» » Від насущного до культури

Від насущного до культури

Про стан місцевого надбання культури ми попросили розповісти Світлану Остапу, голову постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, молоді і спорту та гуманітарних питань в м. Буча.

Від насущного до культури- Світлано Віталіївно, наскільки мені відомо відбувається розділення таких галузей як культура і спорт. Що від цього очікується?
- В принципі, це давно потрібно було зробити. Ця виконавча вертикаль іде від Міністерства сім`ї та молоді і Міністерства культури та туризму. Питання спорту років 15 тому займало не таке вагоме місце як зараз, не було кадрів, не було де розміщувати виконавчу владу – тому й створили один відділ. Тепер ситуація дещо змінилася, і настав той момент, коли їх все-таки необхідно роз`єднати. Очікується, що будуть призначені керівники на постійній основі (а не виконуючі обов’язки) і на відділ культури і туризму, і на відділ спорту. Згідно з результатами роботи за 2008 рік область роботою нашого відділу культури та спорту не задоволена, хоча моя думка: працювали вони непогано. Їх роботу, до речі, можна простежити і зі шпальт Вашої газети, бо, практично щономера є матеріали про заходи, які проводить відділ культури та спорту, і про спортивні здобутки: перемоги у футболі, волейболі, боротьбі та інших видах спорту. В нас є спортивна школа, хоча вона немає свого окремого приміщення, є стадіон, тобто, за великим рахунком, умови для розвитку спорту є.

До речі, цими днями відзначається професійне свято працівників культури, то хочу передати їм найщиріші побажання.

- Чи не здається Вам, що деякі свята носять дещо формальний характер? Ті самі ж Шевченківські дні?
- Зазначу, що в інших невеликих містах і половини того не робиться, що у Бучі. Всі, хто до нас приїздить в гості, чесно кажучи, захоплені тими ж новорічними гуляннями, святкуванням Дня міста. З приводу наповнення, дійсно, можливо деякі з них, зокрема й Шевченківські дні, варто проводити на більш високому рівні, робити більш масовим і представницьким.

- Що для цього потрібно конкретно?
- Потрібна належна увага з боку керівництва. Потрібен керівник – знавець своєї справи, який би знав все і вся, віддавав би повністю себе цій справі.

- Будинок Штама. Яка його доля?
- У ньому була пожежа. Зараз відбудований. В принципі, в нас немає в Бучі будівель, що були б віднесені до реєстру пам`яток культури. Офіційно. Проте такі будівлі в місті є, треба тільки зініціювати занесення їх до реєстру. Вони, можливо, не будуть собою представляти велику архітектурну цінність, але історичний інтерес – безумовно.

- Цікавить також ситуація з будинком Булгакова і, зокрема його прилегла територія.
- Будинку Булгакова немає з 1918 року, він згорів тоді, не проіснувавши й 20-ти років, і залишилася територія в 2 га, землі яку придбав батько письменника. На місці будинку в 1991 році був поставлений пам`ятний знак, це по вул. Інститутській. Опікується питанням зведення садиби-музею на цьому місці музей Булгакова, що в Києві на Андріївському узвозі. Оскільки територія вже історично частково забудована, то Бучанська міська рада виділили для його будівництва 1 га землі. Перед тим як зводити будівлі громадського значення (наприклад, музей Булгакову, пам`ятник жертвам голодомору та політичних репресій), треба належним чином оформити всі документи на земельну ділянку. Цим займається власне відділ культури.

- Ще хотілося б почути Ваш коментар щодо садиби Ревуцького.
- Ще нещодавно будинок Ревуцького міг би стати музеєм. Але по волі його внука він був проданий як приватна власність. Єдине, що залишилося Бучі від Левка Ревуцького на згадку (окрім його творів) , то це те, що його іменем названа школа мистецтв.

- Дякую Вам за змістовну розмову.
газета: №12 "Бучанські новини" від 27 березня 2009р.
Анна Цехмейструк
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.