» » ЗОШ №4: експерементальні та авторські програми дають добрі результати

ЗОШ №4: експерементальні та авторські програми дають добрі результати

Загальноосвітня школа №4 розташована в центрі нашого міста. З-поміж інших шкіл, у ній навчається найбільша кількість учнів – 896, працює 61 педагог. Така наповнюваність закладу (навчання проводиться у дві зміни) зумовлена тим, що тут працює стабільний і сильний педагогічний колектив, покращена матеріально-технічна база. У результаті чимало вихованців школи стають переможцями різного рівня олімпіад, змагань, проявляють себе в мистецтві, мають спортивні досягнення.
Декілька років тому в школі був проведений капітальний ремонт фасаду. Тож естетичний вигляд приміщення також значною мірою налаштовує на приємний робочий процес, викликає бажання навчатися і досягати результатів.


Про будні шкільного життя, проблеми й успіхи розповідає директор ЗОШ №4 Алла Літкевич.

Алло Миколаївно, з якими результатами ваші учні закінчили минулий рік?
Результати були непоганими, адже зокрема під час зовнішнього незалежного оцінювання наші учні показали добрий результат. У 2007-2008 навчальному році мали 45 відмінників, дуже багато й обдарованих дітей.

Наскільки сьогодні навчальна програма відповідає психологічному та інтелектуальному розвитку учнів?
Навчальні програми, затверджені Міністерством освіти, не в повній мірі відповідають рівню психічного та інтелектуального розвитку сучасної дитини, адже кожен учень – різний, має неоднакові здібності до навчання. Програма ж розрахована на «стандарт». Сьогодні більшість педагогів використовують сучасні технології, що допомагає пристосувати навчальний процес до потреб різних дітей.

В якому стані матеріально-технічна база школи?
Вона покращилася з 2007 року, коли Бучанська міська рада почала опікуватися усіма школами Бучі. Проте зробити все й відразу – неможливо. Ще відчуваємо потребу в картах, таблицях, муляжах, наочних посібниках, обладнанні майстерень, спортивному інвентарі. Також не будуть зайвими комп’ютери і нові меблі у класах і в бібліотеці. Хоча в школі діють 2 комп'ютерні класи, проте є проблеми з оновленням бази даних та ремонту комп'ютерів. На це потрібні великі кошти, яких у нас немає.

Є і певні нюанси із забезпеченням школи підручниками, але вирішення цього питання не залежить від міської ради. Частина підручників відповідає сучасним потребам, проте ми їх отримуємо не в достатній кількості. Практично це може бути так: замовляються одні підручники (це більше стосується підручників з іноземної мови), а одержуємо інші – підручники тих видавництв, які виграли тендер.

Кожного року в класах проводяться косметичні ремонти. Хто фінансує ці роботи?
Ремонт класних приміщень проводиться за рахунок благодійних внесків батьків.

Яким чином організована позакласна робота зі школярами?
Усі бажаючі можуть відвідувати безкоштовні гуртки. У школі діють гуртки естетичного напрямку: «Веселі нотки», хор середніх класів, ансамбль «Калинонька», графічний дизайн, театральний гурток «Овація»; технічного напрямку: «Майстер», а також спортивні секції з футболу та настільного тенісу. Загалом у позакласній роботі задіяні 206 учнів. Також на базі школи працюють гуртки Бучанського центру позашкільної роботи.

Буває, що учень просить свого викладача додатково з ним позайматися? Як ви до цього ставитеся?
Репетиторство в межах школи заборонено, а приватне, якщо існує, то не є поширеним. Я не проти додаткових занять учнів з учителями, якщо самі школярі хочуть поглибити свої знання з предмету. Та для цього існують додаткові години, які педагогам оплачуються. Крім того, щоб «підтягнути» учня, для гарного вчителя достатньо кілька завдань на уроці, тому решта додаткових занять – не що інше, як кут, у який заганяють учня і батьків.

