» » Про будівництво, благоустрій та ринки...

Про будівництво, благоустрій та ринки...

30 квітня у приміщенні будинку культури під головуванням Бучанського міського голови Анатолія Федорука відбулося засідання 51 сесії 5 скликання Бучанської міської ради.

Вчасно заплатив – вчасно прибрали…

Першим на порядку денному стояло питання «Про роботу КП «Бучанське УЖКГ» щодо надання якісних послуг у сфері житлово-комунального господарства та благоустрою у місті Буча». Доповідачем з даного питання був начальник БУЖКГ Володимир Кравчук. Як сказав Володимир Денисович, робота КП «Бучанське УЖКГ» спрямована на підвищення якості послуг, що надаються населенню міста з водопостачання, водовідведення, теплопостачання, утримання і обслуговування будинків та прибудинкових територій.

Працівниками УЖКГ проведено аналіз та заплановані поточні, капітальні ремонти будинків, прибудинкових територій, спортивних та дитячих майданчиків. Але першочерговість проведення таких робіт залежить від сплати мешканцями Бучі платежів за комунальні послуги. На жаль, з болем повідомив пан Кравчук, сплата за комунальні послуги зменшилась. Якщо у кінці минулого року вона становила 100 та навіть 115 відсотків, то вже в березні цього року – лише 75. Сума заборгованості населення сягнула 843,8 тис. грн.

Інформацію про боржників, як це не прикро, КП «Бучанське УЖКГ» спрямовує до відповідних органів для реагування. Для розгляду у судові інстанції направлено 141 справу злісних неплатників. А це – 313 тис. грн.

Викликає занепокоєння і вивезення побутових відходів, яке є найбільш затратним видом робіт. Щомісячні збитки становлять в середньому 90 тис. грн. З 1 червня минулого року запроваджено нові тарифи (40,94 грн. за один контейнер для бюджетних установ; 42, 9 грн. – для підприємств; 5,86 – для приватного сектору), але сплата за цей вид послуг становить лише 59 відсотків.

Окрім того, начальник КП «Бучанське УЖКГ» повідомив присутнім, що в підвідомчому йому підприємстві є некомплект працівників – електрики, сантехніки та інші.
Та, незважаючи на труднощі, працівники КП «Бучанське УЖКГ» сумлінно виконують свої обов’язки, проводять толоки, які покликані підтримувати належний вид благоустрою та відповідний санітарний стан міста.

Особиста думка

Галина ДЖУНЬ,
депутат Бучанської міськради: «Я вважаю, що наш УЖКГ працює добре. На вулицях міста - чистота. Прибирається і вивозиться сміття. Працівники КП всюди наводять порядок. Роблять поточні ремонти. Потрібно, щоб і мешканці Бучі, зі свого боку, вчасно платили комунальні послуги. Потрібно, щоб люди розуміли: плата за послуги – це закон. Це ті гроші, за які здійснюються ремонти».

Світлана ОСТАПА,
депутат Бучанської міськради: «Я можу оцінити діяльність УЖКГ як задовільну. Вони, не з першого разу, але відгукуються на прохання. Так було з приводу лавочок. Ми написали про необхідність встановлення лавочок біля будинку по вулиці Енергетиків, 15. Зрештою, після декількох звернень, нарешті їх встановили. А по Польовій, 22 вони і досі не встановлені. І ще. З приводу того, що зараз відбуваються відключення в будинках електроенергії. Через це немає світла в під’їздах, не працюють домофони, ліфти. Я розумію, що немає належних коштів, але це також не доопрацювання УЖКГ. Як на мене, не ведеться належна робота з боржниками».«Ринок – то наша болячка…»
Другим важливим питанням, яке розглядалося на сесії, була доповідь заступника міського голови Віктора Фальковського «Про роботу ринків та торговельних підприємств всіх форм власності, стан торговельного обслуговування та дотримання ними санітарно-гігієнічних вимог». Віктор Антонович зробив детальний аналіз щодо зазначеного питання, особливо наголосивши на, м’яко кажучи, незадовільному стані роботи місцевих продуктових ринків. Всі бучанці добре бачать, що ці «шанхаї» далекі від вимог сучасності і вкрай потребують змін. Тут треба облаштувати сучасні павільйони з усією необхідною інфраструктурою. Позиція міськради з цього приводу така: потрібно, щоб дирекція ринків надала плани забудови, а тоді міськрада має видати відповідні дозволи. (Детальніше про це читайте в інтерв’ю пана Фальковського.)

