» » » Пенсійний фонд інформує

Пенсійний фонд інформує

Зміни в порядку сплати внесків до Пенсійного фонду фізичними особами
на спрощеній системі оподаткування
з 1 травня 2009 року

Відповідно до Постанови №366 від 14 квітня 2009 рокуВідповідно до даної Постанови фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, починаючи з 1 травня 2009 року зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески, щомісячний розмір яких, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, яка згідно Закону України “Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян та Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів підприємницької діяльності”, що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно, не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2009 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у: травні – червні – 207,50 грн. , жовтні – листопаді – 215,80 грн. , липні - вересні – 209,16 грн., грудні – 222,11 грн.

Особи, мають право визначити для себе розмір страхового внеску, який перевищує мінімальний, але не може бути більший розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески (10035 грн.).
Оскільки, на сьогодні, максимальна величина становить 10035 грн., щомісячна сума самостійно встановленого внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 3331,62 грн.
Щомісячний розмір такого страхового внеску визначається як різниця між визначеним особою розміром страхового внеску та частиною відповідного податку, що спрямовується органами Держказначейства України до бюджету Пенсійного фонду України.
Сплата страхових внесків здійснюється у строки визначені частиною шостою статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме: за травень та червень 2009 року – до 20 липня 2009 року; за липень-вересень 2009 року – до 20 жовтня 2009 року; за жовтень - грудень 2009 року – до 20 січня 2010 року.
Звітність до органів Фонду зазначеними особами подається щорічно до 1 квітня наступного за звітним роком, за формою згідно з додатком 26 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. № 21-1, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 .01.2004 р. за № 64/8663 , в ці ж терміни (до 1 квітня) потрібно подати звіти по системі персоніфікованого обліку для зарахування страхового стажу для призначення (перерахунку) пенсії.

Сплата внесків здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті до 1 січня 2004 року в установах ВАТ «Державний ощадний банк України», на які перераховується частина єдиного та фіксованого податків, за місцем реєстрації цих осіб, як страхувальників. Реквізити рахунків:

Головне управління Ощадного банку по м. Києву та Київської області МФО 322669, код ПФУ – 22200649, 256043031030 – доплата.


О.О.Марченко
заступник начальника управління – начальник відділу обліку надходження платежів
м.Ірпінь
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.