Які свята традиційно проводяться у вашій школі?
Це – Свято осені, свято Миколая, Козацькі забави, «Прощавай, початкова школо», Прощання з дитинством, зустріч з випускниками, вечір «Серця двох», а також акції Милосердя та допомога Червоному хресту. Ці свята відзначає вся школа, запрошуються батьки, гості.

Чи навчаються у школі «проблемні» діти? Якщо так, то як з ними працюєте?
У школі 27 дітей з девіантною поведінкою. Працюють з ними педагогічний колектив, соціальний педагог і психолог. Проводиться контроль за відвідуванням цими дітьми навчального закладу, ведуться бесіди, тренінги, залучаємо до гурткової та культурно-масової роботи.

Можливо, працюєте за якимось новими експериментальними програмами? Адже сьогодні це дуже популярно…
Дійсно, нині у школі ведеться експериментальна робота по програмі "Росток", працюють авторські програми члена Спілки художників України А.Б.Фурлета (Анатолій Борисович з колегами працює у класах художнього профілю). Усі ці нововведення дають дуже добрі результати.

Що можете віднести до найгостріших проблем, якщо вони, звісно, є?
Серйозною проблемою є друга зміна. У другу зміну навчається 7 класів. А це – незручний розпорядок дня, учні пізно повертаються додому, не встигають відпочити і належним чином провести своє дозвілля. Хоча на початку цього навчального року вдалося знайти приміщення для 5-х класів за рахунок того, що за 12-річною освітою не було 9-го класу, однак питання залишається відкритим.
Також потребує капітального ремонту спортивна зала, стоматологічний кабінет.

На вашу думку, зовнішнє незалежне оцінювання, яке проводилося у 2008 році, виправдало себе?
Так, воно дало хороший результат. Високий відсоток учнів вступили до вищих навчальних закладів на бюджет. Проте, вважаю, що обов'язкове занесення оцінки в атестат у цьому році є нічим іншим, як обмеження прав дитини на вибір.

Наскільки налагоджений ланцюжок спілкування між «учнями-батьками-вчителями»?
У школі існує система виховної роботи. Проводяться чотири рази на рік батьківські збори у класах, два рази - батьківські загальношкільні збори. Працює батьківський комітет, рада школи. Батьки залучаються до співпраці, а також проводяться свята і конкурси разом з батьками.

Чи часто до школи приїжджають цікаві гості, влаштовуються різні заходи?
Частими гостями у школі є військова частина, працівники служби сім'ї та молоді, благодійна організація "СТОП", які проводять цікаві заходи для учнів школи.

Ви слідкуєте за успіхами колишніх учнів?
Щороку проводяться вечори-зустрічі з випускниками. У школі створюється Книга пошани, в яку будуть занесені випускники, які досягли успіхів у навчанні, мають успіхи у праці, є людьми цікавих професій і висококваліфікованими працівниками.

Яку життєву пораду Ви б хотіли дати своїм учням?
Вчитися, вчитися, вчитися. Знання за плечима не потрібно носити, їх ніколи не буває багато, вони допомагають полегшити життя і собі, і іншим.

Скажіть, якою бачите школу завтрашнього дня?
Комп’ютеризованою, з належною матеріальною базою, з сучасними класами, з лінгафонними кабінетами, з кількістю учнів у класі не більше 20, радіофіковану, із своїм телебаченням, з лікувальними та аромокабінетами, басейном та з належною спортивною базою.

----------------------------------
Фотографії закладу в фотогалереї


Адреса:08292, м. Буча, вул. Енергетиків, 2Тел.: 25-509, 29-149
Директор- Літкевич Алла Миколаївна-
Заступник директора з навчально-виховної роботи- Ситник Галина Миколаївна-
Заступник директора з виховної роботи- Ващенко Ірина Іванівна-
Заступник директора з навчально-виховної роботи (початкові класи)- Петренко Антоніна Миколаївна-
Кількість класів:- 36-
Кількість учнів:- 931-
Кількість вчителів- 74-

Інформація підготовлена спеціально для www.bucha.com.ua
відділ освіти
  0
Коментарів: 0
Додати коментар