Як сказав міський голова Анатолій Федорук: «Зараз з цього приводу створена комісія. І приємно, що і Олександр Олійнич (директор ТОВ «Айдаріс») і Віталій Філінкаров (директор ТОВ «Магазин 201») погоджуються на співпрацю з комісією. Вони погоджуються з тим, що з благоустроєм ринків потрібно щось робити. Що потрібно навести порядок: і в документації, і в облаштуванні. Потрібно розглядати питання і по будівництву. Давно час прийшов… І не потрібно вирішувати питання таким чином: дайте землю в оренду, а я буду самовільно будувати. Потрібно дотримуватися певних стандартів в будівництві».

Натомість директор ринку «Кооператор-Сервіс» пан Павло Скуб, присутній на сесії разом із групою підтримки (напарфумлені дами такого собі «обкомівського» типу, із «високими» зачісками) надривно та навіть істерично гнув свою лінію: дайте спочатку ринки в оренду, а тоді я буду будувати; бо так я не можу «розвиватися»…

Особиста думка

Євген ШЕВЧУК,
депутат Бучанської міськради: «Ринки повинні залишати місце для проїзду пожежників. Вони ж повинні регулювати місця для парковки автомобілів. Повинні створювати умови для відвідувачів. І, звичайно, потребує радикальних змін зовнішній вигляд самих ринків. Бо якщо ринок впорядкований, то відвідувач розуміє, що там продають і якісні продукти».

Ігор БАРТКІВ,
депутат Бучанської міськради: «Ринки працюють вкрай погано. І так само виглядають…»
Наталія ВЕРЕС, депутат Бучанської міськради: «Ринок - це наша болячка. І ця тема – «вічна». Самі директори ринків не хочуть працювати. Не депутат повинен йти до директора ринка, а – навпаки, директор має йти до міськради, і оформляти належним чином свої стосунки із містом».


Проблемні інвестиції
Ще одним важливим питанням, яке розглядалося депутатами Бучанської міської ради було: «Про роботу КП «Бучабудзамовник» щодо виконання функції єдиного замовника із будівництва житла та соцкультпобуту у 2008 році у місті Буча». З цього приводу доповідачем була начальник КП «Бучабудзамовник» Світлана Демченко. Головною метою діяльності цього комунального підприємства є здійснення функції єдиного замовника при Бучанській міській раді з будівництва та реконструкції житлових будинків, спортивних та оздоровчих комплексів, об’єктів освіти, культури, громадського харчування тощо, а також будівництва доріг, реконструкції, захисту навколишнього середовища. Саме КП «Бучабудзамовник» залучає для будівництва у місті бюджетні кошти та кошти юридичних та фізичних осіб, сприяє їхньому ефективному використанню. КП «Бучабудзамовник» також перевіряє акти виконаних робіт, виготовляє проекти розташування будівництва на території міста, здійснює участь в інвестиційній діяльності, виконує технічний нагляд за виконанням будівельно-монтажних та ремонтних робіт, здійснює роботу по належному оформлені певної документації.

