» » » Анатолій ФЕДОРУК: «Ми прагнемо впорядкувати рівень медичного обслуговування»

Анатолій ФЕДОРУК: «Ми прагнемо впорядкувати рівень медичного обслуговування»

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Лікарю Ірпінської міської поліклініки Н.В. АНТОНІВСЬКІЙ.

Шановна Наталіє Вікторівно!

Ваш лист щодо забезпечення населення медичними послугами, був уважно розглянутий та проаналізований виконавчим комітетом Бучанської міської ради. В ньому відчувається турбота про медичне обслуговування населення міст Ірпеня та Бучі, подальше існування та розвиток закладів охорони здоров’я, впорядкування міжбюджетних відносин. Така позиція нам дуже імпонує, і ми поділяємо Ваше прагнення сприяти вирішенню проблемних питань, які неодноразово розглядались та обговорювались на сесіях міських рад, на спільних нарадах уповноважених представників, зустрічах медичних працівників та громадськості. Останньою в цьому переліку була зустріч у виконкомі Бучанської міської ради керівників лікувально-профілактичних закладів, ініційована головою міської організації профспілок медпрацівників. На цій зустрічі була чітко і аргументовано викладена позиція Бучанської міської ради щодо шляхів вирішення проблем в галузі охорони здоров’я. Керівники медичних установ з розумінням сприйняли цю позицію і закликали представників владних структур обох міст якнайшвидше знайти компроміс та вирішити проблемне питання з користю для наших громад.

Але ніяких ініціатив, альтернативних думок і прагнень не хочуть чути, бачити і розуміти деякі зацікавлені та заангажовані посадовці, які не можуть змиритися з набуттям Бучею статусу міста обласного значення, продовжують істерично викривляти факти, погіршувати умови оплати праці медиків, руйнувати лікувальну мережу, негативно налаштовувати наші громади. Натомість, Бучанська міська рада не має намірів мовчки спостерігати за цією руйнацією та нераціональним використанням наявних трудових та фінансових ресурсів. Ми прагнемо активно впливати на процес становлення і впорядкування галузі охорони здоров’я, збільшувати обсяги фінансування, що неодмінно призведе до покращення рівня медичного обслуговування населення, а також нести за це відповідальність разом з Ірпінської радою.

Задля цього, на початку 2009 року, Бучанська міська рада виступила з черговою ініціативою: як компромісне рішення, взяти на утримання бюджету міста Буча один з лікувально-профілактичних закладів – станцію швидкої медичної допомоги, яка обслуговує і буде обслуговувати населення всього регіону, а решту коштів, призначених на охорону здоров’я, передати до бюджету м. Ірпеня. Крім того, Ірпінській міській раді запропоновано сумісно розробити та затвердити програму розвитку медичних закладів, згідно якої можна було б раціонально використати кошти, що залишились в бюджеті м. Бучі за 2008 рік для галузі охорони здоров’я. Звернення та відповідне рішення сесії Бучанської міської ради були направлені Ірпінському міському голові, секретарю та депутатам Ірпінської міської ради. На жаль, ці важливі документи були лише взяті депутатами до уваги, без прийняття будь-якого рішення.

Ми готові розглянути інші прогресивні варіанти врегулювання міжбюджетних відносин між містами Ірпінь та Буча в галузі охорони здоров’я та шляхи покращення медичного обслуговування населення з врахуванням інтересів обох громад.

Шановна Наталіє Вікторівно! Цілком зрозуміло, що Ви, та деякі Ваші колеги, знаходитесь під певним тиском і впливом Ваших безпосередніх керівників, які відверто спотворюють істину та намагаються використати Ваш авторитет в корисних цілях. Єдине, чого хотілося б, це Вашого розуміння ситуації і свідомого вибору не на рівні емоцій, а в правовому полі. Шлях до руйнації ліжкового фонду, скорочення або згортання мережі, відмови у наданні медичної допомоги – це шлях в нікуди. Такі дії були оскаржені прокурором, засуджені громадськістю, взяті під сумнів депутатами та членами виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Сьогодні багато чого залежить від самих медиків. Визначтесь, чи потрібен Вам розвиток медичних закладів і мережі, залучення коштів, покращення умов праці, робота за спільною програмою покращення медичного обслуговування населення, взаєморозуміння і співпраця, чи Ви підтримуєте безнадійне, безперспективне протистояння, яке завдає шкоди і медикам, і пацієнтам?

Сподіваюсь на Ваше об’єктивне розуміння викладеної ситуації, на Вашу активну громадянську позицію та щире бажання допомогти у вирішенні складних, але не безнадійних взаємовідносин між нашими містами.

Не маю сумнівів, що ця відповідь буде доведена до відома кожного, хто підписався під зверненням, хто очікує позитивних змін у зазначених вище проблемних питаннях, хто очікує справжнього прориву у медичному обслуговуванні населення.

З повагою та найкращими побажаннями,
Бучанський міський голова
А.П.Федорук
газета: №16 "Бучанські новини" від 24 квітня 2009р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.