних та дитячих громадських організацій, спрямованих на підвищення патріотичної і громадянської свідомості молоді, забезпечення зайнятості та подолання молодіжного безробіття, попередження негативних явищ у молодіжному середовищі. Саме таку роботу в м. Ірпінь проводить МГО «Заклик» вже на протязі 5-х років і має добрі відгуки серед учнів, директорів шкіл та міської влади.


Довідка про організацію МГО «Заклик»:
Зареєстрована у 2004 році в Ірпінському регіоні.
МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ: розповсюдження серед молоді здорового способу життя.
РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ: Першим кроком в реалізації програми організації була програма «Людина серед людей», яка проводилася в 7-ми школах Ірпінського регіону і охопила 700 учнів на протязі двох років. Програма проводилась за підтримки соціальної служби міста та мала добрі відгуки серед учнів та директорів шкіл. Організація неодноразово отримувала відзнаки місцевої влади, а саме міських голів Скаржинського В.Д., Свистович М.Б., Бондаря О.В. та Федорука А.П..
Волонтерами організації був реалізований грандівський проект Облдержадміністрації «Легені - територія життя» в Ірпінському регіоні в листопаді 2007 р., в якому прийняли участь 6-ті класи загальноосвітніх шкіл міст Ірпінь та Буча.
Організація неодноразово ініціювала проведення вуличних тематичних акцій, таких як:
- «Стоп трамадол», профілактика вживання легких синтетичних наркотиків, серпень 2007 р.;
- До Міжнародного дня захисту дітей, червень 2008 р.;
- До дня боротьби зi Снідом;
- До новорічних свят «Дід Мороз і Ко», січень 2008 р.;
- Благодійна акція до Різдва Христового «Допоможи ближньому», січень 2009 р.;
- До Дня закоханих «Що таке справжнє кохання!?» з профілактичною дискотекою, лютий 2009 р.
На протязі вказаного терміну діяльності, організація співпрацювала з керівництвом м. Буча, смт. Ворзель; с. Загальці Бородянського району. Неодноразово приймали участь у навчанні лідерів, яке проводила Київська облдержадміністрація.

ПЛАНИ: Також ми продовжуємо розпочату нами справу розповсюдження здорового способу життя серед молоді нашого регіону.


Запрошуємо до співпраці спонсорів та тих, хто хоче приєднатись до здійсненні доброї справи в нашому регіоні

Тел. 8(096) 937-19-51, Олена Крива

З повагою та любов’ю до тих, хто вважає себе молодим
Олена Крива
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.