На сьогоднішній день, як розповіла Світлана Андріївна, укладені інвестиційні договори на будівництво в нашому місті з наступними інвесторами: «АТ ХК «Київміськбуд», Трест «Південзахідтрансбуд», ТОВ «Реалторі Плюс», ЗАТ «Укржитлокомплекс». Але існують і певні проблеми, безпосередньо пов’язані із економічною кризою. Не всі інвестори вчасно вирішують фінансові стосунки із КП «Бучабудзамовник». Через це потерпає не тільки бюджетне наповнення міської казни, але і самі працівники вже декілька місяців не отримують заробітну платню. Та незважаючи на скруту, колектив працює і виконує свої непрості завдання.

Особиста думка

Олександр КРАВЧУК,
депутат Бучанської міськради: «Не озброєним оком видно те, який обсяг робіт виконує «Бучабудзамовник». В Бучі немає жодного кутка, де не працювало б це комунальне підприємство. І будівництво, і реконструкція... Та для цього потрібні кошти. Так звані інвестиції. Їх ми отримуємо від будівельних організацій. Від того, як вони надходять залежить робота «Бучабудзамовник». Я бачу, що Світлана Демченко працює, працює і її колектив. І в цьому плані я бачу величезний позитив.
В тому, що не виконуються інвестиційні угоди будівельними компаніями є, звичайно, і частка її провини, але повністю звалювати на її плечі цю вину не можна. Подивіться, що коїться в світі. Велика кількість компаній взагалі перестали існувати. Як депутат, я не можу звинувачувати її і в тому, що в «Бучабудзамовник» існує затримка із зарплатою. Можливо просто пані Світлані потрібно було активніше працювати із будівельними компаніями, звернутися до прокуратури… Але і ми, депутати, недопрацювали. Будемо працювати разом, допомагати і спільно вирішувати ці питання».

Ярослав МІСЯЦЬ,
депутат Бучанської міськради: «Потрібно доопрацювати старі договори. І основне – в договорах на будівництво нових об’єктів повинна бути чітко прописана юридична відповідальність за порушення інвестиційних зобов’язань: штрафні санкції, розірвання договорів і таке інше. І над цим потрібно попрацювати. Люди повинні розуміти, що якщо вони щось зобов’язалися зробити, то мають дотриматись зобов’язань. На жаль, зараз такого немає».

Василь ОЛЕКСЮК,
депутат Бучанської міськради: «Комунальне підприємство «Бучабудзамовник» створене і воно працює. Виконує свої функціональні обов’язки. Звичайно, що є якісь недоліки в роботі. Але їх в процесі роботи потрібно ліквідувати. Так, є помилки, але їх не робить той, хто взагалі нічого не робить. Але якщо підприємство працює не один рік, і будівництво ведеться, і документація оформлюється належним чином (можливо, щось робиться не вчасно), люди віддано працюють і хочуть працювати, то це лише можна вітати… Я підтримую керівника. Люди підібрані хороші і працюють за ту мізерну зарплату, яка є».
І таке інше…
Серед інших питань, що розглядалися на сесії були наступні: «Про роботу дитячо-юнацької спортивної школи м. Буча» (доповідач – директор ДЮСШ Микола Кривошей); «Про внесення змін до штатного розпису Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи» та «Про передачу мереж водопостачання з балансу Бучанської міської ради на баланс КП «Бучаводоканал» (доповідач – начальник бюджетного відділу Світлана Мороз); «Про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців щодо ведення персоніфікованого обліку виборців» (доповідач – завідувач відділу Світлана Кулакова); «Про затвердження помічника-консультанта депутата Бучанської міської ради» (доповідач – секретар ради Марія Крижова); «Про присвоєння назв новоствореним вулицям в місті Буча» (доповідач – завідувач відділом містобудування та архітектури Валентина Ткаченко); «Про затвердження Положення про організацію мережі таксомоторних стоянок» та «Про порядок використання комунального майна та земельних ділянок» (доповідач – заступник міського голови Віктор Фальковський) тощо.


Інформація «БН»
газета: №18 "Бучанські новини" від 8 травня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.