» » » ОДПІ: Податковий кредит для фізичних осіб

ОДПІ: Податковий кредит для фізичних осіб

Декларування доходів фізичних осіб у 2009 році пов'язано з виконанням платниками податку вимог Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", згідно положень якого платники податку у відповідних випадках зобов'язані подати річну податкову декларацію або мають право подати декларацію для отримання податкового кредиту.

Що таке податковий кредит і з якого року його можливо отримати?
Це сума, на яку громадянину дозволяється зменшити свій оподатковуваний дохід за підсумками року.

Податковий кредит може бути нарахований виключно резидентом, що має індивідуальний ідентифікаційний номер, а загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата.

Податковий кредит можливо отримати тільки за результатами декларування доходів за 2008 рік.

Як же можливо отримати податковий кредит?
Закон установив ряд витрат, що включаються в податковий кредит.

Після закінчення 2008 року платник податку може скористатися податковим кредитом за такими витратами:
- пожертвування на благодійні внески;
- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;
- страхові внески за договорами довгострокового страхування життя;
- також платник податку має право включити до складу податкового кредиту кошти, внесені ним на його пенсійний рахунок, відкритий в уповноважених холдинговою компанією "Київміськбуд" банках відповідно до Закону України від 20.04.2000р. №1674-111 "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд".

Якщо у громадянина протягом року були такі витрати, він може звернутися до Ірпінської ОДПІ на протязі 2009 року, щоб йому зробили перерахунок податку вже з урахуванням кредиту.
Як повинні бути обгрунтовані ці витрати?

Для повного та своєчасного проведення розрахунків сум, що підлягають поверненню з бюджету, в тому числі внаслідок застосування платником податку права на податковий кредит до декларації необхідно додати:
• копії документів, що підтверджують витрати, які включаються до податкового кредиту;
• довідки від працедавця про суми нарахованого загального оподатковуваного доходу протягом 2008 року у вигляді заробітної плати та суми нарахованого(утриманого) та перерахованого до бюджету податку з цього доходу;
• заяву щодо заліку сум податку, що підлягає поверненню за наслідками нарахування податкового кредиту у рахунок погашення інших податкових зобов'язань, а також інших передбачених Законом документів, що в свою чергу прискорить опрацювання та повернення коштів.

Якщо витрати громадянина обгрунтовані, податковий орган зробить перерахунок і орган державного казначейства поверне зайво сплачені податки на розрахунковий рахунок чи перешле поштовим переказом.
Шановні громадяни! Якщо у вас виникають будь-які питання щодо подання декларацій, звертайтеся безпосередньо у податкову інспекцію за місцем проживання, у підрозділи оподаткування фізичних осіб або масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян, і ви обов’язково отримаєте кваліфіковану консультацію.

Сектор масово-роз`яснювальної роботи
та звернень громадян Ірпінської ОДПІ
Коментарів: 0
Додати коментар