» » Юридична консультація

Юридична консультація

СПЛАТА ПОДАТКІВ ЗА НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ

Неповнолітня дитина отримала у подарунок квартиру. Хто має сплачувати податок з доходів фізичних осіб?


Відповідно до ст. 177 Сімейного кодексу України, батьки управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження. Батьки зобов'язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах. Окрім цього, на батьків покладено обов'язок з утримання дітей до їх повноліття. Відповідно до п. 1 ст.242 Цивільного кодексу України батьки є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей.

З урахуванням вищевикладеного та відповідно до вимог Закону України «Про оподаткування доходів фізичних осіб» від 22.05.2003р. №889 саме батьки повинні подати річну декларацію за малолітню чи неповнолітню дитину і забезпечити сплату податку з доходів фізичних осіб.


ПОНОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

Чи можливо поновити документи на нерухоме майно, у разі їх загублення?


Відповідно до п. 6.4. Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року №7/5, встановлено, що у разі крадіжки, втрати, пошкодження тощо свідоцтва про право власності чи витягу про реєстрацію прав, бюро технічної інвентаризації (БТІ) може видати дублікат витягу або за дорученням органів місцевого самоврядування, місцевої державної адміністрації та інших органів, здійснити необхідні заходи для видачі дубліката свідоцтва.

Для отримання дубліката свідоцтва чи витягу подається заява, якій передує опублікування в пресі повідомлення про недійсність викрадених, загублених, пошкоджених свідоцтв про право власності чи витягів про реєстрацію прав.

БТІ перевіряє належність заявленої вимоги відомостям з Реєстру прав та оформлює дублікат свідоцтва чи витягу.

На дублікаті свідоцтва чи витягу обов'язково зазначається його номер та в Реєстрі прав робиться відмітка про втрату оригіналу свідоцтва чи витягу та відмітка про видачу дубліката свідоцтва чи витягу.
Т. Кузьменко, головний спеціаліст Бучанського міського управління юстиції 
юрконсультація
  0
Коментарів: 0
Додати коментар