» » Проблеми з "Водоканалом" потрібно вирішувати разом

Проблеми з "Водоканалом" потрібно вирішувати разом

17 березня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Бучанської міської ради.

Першим на порядку денному (і найважливішим) стояло питання про стан водо-каналізаційного господарства в місті. Першим з цього приводу виступив заступник начальника КП „Ірпіньводоканал” Віктор Коваленко. Він розповів, що водопостачання в місті Буча здійснюється з артезіанських свердловин з водоносних горизонтів річок Бучак і Синоман. На території міста знаходяться 37 артезіанських свердловин (з яких дві – аварійні) та 7 водонапірних башт. Протяжність водопровідних мереж складає 56,2 кілометри, а водовідведення господарсько-побутових та промислових стічних вод проходить по самопливних та напірних каналізаційних мережах, довжина яких – 41,5 кілометри.

Водопровідно-каналізаційні мережі міста обслуговує Бучанська дільниця, на якій працюють 29 чоловік. Саме вони і проводять всі необхідні ремонтно-профілактичні роботи. Тільки протягом минулого року в Бучі було ліквідовано 640 аварійних ситуацій. На жаль, як зазначив Віктор Коваленко, заборгованість населення за послуги по водопостачанню і каналізуванню на 1 березня поточного року становить 1 млн. 504 тис. гривень.

В свою чергу начальник КП „Бучанського УЖКГ” Володимир Кравчук наголосив на тому, що 50 відсотків міських водопровідних мереж – зношені, а 20 відсотків зазнали корозійного пошкодження і потребують негайної заміни. Тому, на його думку, і почастішали аварії водопровідно-каналізаційної мережі. А ще „Бучанське УЖКГ” занепокоєне перебоями постачання води на верхні поверхи новобудов по бульвару Б.Хмельницького. Існує проблема оперативності в роботі „Ірпіньводоканалу” та налагодження роботи його диспетчерської служби.

Отже, питання про стан водо-каналізаційного господарства виявилося не з непростих, а тому Бучанський міський голова Анатолій Федорук слушно запропонував керівникам „Бучанського УЖКГ” та „Ірпіньводоканалу”детальніше проаналізувати роботу і повернутися до цього питання на наступному засіданні виконкому.

Далі на виконкомі звітував директор КПГХ «Продсервіс» Віталій Рибчун. Саме зусиллями Віталія Володимировича наші діти щодня харчуються в шкільних їдальнях. При цьому вартість обідів становить: для 1-4 класів – 8,7 грн.; для 6-9 – 9,85 грн. і для 10-11 – 11.05 грн. Окрім того, «Продсервіс» годує діток в дитячих садках та дорослих – «Меліоратор», ВАТ «Прип’ятське монтажне управління», «Ветропак Гостомельський завод склотари». Надає харчове підприємство і допомогу малозабезпеченим громадянам. Загальний товарообіг за 2008 рік склав 7059,3 тисячі гривень.

Про проведену роботу 8-ПДПЧ (пожарна частина) у 2008 році на виконкомі доповідав начальник цієї частини майор Юрій Буренко. За його словами, у минулому році в місті виникло 32 пожежі, збитки від яких склали 46809 гривень. Основними причинами стало необережне поводження з вогнем, несправність пічного опалення, несправність електрогосподарства, підпали та інші причини. Колектив пожежників робить все можливе для того, щоб запобігти горю людей. Але є питання, які необхідно вирішувати для більш ефективної роботи пожежників. Для прикладу, вогнеборцям не вистачає паливно-мастильних матеріалів (держава не виділяє для цього грошей) та й спеціальний одяг пожежники купують самі. І тому потребують допомоги від міськради.

На засіданні виконкому розглядалося питання про оголошення в місті місячника по санітарній очистці та благоустрою Бучі. Але, як здається, такі «місячники» мають стати для відділу благоустрою не черговим проафішованим заходом, а щоденною кропіткою роботою.

Далі члени виконкому розглядали питання про охорону зелених насаджень і торфовищ від пожеж у поточному році; про зняття аварійних дерев; про організацію безкоштовного харчування одиноких громадян (при цьому міський голова Анатолій Федорук запропонував розглянути можливість доставки їжі для таких людей просто додому) тощо.

Приємно, що робота виконкому проходила, як завжди, в діловій, конструктивній атмосфері. І це сприятиме нормальному функціонування міської інфраструктури.
газета: №11 "Бучанські новини" від 20 березня 2009р.
водопостачання водоканал Ірпіньводоканал
  0
Коментарів: 0
Додати коментар