» » Університет приймав учасників 23-го Конгресу Всесвітньої асоціації юристів

Університет приймав учасників 23-го Конгресу Всесвітньої асоціації юристів

22 березня 2009 року на базі Національного університету державної податкової служби України відбулося урочисте відкриття 23 Конгресу Всесвітньої асоціації юристів.

Довідка: Всесвітня асоціація юристів (далі – ВАЮ) є найбільшою і найвпливовішою міжнародною організацією юристів, яка об'єднує повний спектр профільних асоціацій (Всесвітню асоціацію суддів, Всесвітню асоціацію адвокатів, Всесвітню асоціацію професорів права, Всесвітню асоціацію з питань господарського права).


ВАЮ засновано 1963 року на першому Конгресі, який відбувся у США під патронатом тодішнього Президента США Ліндона Джонсона. Створення Асоціації стало відповіддю на потребу створити відкритий форум, де судді, адвокати, професори права та усі, хто має відношення до правотворення і правозастосування, могли б об'єднати свої думки й зусилля для зміцнення й активізації впливу міжнародної юридичної громадськості на розвиток міжнародного права зокрема і на процеси міжнародного суспільно-політичного життя загалом.

«Світом має керувати право, а не сила», – такою була вихідна теза одного з ідеологів створення майбутньої Асоціації Вільяма Говарда Тафта – Президента США (1903-1913), видатного юриста, якого, після складання повноважень Президента, було обрано головою Верховного суду США. Відтоді гаслом усіх правників світу, об'єднаних у межах Всесвітньої асоціації юристів, є латинська сентенція «Рах orbis ех jure» (Мир у світі через право).

Іноземних гостей із 140 країн світу хлібом-сіллю зустрічали студенти університету в українських народних костюмах. Під звуки величальної пісні до сучасного конференц-комплексу гостей супроводжували Петро Мельник, ректор університету та члени ректорату.

Урочистості з нагоди відкриття 23 Конгресу Всесвітньої асоціації юристів відкрив Валерій Євдокимов, голова Союзу юристів України:
– «Інтеграція у світове юридичне співтовариство – одне із головних завдань Союзу юристів України. Тому українські юристи з року в рік своєю діяльністю закладають цеглинки фундаменту стійкого позитивного іміджу України в світі. Сподіваюся, що загальними зусиллями ми збудуємо у свідомості світової громадськості демократичну і правову, стабільну і культурну Україну.

Національний університет державної податкової служби України вже не перший раз гостинно зустрічає представників Всесвітньої асоціації юристів. Ми завжди раді спілкуванню з його викладачами й талановитою молоддю. Від імені учасників 23 Конгресу Всесвітньої асоціації юристів щиро дякую Петру Мельнику, ректору Національного університету, за гостинність, щирість, а головне за те, що під його керівництвом налагоджений сучасний навчальний процес підготовки нової когорти юристів, яким продовжувати втілювати в життя принцип діяльності Всесвітньої асоціації юристів «Мир у світі через право».

З вітальним словом до учасників Конгресу звернувся Рональд Грінберг, Президент Всесвітньої асоціації юристів:
– «Всесвітня асоціація юристів репрезентує юридичні громади з понад 140 країн світу, у кожній з яких діє представницька місія Асоціації.
Як організація з особливим дорадчим статусом при Економічній і соціальній раді ООН, Всесвітня асоціація юристів стала потужним важелем на шляху досягнення міжнародної єдності. Зростання міжнародної ролі Асоціації є незаперечним фактом, оскільки дорадча функція ВАЮ, як вираження офіційної думки усіх юристів світу, отримує свої конкретні втілення.

Ми постійно закликаємо усіх правників світу до обміну досвідом, спільних пошуків у вирішенні конфліктів та проблем, з якими стикається сьогоднішній світ, традиційно тісно співпрацюємо з урядами країн світу, з іншими міжнародними урядовими і неурядовими організаціями, красномовно доводячи, як народи можуть і мають реалізувати свій суверенітет засобами міжнародного права.
Завдяки Всесвітній асоціації юристів правники різних країн світу отримують можливість об'єднати свої зусилля незалежно від особистих політичних уподобань, релігійних поглядів, незалежно від правового, соціального чи економічного рівня розвитку їхніх країн.

Судячи з цього гостинного й ділового прийому в Національному університеті державної податкової служби України, нас чекає в Україні плідна робота».

Від української юридичної спільноти до учасників Конгресу звернувся Олександр Пасанюк, голова Вищого адміністративного суду України:
– «Мені приємно бути серед світової юридичної еліти, адже приємно поспілкуватися з нашими колегами, юристами з інших держав світу. Сподіваюся, що всі дні роботи Конгресу будуть насичені важливими зустрічами, професійними дискусіями. Для України цей Конгрес – значна подія, адже українські юристи завжди є активними учасниками заходів, які проводять міжнародні організації, що спрямовані на обмін думками щодо різних проблем права. Хочу підкреслити важливість обрання темою сьогорічного Конгресу Всесвітньої асоціації юристів проблему верховенства права та його ролі у сучасному світі, зокрема, для захисту прав людини. Як професійний суддя, я можу підтвердити, що сьогодні саме належний рівень захисту прав людини у державі є тим важливим показником, за допомогою якого держава може вважатися такою, що піклується про своїх громадян».

Оплесками зустріли учасники Конгресу звернення Петра Мельника, ректора Національного університету ДПС України, Регіонального президента Всесвітньої асоціації юристів від України, обраного у Вашингтоні 1999 року, заступника голови Союзу юристів України:
– «Я згадую 1997 рік, коли українська делегація вперше взяла участь у роботі Конгресу Всесвітньої асоціації юристів у Кадарі. Тоді Валерій Євдокимов очолював нашу делегацію, у її складі також були відомі юристи, державні діячі. Я хочу подякувати юридичну спільноту за ту велику довіру, яку ви тоді надали Україні щодо ознайомлення з досвідом роботи провідних юристів світу.

Більшість з вас уже не вперше в нашому університеті, тому можете переконатись у його динамічному розвитку. Для держави ми готуємо юристів, економістів та офіцерів податкової міліції, які забезпечують надходження до Державного бюджету України, ведуть професійну боротьбу з тіньовою економікою та корупцією.

Думаю, що можна знайти багато тем для обговорення, спілкування на рівні юридичної еліти держав та рівні тих університетів, які є у ваших державах. У нашому університеті багато уваги приділяється розвитку міжнародної співпраці. Наші викладачі проходять стажування в США, країнах Європи, а студенти навчаються у вищих навчальних закладах Польщі, Іспанії, Франції, Росії.

Сподіваюся, що наше спілкування буде продовжуватися не лише під час роботи Конгресу, а й у майбутньому».
Іноземні гості ознайомилися з умовами навчання українських студентів, із студентським містечком, творча молодь університету подарувала іноземним гостям святковий концерт.Національного університету державної податкової служби України
www.asta.edu.ua
Коментарів: 0
Додати коментар